ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
zero



Регистриран на: 14 Апр 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички, извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема но я намирам за най-подходяща. Искам да попитам каква е причината обувките ми масово да се протриват от зад на петата. Говоря все за маркови обувки, последната Lowa и тя на има няма месец градско носене и е взела да се протрива. Пробвал съм и по стегната и по хлабава и все тая, нямам чифт който от зад да е здрав. Интересното е че нямам нито един скъсан или протрит чорап на същото място хахаха
Нед Апр 14, 2019 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
zero написа:
Здравейте на всички, извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема но я намирам за най-подходяща. Искам да попитам каква е причината обувките ми масово да се протриват от зад на петата. Говоря все за маркови обувки, последната Lowa и тя на има няма месец градско носене и е взела да се протрива. Пробвал съм и по стегната и по хлабава и все тая, нямам чифт който от зад да е здрав. Интересното е че нямам нито един скъсан или протрит чорап на същото място хахаха

Е ако това се случва както казваш с различни марки и модели все същото значи причина е в теб, то е ясно Laughing
Начин на ходене, структура на ходилото...
Аз например с обувкире Бореал имам проблем, че отзад на петата ми правят пришка, за целта ги нося с два чифта тънки чорапи.
Така триенето се прехвърля между чорапите и не ми се трие петата. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Апр 14, 2019 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zero



Регистриран на: 14 Апр 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Факт е че усещам как от зад се трият като ходя, все едно ми хлопат, аз нормално нося 44 но според марката понякога купувам 45, там е проблема че дори да са ми супер по мярка или малко големи все си се късат Smile Ама такова ще е, пробвал съм и по хлабави, пробвал съм и стегнати, примерно Ловата е нося стегната щото е 45 и ми е леко голяма, ама пак се протрива, инетресното е че едни боклуци от декатлона за 25 лева евридеики на година и половина не са мръднали от зад. Всичко останало Merrell, Lowa, Salomon, Mammut, ми се къса отзад, гледам си крака няма някои кокали да стърчат на зад, може нещо походката де викаш, знам ли Smile
Нед Апр 14, 2019 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
И при мен се получава същото рано или късно с каквато и да е обувка.
Нед Апр 14, 2019 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Ами, дефектни сте! Отговорете с цитат
Нещо не е наред..... Very Happy
Пон Апр 15, 2019 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Логичното обяснение е едно - недобре затегнати връзки на обувки, в комплект с влага.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Апр 15, 2019 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zero



Регистриран на: 14 Апр 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Ще ги пробвам още да ги стегна, може и да си прав щото като са ми по хлабави лесно ги обувам без да ги развръзвам с обувалка де Smile
Сря Апр 17, 2019 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zigmund



Регистриран на: 24 Фев 2017
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Предстои ми закупуване на зимна обувка за нашите планини. Спрял съм се на следните 3 модела. Бих се радвал да споделите мнение :

http://action-section.com/kayland/kayland-apex-gtx

https://k2outdoor.bg/product/bestard-crossover-ag/#prettyPhoto

http://action-section.com/obuvki/planinski-obuvki?product_id=411
Вто Сеп 10, 2019 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз втора година ходя с друг модел на Бестард- Фантом и съм супер доволен, общо взето с Кросоувъра се различават само по подметката, на Фантома е малко по-твърда, препоръчително за изцяло зимна обувка.
Прочети мнения за Трезетата, не са ОК Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 10, 2019 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:

Прочети мнения за Трезетата, не са ОК Rolling Eyes


А къде точно прочете отзиви за този модел?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 11, 2019 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
peca написа:

Прочети мнения за Трезетата, не са ОК Rolling Eyes


А къде точно прочете отзиви за този модел?

Преди 2 год. и аз гледах точно тази Трезета в Горгоната и се колебаех между нея и Фантома разрових се в нета, нищо хубаво не прочетох.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Сеп 11, 2019 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
mislesht написа:
peca написа:

Прочети мнения за Трезетата, не са ОК Rolling Eyes


А къде точно прочете отзиви за този модел?

Преди 2 год. и аз гледах точно тази Трезета в Горгоната и се колебаех между нея и Фантома разрових се в нета, нищо хубаво не прочетох.


Питам, защото аз в интернет намирам само тези мнения и те хич не са отрицателни:

https://www.amazon.it/Trezeta-Fitzroy-Drakkar-010710315-Trekking/product-reviews/B005EER9KG/ref=cm_cr_dp_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 12, 2019 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
има и много негативни мнения за марката, особенно в БГ където са Румънско производство.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 12, 2019 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Страница 18 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov