ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev, виж в сайта http://www.meindl.de/english/ моделите Kansas GTX® и Softline Lady Ultra GTX (не позволява да дава линк на конкретен модел), вторият го има и в мъжки вариянт но не го намирам в сайта. Понеже искаш реални отзиви, аз имам и от двата, първият от скоро другият повече от година.
Канзаса ще го ползвам пролетно-есенно време леко запарва (сравнени с Softline Smile ), цяло парче малко шевове, иначе е супер и подметката му е една идея по-мека от вибрама което за мен лично е по-добре.
Вторият е супер лек и позваолява доста дишане, мен лично не ме кефи само избора на подметка малко ми е твърда, но това е индивидуално. Значи мойте пускат леко вече от към петите Smile , но според мен е дефект!! Но двама съфорумци, който са с такива са супер доволни и доста голям километраж навъртяха, единият искаше да си взима втори чифт, защото много го кефеха, но засега го разубедихме, да съсипе първо тоя (не се знае до кога ще устиска Smile ).
За цени няма конкуренция просто....
Ако те интересува пиши на ЛС ще ти кажа къде и как става работата.....

Поздави
Чет Апр 28, 2011 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Моля, нека колегата ggattov да не си спестява информацията, че "немските" Meindl се шият край Монтана и че обувките които той предлага са с леки дефекти Smile
Чет Апр 28, 2011 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да същият тоя колега го е писал поне 3 пъти тук и затова не иска да спами пак Smile

Да спомена само за дефектите, а да не споменавам, че можеш да си купиш за цената на твоя Дакщайн 3 чифта Ментелки, нали няма нужда Smile
Колегата пита за реални отзиви от обувките и аз му давам, от там нататък той се оправя сам Smile
А дефектите, които ги има поне тия, които аз съм виждал са били незначителни и не пречат на цялостната употреба на обувката или водопропускливоста или удобството. Аз казах, че мойте протекоха леко от към петите на 6-тия месец, но на всички други дето познавам нямат тоя порблем Smile Гаранция не дават естествено, ама е който иска.... аз давам според мен полезна информация.....
Всеки сам си преценява как да я използва Smile

ПС: Това кое къде се шие или прави и т.н., няма отношение важното е как се прави или е качествено или не, според мен тия Ментелки са качествени, а и не само според мен. И китайците имат качествени работи, а да не говорим къде се прави "немската" марка Дойтер....
ППС: Не се заяждам, но някой да е виждал да съм пуснал обява продавам обувки Мейндъл? Досега съм направил усуга само на приятели и няма недоволни.....
Чет Апр 28, 2011 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Обувки Lytos Sherpa Отговорете с цитат
И така, днес минах през изложението за лов и риболов в Интер експо център. Интересното беше, че тази година редом с изложението за хората, които си падат по дълги пушки и тънки въдици, имаше и изложение за екстремни спортове и туризъм. Като цяло изложението е доста малко, за около час сте обиколили всичко и даже това е с времетето, където сте се спрели да поприказвате. Но както и да е, няма да ви отегчавам с ненужна информация. Но ето и същинската тема. На това изложение имаше щанд на магазин Алпи, който сигурно повечето от вас познават много добре. Та там имаше една любезна дама, която ми препоръча въпросните обувки от заглавието на темата. Ценовият диапазан за туристически обувки ми е до 150 лева, а тези влизат в бюджета. Въпросът е дали някой има лични впечатления от тези обувки или от марката?

ето и линкче- http://www.alpibg.com/products.php?1224&osCsid=c98e5bab323cebffff619e03c6f18f93

на вид изглеждат джиджани, но това си е търговски трик, все пак луд на шарено се радва Very Happy
Чет Апр 28, 2011 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От конкретния модел нямам впечатления, но нося едни други Литос (по-евтини) като летни (трисезонни) и съм доста доволен откъм комфорт. При влага си пропускат, но съм ги носил и зимата на Витоша и се държаха прилично (снегът беше сух). Все пак марката е от най-ниско бюджетните.
Чет Апр 28, 2011 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам страхотни впечатления от Lytos Hiking X (ще потърся картинка), те са летни, изкараха 4 пролетно-лятно-есенни сезона, плюс носене и в града чат-пат. Бяха само 112лв. Накрая се скъсаха там където се прегъват пръстите - и на двете обувки и от двете страни, явно си им беше дошло времето. Измислената мембрана Hydortex (или каквато беше) си държа до последно. Пускали са ми само при газене в сняг, ама то е неминуемо за летни обувки. Зимата майка ми беше ходила с тях по баирчетата покрай селото ни, каза че не са пуснали, явно само отвън са се разпрали.

Само че моите впечатления май ще се окажат рядък случай, масово хората се оплакват, че запарват и пускат. Ако няма да ги експлоатираш сериозно - действай с тях. Друг евтин вариант са Alpina (в Екстрийм спорт ги има), но за тях отзивите не са кой знае колко по-добри Rolling Eyes

Не знам, за мен моите литос-ки ще си останат най-удобната обувка, която съм обувала. Обаче едва ли ще си купя пак Литос.
Една приятелка има точно този модел за който питаш, но тя ги е носила веднъж само - през лятото от Безбог до Тевно, няма как да каже дали стават Rolling Eyes

такива, но червени бяха моите (аз още си ги нося по чукарите край село):


Чет Апр 28, 2011 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за коментара. Иначе аз сега се рових из нета, но трудно се намира читава обувка в тоя ценови диапазон. В общи линии всичко почва от 200 нагоре.
Пет Апр 29, 2011 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За толкова малко пари си струват литос-а, с уговорката да не очакваш чудеса от тях Wink

p.s. Аз си оставам фен на Lytos за нискобюджетни обувки, обаче виж и тея:

http://redrockbg.com/products.php?subcategory_id=27

AKU - италианска е марката, правят ги в Русе. Мои приятели имат зимни AKU и са доста доволни.
Пет Апр 29, 2011 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Това са обувки, които са предназначени за средно тежки преходи в летни условия, но това не пречи да бъдат използвани и като основни ежедневни обувки за града при зимни условия
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=169
Пет Апр 29, 2011 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
За толкова малко пари си струват литос-а, с уговорката да не очакваш чудеса от тях Wink

p.s. Аз си оставам фен на Lytos за нискобюджетни обувки, обаче виж и тея:

http://redrockbg.com/products.php?subcategory_id=27

AKU - италианска е марката, правят ги в Русе. Мои приятели имат зимни AKU и са доста доволни.


Разгледах тези на Ред рок за 175 лв. Като цяло не са останали номера за моя крак според това, което пише в сайта, но все пак ще проверя и на място тези дни.

Все пак да попитам, заслужава ли си да събера още малко пари и да си взема някой модел от тези на AKU(за около 175лв.) или тези модели от 175 лв. са на нивото на този модел на Литос, който съм писал в заглавието. Въпросът е дали цената се вдига от името на марката, а характеристиките на обувките са еднакви? Понеже не ги разбирам много нещата, та затова питам. На едните пише Gore tex, на другите HYDORTEX. Каква е разликата? Дали разликата в наименованието е просто защитен патент на дадените марки?
Пет Апр 29, 2011 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Определено gore-tex е за предпочитане като мембрана, виж за качествата на АКУ нямам лични наблюдения, от приятели чувам, че им били ОК зимните.
Пет Апр 29, 2011 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От двадесетина дни съм собственик на тези
http://www.extreme-bg.com/obuvki/myzhki-obuvki/obuvki-alpina-agile

За съжаление все още не мога да изкажа мнение, тъй като не съм излизал никъде оттогава Sad
Все пак препоръките, които ми дадоха, както и отзивите в нета бяха добри за обувки от този ценови диапазон.
Пет Апр 29, 2011 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ancient



Регистриран на: 16 Апр 2010
Мнения: 56

Мнение Отговорете с цитат
Не разбирам изобщо защо ще си купуваш Литос, когато до 150лв. можеш да си купиш свясна марка и доста по добри от тях??
Съб Апр 30, 2011 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Ами затова и пиша във форума, защото ако знаех какво да търся, нямаше да пиша нова тема Smile Та за 150 лв какъв избор имам? Да ви кажа, не ги разбирам марките, но ми се иска да си взема обувки, които да издържат поне две, три години, като ще ги ползвам почти през седмица в планината за по няколко дни през пролетно-летния период(но може и през зимата да се кача на Витоша). Знам, че за 150 лв, написаните изисквания в предишното изречение не могат да съответстват, но все пак... Повдигнах темата за Литос-ките, защото това ми предложиха на изложението. Не съм казал, че се хвърлям на тях, та затова и пускам темата, за да видя какви алтеранитиви има за тези пари. Та какви други обувки (по-читави) може да се намери? Вече прегледах линка на Редрок, който постна Gamina . За какво друго мога да гледам още?
Съб Апр 30, 2011 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
А също така искам да попитам с какви чорапи се ходи да се пробват обувките? Кой номер да са обувките? В смисъл малко по-големи за по-дебели чорапи или...? Трябва ли да са свободни отвътре. Нямам в предивд хлабави, а колко горе-долу трябва да има място за крака?
Съб Апр 30, 2011 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 2 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov