ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Румъния-Моловану
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Предишната тема
Следващата тема
Румъния-Моловану
Автор Съобщение
svetlyoek



Регистриран на: 24 Апр 2012
Мнения: 61

Мнение карпатите Отговорете с цитат
добре.извинявам се ако ви занимавам с излишни въпроси.може би не сме от една категория.и ако не си ходил и си нямаш представа от карпатите какво би разбрал от това ,което е ,,малко по-надолу''и другото ,,ето пак''?Нека бъдем колегиални
Сря Апр 25, 2012 12:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: карпатите Отговорете с цитат
svetlyoek написа:
добре.извинявам се ако ви занимавам с излишни въпроси.може би не сме от една категория.и ако не си ходил и си нямаш представа от карпатите какво би разбрал от това ,което е ,,малко по-надолу''и другото ,,ето пак''?Нека бъдем колегиални

Разгледай, моля, първо темите. Когато през 2008-ма тръгнах за Карпатите (втората тема), разполагах с далеч по-малко информация от поднесената в първата тема. И ако след това имаш въпроси, просто ги задай в темата. Дразнещо е когато отвориш една категория и тя е пълна с повтарящи се през три реда теми. Освен това е много неудобно ако някой наистина се опитва да намери информация.
Сря Апр 25, 2012 7:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Re: карпатите Отговорете с цитат
svetlyoek написа:
интересува ме някой ходил ли е с влак до карпатите и съответно да е изкачвал молдовяну?ще бъда много благодарен да ми помогне с каквато и да била информация


Ние бяхме с влак, но само до Брашов - после на стоп. На връщане минахме с влакове от Авриг до Брашов. Има гара във Фагараш (и може спокойно да се спи в нея Wink), но от там до Виктория не открихме сигурен транспорт.
Това, което направихме беше - оставиха ни на разклона за Картишоара, откъдето къде пеша, къде на стоп се качихме до Бъля. Също е изходен пункт за Молдовяну. Относно Бъля - пътят все още е затворен, официално до май месец, но с тая зима може и повечко време да не го отворят Rolling Eyes
Сря Апр 25, 2012 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
svetlyoek



Регистриран на: 24 Апр 2012
Мнения: 61

Мнение карпатите Отговорете с цитат
да попитам,тъй като в нета къде ли не се рових ,обаче не ми дава да има влак или автобус до Виктория, а тва градче го дават май като най-близкия и лесен достъп до Молдовяну.?Наша планинска застраховка важи ли там и изобщо някой правил ли си е?
Пет Апр 27, 2012 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlyoek



Регистриран на: 24 Апр 2012
Мнения: 61

Мнение карпатите Отговорете с цитат
интересува ме горе по билото от негою до молдовяну има ли вода или трябва да се мъкне?и съответно за колко долу -горе с добър ход се минава?
Пет Юли 27, 2012 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlyoek



Регистриран на: 24 Апр 2012
Мнения: 61

Мнение карпатите Отговорете с цитат
има ли вода горе по билото на Фъгарашките планини?най-вече ме интересува от Негую до Молдовяну.
Нед Юли 29, 2012 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chochkata77



Регистриран на: 18 Дек 2011
Мнения: 28

Мнение питане Отговорете с цитат
привет на всички
кажете най краткия вариант за 4 дневна забежка до Румъния и по конкретно до Молдовяну
аз си мислих за нещо такова
чакам вашите идеи и предложения

ден 1.тръгване от София към 17.00 цяла вечер пътуване през Русе до Bалеа лак (където мислим да оставим колата)
там ако има време ще поспим няколко часа
ден 2.от Белеа лак до хижа Подрагу(нощуваме там)
ден3.от хижа Подрагу към връх Молдовяну(и обратно до хижата)
ден4.от хижата обратно към Bалеа лак(после скачаме в колата и газ кам БГ)

поздрави
Сря Авг 29, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение До Молдовяно и Негою в два последователни дни 7-8.09.2012 Отговорете с цитат
Вече пусках снимки от това ходене, но едва сега смогнах да се оправя с всичките(имам предвид тези, които касаят Молдовяно. От Негою предстоят).
Ето разказ, снимки и трак.
Пет Ное 09, 2012 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Re: До Молдовяно и Негою в два последователни дни 7-8.09.201 Отговорете с цитат
Fagaras in Romania - 05-09.09.12

07.09.12г. - на връх Молдовяну


08.09.12г. - на връх Негою


Всички снимки:
Пон Дек 17, 2012 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rdmatev



Регистриран на: 25 Юни 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Понеже и аз планирам да изкача Молдовяну това лято, искам да ви питам за съвет.

Измежду маршрутите:
1. езерото Балеа - хижа Подрагу - връх Молдовяну
2. Виктория - хижа Подрагу - връх Молдовяну
3. манастир Самбата - хижа Самбата - връх Молдовяну

кой е технически най-лесен и най-приемлив за не много опитни планинари? И в трите варианта планирам спане на хижата 2 нощувки
Сря Апр 23, 2014 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Едно въпросче Smile

Къде се спи на Балея лак?
Първото което излиза в гуглито е някакъв хотел с цени брррр 30 евреи на легло, но явно има и друго, но не успяваме да се справим с нет търсенето, а сме голяма група и трябва да се резервираме
Gamina написа:
................ хижата на Salvamont (тяхното ПСС) на Бъля (Balea Lac). .........
, но не намирам никакви телефони и инфо.. е има сайт, но контакта е форма да им пишеш, а това не ми се вижда надеждно Smile
Съб Юни 21, 2014 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, може ли да ми препоръчате от къде да си сваля добра карта за GPS на Румъния, по точно за изкачване на Молдовяну.
Предварително благодаря.
Вто Юли 22, 2014 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Здравейте, може ли да ми препоръчате от къде да си сваля добра карта за GPS на Румъния, по точно за изкачване на Молдовяну.
Предварително благодаря.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=38294#38294
Вто Юли 22, 2014 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
heidentum



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 105

Мнение Езерото Бъля-Молдовяну Отговорете с цитат
здравейте
някой правил ли го е този преход
може ли да ме ориантирате как стоят нещата ....... колко часа е прехода как са пътеките маркировка....
благодаря предварително
Пон Яну 26, 2015 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Езерото Бъля-Молдовяну Отговорете с цитат
heidentum написа:
здравейте
някой правил ли го е този преход
може ли да ме ориантирате как стоят нещата ....... колко часа е прехода как са пътеките маркировка....
благодаря предварително


Погледни 5 поста по-нагоре на същата страница.
Пон Яну 26, 2015 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov