ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Това са едните http://www.salomon.com/medias/products/product2/111334.jpg ,EXPLORER GTX®
Доломитите не ги виждам да се продават вече, щото ги мачкам втора година. Ако имаш начин най-добре да мериш на място. Сега има промоций но трява обикаляне за да вземеш най-доброто за твоя крак. Wink

Онези за маратон по планински пътеки, които са леки, здрави, с дишаща мембрана и, някои от тях, приспособени добре срещу сняг и дъжд също си ги бива. Ще проуча внимателно плюсовете и минусите и избера или твоето предложение (материалите в този модел са качествени) или някои от тях.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Сеп 12, 2011 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат


Този черният чепик или е някакъв летен тип кубинка от времето на БНА, ВМА, УРА, и ВГЗ, или е от доставката на Макалу за 20n-та година, дето пристига другата седмица. Пък може и да е еспадрила тип галош, дето тамън да я доставят и се изчерпа в склада. Десният има каишка, левият не, защото само аматьорите ходят с каишка на всеки галош. Дойтера се е маскирал на мешка щото е от колекция 2026 година ... минимум.
Фокусът, разбира се е на този тип отдясно, чието лице е позакрито, тъй като е рекламно лице на всичкото обувка, чепик, сандал, индор и оутдор екуипмънт, всичкото търкул (коуеуета, ролери и т.н.) и пързул (сноуборд, ски, найлон, корито и гъз ).
Цитат:
... и стига сте ползвали туристическите форуми за рекламно пано.

Добре де, стига HarHar

Аз пак призовавам - да оставим кубинките на кубинците и на Фидел, нека форумът остане туристически, а не военен. Военни има достатъчно из нашите планини ...

Останете си със здраве

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Сеп 12, 2011 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milenn23



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 8
Местожителство: севлиево

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Лично аз ползвам този модел на Dachstein

http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=162

Според мен фирмата Dachstein няма нужда от реклама Smile
Мембраните eVent® също Smile

Стават ли за зимно ходене в планината
Пон Сеп 12, 2011 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ето това е за зимата Smile

http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=678

или тази италиански Lomer
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=411
Вто Сеп 13, 2011 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Бих ти препоръчал да не вземаш зимна обувка с нещо различно от кожа отгоре.

Моите предишни зимни бяха с такъв кевлар над гумения борд, модела 90 degree на Raichle. След няколко по-сериозни ходения гортекса вътре се прокъсва по сгъвките, а кевларения плат си пуска вода като за световно. Резултатът беше вечно мокри крака зиме, нещо отвратително ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 14, 2011 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Може да съм папагал, ама ще съм с тези вече четвърти зимен сезон. Могат да се ползват освен зимата и късна есен и ранна пролет. Пропускали са ми на 5-ия ден на един зимен рилски преход по две причини: - активно снеготопене /снега на места стана киша/ и липса на мазило за кожата /не носех със себе си за мазане по време на прехода/.
Сега, ако някой има средства и ходи редовно горе може да си вземе чепици тип "обувка в обувката" като тези, ама на фона на "зимните" условия напоследък по нашите планини... Пък и този тип обувки са такива "кютуци", дет нема сгъване и ходене на твърда основа...
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Сеп 14, 2011 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Ето това е за зимата Smile

http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=678

или тази италиански Lomer
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=411


Любопитно ми е тези леки модели за продължителни разходки кои качества ги правят толкова скъпи (особено първия). Бях виждал за такива цени, но типично планински обувки, тежащи 2 пъти повече, с по-висока и твърда подметка и др. екстри по тях.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Сря Сеп 14, 2011 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Тежък им се виждал Бестард Непал и няма да поръчват от него, иначе да си бях взел.

Няма как сериозните зимни обувки да са по-леки.Аз имам тези(тежката артилерия за котки с пълен автомат):
http://www.cham3s.com/uk/nepal-evo-gtx,19712,p.html
И тези за полуавтоматични котки:
http://www.cham3s.com/uk/nepal-trek-evo-gtx,19709,p.html
Ако забелязваш, теглото на двете се различава значително, при една и съща дебелина на кожата.Да, обаче на първите изолацията е 9мм, а на вторите 6мм, което си е бая по-тънко.При първите е гарантирано и изпробвано, че и при екстремно ниски температури, дори и да не се движиш постоянно, винаги ще се чувстваш комфортно.С вторите обаче, имах малък проблем миналата зима.След 11 часово "маане" Very Happy при -12, -13 градуса, (без ледения вятър, който беше) със спирането за кратка почивка, краката ми тръгваха леко да замръзват и се налагаше да потропвам и почуквам с крака(знаете как Wink ).Ясно е, че замръзването на краката е строго индивидуално.....зависи от много неща, но качествената и подходяща обувка си е качествена, а за зимна, такава под две кила няма.

Първите обувки са на три сезона, вторите на два.Досега не съм имал случай да пропуснат.Мисля, че са от най-сериозните в сегмента....проблемът им е цената.
Вероятно САМО кубинките произведени преди 1984 ги конкурират. Very Happy


Последната промяна е направена от joropc на Сря Сеп 14, 2011 7:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 14, 2011 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agnostic



Регистриран на: 13 Сеп 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
аз досега никога не съм си купувал обувки които да не пускат вода,не става дума за 2-3 години носене а говоря за 3-4 носения и почват да пускат,пробвал съм почти всички марки и много скъпи и по-евтини и ефекта е еднакъв,а и това където му виакт VIBRAM е пълен боклук на мокро,та за мен спасението е в ботушите ( за ЗОМП-защита от оръжия за масово поразяване),обувам си ги върху чепика и няма никакви проблеми и GORE-TEX и VIBRAM вече не са ми необходими.
пожелавам успех на всички природолюбители и пазете природата чиста Very Happy
Сря Сеп 14, 2011 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това да не са едни, където в казармата ни караха да ги обуеш за норматив заедно с един плащ, ръкавици и противогаз
Сря Сеп 14, 2011 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
asen4ooo написа:
Това да не са едни, където в казармата ни караха да ги обуеш за норматив заедно с един плащ, ръкавици и противогаз


Да, точно така... Laughing Laughing Laughing

Командите бяха две:
"Общовойсковия защитен комплект като шлифер облечи - ГАЗ!"
"Общовойсковия защитен комплект като комбинезон облечи - ГАЗ!"

Голям смях, само да не си главно действащо лице в шоуто... Laughing Laughing Laughing
Чет Сеп 15, 2011 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pif написа:
asen4ooo написа:
Това да не са едни, където в казармата ни караха да ги обуеш за норматив заедно с един плащ, ръкавици и противогаз


Да, точно така... Laughing Laughing Laughing

Командите бяха две:
"Общовойсковия защитен комплект като шлифер облечи - ГАЗ!"
"Общовойсковия защитен комплект като комбинезон облечи - ГАЗ!"

Голям смях, само да не си главно действащо лице в шоуто... Laughing Laughing Laughing


И никога не може да го облечеш за време , веднъж така и димка ни хвърлиха , нямаше един с нагласен противогаз и ни караха да тичаме, страшна разпасана бригада , ама след време смеха е голям
Пет Сеп 16, 2011 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Изглежда освен в Макалу и в Намасте не си обновяват сайта. Единият модел на Ла спортива вече не се внася(Каракорум), а другия(Крест) е с малък номер. Решили са да ме оставят да ходя бос. Ще трябва като Ледения човек да се науча да ходя без обувки. Този образ е пробягал 21 км , по снега ,при -35 градуса и най-важното че е бил бос. http://videosift.com/video/Iceman-runs-a-half-marathon-in-the-Arctic-Circle-in-shorts

Искрено му завиждам - гол, както го е майка родила, без Горетекс, без Вибрам, ни пари, ни форуми му трябват.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Последната промяна е направена от geagleiam на Пет Сеп 16, 2011 8:02 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Сеп 16, 2011 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Имаше снежно изгаряне по ходилата и част от кожата там се беше отпорила. По темата. Честно казано вече съм обезсърчен, че ще открия обувка която хем да ми хареса хем да я има в някой магазин за да мога да я пробвам. Непрекъснато вдигам летвата на цената, ама и това не помага. В момента съм на около 450 лева ама каквото си харесам го няма или е размер за лилипути. Не че Аз съм много голям. Трябва ли човек да ходи в друга държава за да си купи обувките които е харесал и разбира се да ги пробва. Баси и магазините са тук!
И аз обикалям за зимни обувки, ама слушам само обещания. То да е нещо друго- лесно, обувката обаче искам да я меря предварително. Уж има магазини, ама нещо избора го няма хич. Ако някой добие по- достоверна информация за титаничния внос на Макалу, нека сподели, щото вече ми писна да ги обикалям.


В един чуждестранен форум една дългогодишна инструкторка по екипировка за експедиции при най-низки температури (като тези на върховете в Хималаите или на северния полюс) ми препоръча марките Sorel, Montrail, Raichle, Lowa, Asolo и Scarpa:
"Footwear varies -- heavy wool socks are the norm with lace-up boots insulated with thick wool felt or foam and a water and wind-resistant outer shell. Climbers use leather or plastic hard-soled boots, explorers will use a softer muk-luk type boot. Brands include Sorel for muk-luks and for climbing boots: Montrail, Raichle, Lowa, Asolo and Scarpa."
[/quote]

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пет Сеп 16, 2011 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моято съвет е да не бързаш да се хвърляш на сериозни зимни обувки за много пари - те просто са предназначени за по-високи планини, отколкото имаме в България. Работата при тях е, че са едновременно тежки, твърди и топли, т.е. стават за сняг и студ, но не са никак комфортни при смесен терен или при по-топло време. Сам ще разбереш, че не са пригодни през по-голямата част от годината - особено ако се случи като миналата.
Пет Сеп 16, 2011 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 2 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov