ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Dolomiti di Brenta, Monte Rosa, Montblanc 08.2011
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Dolomiti di Brenta, Monte Rosa, Montblanc 08.2011
Автор Съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
modjoa написа:
За кои алпииски клубове визираш и как точно изглеждат тези карти? Можеш ли да дадеш повече инфо.
Laughing


Например този.

Годишното членство (планинска застраховка и намаления по хижите) излиза 100 лв.

_________________
Чет Сеп 08, 2011 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някои алпийски клубове си плащат членски внос в БФКА, други не. Ако си член на някой от клубовете в този списък http://bfka.org/clubs.php можеш да отидеш на шестия етаж в Министерството на спорта и да потърсиш Дора Маринова. Безплатно е, трябва ти само снимка. Става веднага.
Чет Сеп 08, 2011 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много за отговорите.
Тази процедура с ходенето на 6-тия етаж трябва ли да се повтаря всяка година?
Чет Сеп 08, 2011 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, за съжаление. Но не е нужно да се носи лично.
Чет Сеп 08, 2011 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето едно филмче на каменопад в Грант Колоар. Брр
http://www.youtube.com/watch?v=B6HXQxEX910&feature=player_embedded#
Може да се проследи пътеката до мястото, където го пресича.
Пет Сеп 09, 2011 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Някои алпийски клубове си плащат членски внос в БФКА, други не. Ако си член на някой от клубовете в този списък http://bfka.org/clubs.php можеш да отидеш на шестия етаж в Министерството на спорта и да потърсиш Дора Маринова. Безплатно е, трябва ти само снимка. Става веднага.


Криси:
1. Офиса на БФКА е на 5-тия етаж, не на 6-тия
2. Не е безплатно! Както сама си написала, трябва да си член на клуб, което означава, че си плащаш някакъв членски внос.

Картите на Българската федерация не са особено известни в чужбина, затова трябва да сте по настоятелни.

Преди години приятели, като посещаваха Алпите с по амбициозни планове си плащаха членството по банков път към някой алпийски клуб, като този който е дал Пепино и така си намаляха разходите за нощувка наполовина.
Съб Сеп 10, 2011 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На следващата "сутрин" около 2.30 се разделихме. Боян, Таня и Весето останаха да се екипират, а аз тръгнах. Духаше, но не прекалено. Нагоре в тъмното се виждаха челниците на отделни навързани групи. По широките склонове на Dôme du Goûter постепенно ги изпреварих, което в последствие си пролича колко е умно, защото излизайки на равното край Vallot cabin(4400) се оказа, че пред мен не се вижда никой. Вятърът навяваше пръхкав снежец и от партината помен не беше останал. Почна се едно криволичене в тъмното с надеждата да стъпя на твърдо. Предстоеше да се покатеря по един доста стръмен склон, който нагоре ставаше все по-тесен. В един момент се зачудих дали да не изчакам да ме подмине някоя група, но поглеждайки назад, първите изглеждаха доста далече, пък и си беше студено. Накрая издрапах директно нагоре.
Заслонът Vallot cabin(4400) сниман от ръба над него на слизане.

Оттам насетне следваше поредица от ръбчета. Започваше да се разведилява.

В 7 и малко бях на Монтблан.

Слизането обратно до хижата отне има няма 2 часа, въпреки цялата върволица, напираща по трасето.


Снимките
Пон Сеп 12, 2011 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Честит успех! Отговорете с цитат
Поздравления за трудното изкачване! Много хубави снимки. Преди да тръгна за Алпите аз също си направих алпийска карта, точно на петия етаж, във федерацията, със снимка. После се оказа, че не важи за никакво намаление. По хижите имаше снимки на картата, която те уважават. Моята изобщо не беше такава. Аз и без това си я бях забравил, та поне не ме беше яд. Very Happy Наистина е рисковано да се тръгва към най-горната хижа (Гуте) без резервация. Нас никой не ни провери, но моят спътник ми каза, че предишния път баш на един ръб, дето няма как другояче да минеш, е имало проверяващи. Спането и храната заедно излизат доста по-евтино. Но не си мислете, че ще ядете нещо особено. Навсякъде е леща чорба. А без нея? Около и над хижата имаше доста палатки, зарити в снега. Явно и това е вариант за тези, които могат да качат толкова багаж. И още нещо: токът по тия височини се произвежда от слънчеви батерии и не може да зарежда мобифони. Аз последните два дена бях без телефон. Най-добре е човек да си носи втора батерия, заредена. Същото и за фотоапарата.


Последната промяна е направена от Сотиров на Вто Сеп 13, 2011 8:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 12, 2011 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Честит успех! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Наистина е рисковано да се тръгва към най-горната хижа (Тет Рус) без резервация. Нас никой не ни провери, но моят спътник ми каза, че предишния път баш на един ръб, дето няма как другояче да минеш, е имало проверяващи

Горната хижа е Гуте, да поправя грешката на езика Smile
Хм, чак сега ми минава през ума, че този човек, който ни съобщи за забраната е можело да ни попречи да продължим. Тогава до такава степен бях далече от подобна мислъл, че когато той на няколко пъти повтори "It is forbidden" вдигнах рамене и се канех да го отмина. Брех! На полара му пишеше "инфо", предполагах, че просто ни информира. Да знаех, щях да излъжа, че ще спим на палатка, хем той на няколко пъти ме попита.
Пон Сеп 12, 2011 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Тет Рус - Гуте Отговорете с цитат
Благодаря! Разбира се, че е Гуте. Нали и върхът, покрай който се минава, е Гуте. Поправих се. Резервацията може да се окаже необходима и човек не знае кога. Това не означава, че трябва да има запазено легло - ако няма легла (всъщност нарове), може да се спи на пода, което също се заплаща. Но при положение, че трябва да се спи вътре в хижата, едно обаждане по телефона не пречи.
Вто Сеп 13, 2011 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Остава и аз да добавя мойте албуми към въпросните планински масиви - Брентски Доломити, Монте Роза, както и Бернина (а не Монблан - че аман от навалица там..Wink ).

1.) настройка за Планината - Градо, ез. Гарда и Арко:
https://picasaweb.google.com/100945766607614725774/ItalyItalianAlps2011GradoLagoDiGardaArco
2. Брента, Доломити:
https://picasaweb.google.com/100945766607614725774/ItalianAlps2011ViaFerratasGruppoDiBrenta_Dolomiti
3.) Монте Роза - Лискам и някои други върхове наоколо:
https://picasaweb.google.com/100945766607614725774/ItalianAlps2011MonteRosaMassifAlagnaLiskamSomeOtherPeaks
4.) Из Бернина (Комо и Милано):
https://picasaweb.google.com/100945766607614725774/ItalianAlps2011AroundBerninaMassifLagoDiComoMilano

По-здрави ...и до-скитане ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Сеп 13, 2011 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Visoko



Регистриран на: 14 Юли 2009
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Никси, поздравления за изкачването на Лискам!
Разкажи нещо повече за Бернина... Има хубави върхове на снимките ти, но може ли някои имена...
Чет Сеп 15, 2011 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Visoko написа:
Никси, поздравления за изкачването на Лискам!
Разкажи нещо повече за Бернина... Има хубави върхове на снимките ти, но може ли някои имена...


Благодарско ...Лискам си заслужаваше усилията. Добре че хванах хубаво време, пък и имаше пъртина, иначе зора щеше да бъде далеч по-голям (ако въобще се бях навил да тръгна при други условия де). То и при тези много добри в случая атмосферни условия соло по онзи тесен снежен гребен и козирки си е малко психария, та какво остава за соло изкачване при влошени метео-условия. Всъщност няколкото други изкачвания на Лискам през този ден бяха все от свръзки - по двама или трима.

Относно Бернина - хубаво местенце, явно не особено познато на повечето българи. Като имам време, ще сложа и някой и друг надпис на върховете и някои местности наоколо. Все пак в този район бях за първи път и не съм 100% убеден за всички местенца и наименования - макар че общо взето добих представа за масива от италианска страна.
Бернина се води масивът с най-източно разположеният 4-ри хилядник в Алпите - пик Бернина е висок 4049 м. Има още няколко красиви върха с височина малко под 4-ри хилядната граница. Самата връхна кота нямах щастието да я изкача (или поне да опитам) - времето не ми позволи. Атмосферните условия бяха доста неблагоприятни, особено за соло изкачване по онзи скално-снежен ръб - много силен вятър, студ и като капак настанил се голям облак по билото (т.е. нямах дори и видимост). Така че сметнах за по-благоразумно да не рискувам прекалено много.

По-здрави...и до-скитане ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Сеп 15, 2011 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Dolomiti di Brenta Отговорете с цитат
Привет, наскоро покрай една нова тема за туристическата маркировка,
се присетих за тези видеоклипове от ходенето ни в този район. Smile
С доста голямо закъснение, за което се извинявам, реших да ги споделя. Confused

Via ferrata Bocchette Centralе / Brenta Dolomites / Italy

Via ferrata Bocchette Alte / Brenta Dolomites / Italy

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Пет Апр 15, 2016 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Monte Rosa Отговорете с цитат
И аз ходих по масива-качихме някой от лесните върхове в района...
"Базов лагер" ни беше капана Гнифети

На следващия ден качихме Балменхорн,Лудвиг Хьохе и Пирамида Винсент

Поглед от втория към Пик Паро и капана Маргарита на Пунта Гнифети

и Корно Неро...

Него и Паро оставихме за по-ненормалните,а за по-по-най-остават Лискам и Дюфур-изобщо има за всекиго по нещо в района-ние ходихме по лежерните,които не бяха чак колкото ми се искаше лежерни..особено ръбчето на Цумщайн,за което спомена и Ваннката...психария си беше...особено сега се е появила и една цепка-"за разкош"

пихме бира на Маргарита по 6 евро...

...гладайки Дюфур,който НЯМА ДА КАЧА НИКОГА!!! Не, не, не!

и така...доволен!В района наистина има за всекого по нещо-както бях чел-"...просто един алпийски стадион..."

Нед Сеп 11, 2016 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov