ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Румъния-Моловану
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Предишната тема
Следващата тема
Румъния-Моловану
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Минахте ли през двете хижи - cabana Тurnuri и cabana Podragu. Преди години ми бяха казали, че това е най-прекия път. Кой е последния град, от който тръгнахте нагоре. Мисля напролет да посетя върха. Снимки няма ли?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 11, 2011 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Мечо.Ние направихме маршрута София-Оряхово-Питещ-Куртя де Арджеш-Балеа лак.Това за ден първи.Нощувахме на хотел/30евро стаята/поради липса на време.Много ни забави ферибота и ни наруши всички планове.Ден втори-от Балеа лак/2050м./ тръгнахме в кошмарна мъгла около 8ч. и след три часа стигнахме разклон който разделяше пътя -единият към връх Молдовяну ,а другият към хижа Подрагу.Първият отпадна заради гъстата мъгла,която ни остави чак към 15ч.Маршрута към върха има една опасна зона ,която е осигурена добре с въжета ,но все пак е опасно заради мъглата.Та ние с брат ми поехме по по-безопасната /но по-трудна пътека/ към хижата.Трудна е заради многото изкачвания и спускания.След още три часа стигнахме и хижата.Там времето се опрви ,но не ни остана време за върха.От хижа Подрагу до връх Молдовяну е 3ч. и 30мин. спокойно ходене.За това решихме да не насилваме нещата и го отложихме за другия ден.Нощувката на х.Подрагу е 9 евро.Храната е много скъпа в хижата.За един боб и две порции картофено пюре с по две наденички отгоре дадохме 15 евро.В планината освен на хижата на друго място вода няма това го имай в предвид.На сутринта тръгнахме към 7ч.,времето беше страхотно,но не след дълго онази ужасна мъгла ни натисна отново.На самия връх ту се махаше ,ту пак идваше.Постояхме около 20мин. и поехме по обратния път/директно към Балеа лак/.Мъглата като по часовник се вдигна около 14ч.От вр.Молдовяну до Балеа лак са около 10ч./тук вече с по бодра крачка и по-малко почивки/.От балеа лак минахме по пътя за Сибиу.По този път и прохода е по-лек и пътя е по-хубав.От Сибиу хванахме пътя за Румънику вълчеа-Питещ-Букурещ-Русе-София.Тотал километри около 1300.Пътищата са им страхотни,особено първокласните,знаци през 5 километра и без карта и навигация пак не можеш да се загубиш.Винетка си купуваш на първата бензиностанция без проблеми.Цените гере-долу са им като нашите.Моето мнение е че, в тази планина трябва да се ходи Юли и Август.През останалия период капризите на времето могат да ти развалят кефа.Това се сещам за сега ,ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш отново.И снимки бол,но все още не знам как се качват.Ако помогнеш............Чао за сега.
Сря Окт 12, 2011 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Я да се намърдам тука Razz

Бяхме тръгнали не към Молдовяну, а към Карпатите. Карта - нямахме, в нета бяхме проучили дотолкова, че знаехме че има планина там някъде. Щур късмет, че решихме да я видим от север, щото от юг пътя (покрай Видрару) се оказа затворен, ама това го разбрахме чак като стигнахме до подножието.
Аз имах известно количество познания, че най-високите върхове са Молдовяну и Негою, освен това знаех, че Негою е по-як.
И така един ден натъпкахме зимните обувки, котките и чувалите в раниците, Павката нарами палатката и тръгнахме към Румъния... Негою не го качихме, за което впоследствие аз лично съжалявах, но ще се върнем... Twisted Evil

http://gamina81.blogspot.com/2011/11/i.html
http://gamina81.blogspot.com/2011/11/ii.html
http://gamina81.blogspot.com/2011/11/iii.html
Четвърта част - прибирането - скоро

Снимки (които сигурно 1/3 от присъстващите вече са видели във фейсгъз):
https://picasaweb.google.com/100661455321828014084/fOEmiK








Пет Дек 02, 2011 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Gamina!Това ваше приключение кога се е състояло и колко дни е продължило с тези влакчета?
Нед Дек 04, 2011 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Красиво! Smile Винаги такива дълбоко непланувани Smile мероприятия се получават най-добре !

п.с. Знам , че е изключително неприятно и деморализиращо човек да не може да запали огън( в случая котлончето) ! Преди години ми се е случвало , сега мога да подпаля и северния полюс Laughing ! Ако приемаш съвети за екипировката - хвърлете това синьото нещо и си вземете продукт на MSR, Primus или Optimus , съответно с подходящото за сезона гориво !
Нед Дек 04, 2011 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Peycho Peychev написа:
Здравей Gamina!Това ваше приключение кога се е състояло и колко дни е продължило с тези влакчета?


Тръгнахме на 13 ноември и се върнахме на 19ти Smile
Пътувахме предимно на стоп, влакове сме ползвали от Букурещ до Брашов, от Авриг до Брашов и от Букурещ до Русе на връщане.

ПАВЕЛ, адашът ти има хубав котлон, просто нямаше кога да купим газ за него и тръгнахме със синьото недоразумение Smile


Последната промяна е направена от Gamina на Пон Дек 05, 2011 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Дек 05, 2011 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Местноста Балеа лак е нещото което ми хареса най-много

На мен пък напротив - никак не ми хареса. Страшна навалица - паркинги, сергии с какви ли не миризми, застрояване и т.н. "благинки" на цивилизацията. Жалко за иначе хубавата природа и езерца наоколо.

Ето и един смея да кажа доста подробен фотопътепис за района на масива Фагараш, и по-точно най-алпийската част от него - от Негою до Молдовяну.
https://picasaweb.google.com/113235525748307775172/M_Fagaras_TransylvanianAlpsSouthCarpathians1518072010#

Люси, кофти момент сте нацелили за качването на Негою - с този рехав сняг по онзи кулоар мнооого голям зор щяхте да видите.


По-здрави...и до-скитане ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Дек 05, 2011 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Добре сме се отказали, значи Laughing

Мани, тоя кулоар не ми излиза от главата, само да падне снега и...

А за Бъля... изобщо не искам да попадам там през лятото, достатъчно ми е като гледам по снимки каква е навалица и цигания Rolling Eyes
Пон Дек 05, 2011 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Niksi а ти по кое време си бил?Времето ви е доста променливо.
Сря Дек 07, 2011 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че по снимките е видно - лято Господне 2010-то. Месец - юли.

В Карпатите времето винаги е едно - Променливо (преобладаващо дъждовно) ... Smile


По-здрави...и до-скитане ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Съб Дек 10, 2011 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Тази година мисля да се поразходим из Карпатите и се чудя някой дали знае откъде мога да си купя карта, че намерих едни по 20лв ама ...
Rolling Eyes
Пон Яну 09, 2012 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
И аз искам да си купя карта, че пак на сляпо не ми се тръгва Laughing

И всъщност 20лв хич не ми се виждат много (тя пътната на Румъния на Домино е 8лв), къде ги има тея карти?
Пон Яну 09, 2012 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Тука нещо като предварителна подготовка? - http://mapy.mk.cvut.cz/list/data/Rumunsko-Romania

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 09, 2012 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Супер благодаря много, но държа да си имам карта и затова май, май ще трябва да си купя онази. От този сайт съм сваляла карти на Стара планина и има някои разминавания, но като цяло бяха добре, все пак са стари.
Smile

Иначе в ето този сайт има много полезна информация и други работи Smile

http://www.mapsofbalkan.com/shop/

Намерих и сайт с всички хижи от Румъния . Smile

http://www.carpati.org/cauta/cabane/cabana/0/1/
Пон Яну 09, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А, онази е чудна. Иначе карта на Фагараш (или Фъгъраш) аз си купих от Сибиу.
Пон Яну 09, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov