ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В какво си носите водата ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
В какво си носите водата ?
Автор Съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
добре де, наистина водата във водопровода в градове и села е кофти.. на мен не ми пречи де, пия си от чешмата.. обаче маса много загрижени за здравето си карат на минерална вода. както колегата по горе спомена - тя стои предимно в пластмасови шишета най-грубо казано. е сигурно от пластмаса до пластмаса има разлика колкото от стол до маса. но не виждам какво ще стане, ако си сипеш вода в празното шише от минерална вода?!
въпреки всичко и аз предпочитам стъклото, от стъклена бутилка бирата е най-сладка Alcohol
Чет Мар 06, 2014 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
JoroS написа:
Потърсете из нета, колко е вредна пластмасата! Вярно, че пластмасовите шишета и кутии са леки и удобни, но когато разберете какво отделят във водата и храната ви, няма да се докоснете повече до тях. Това, което се случва не е просто "вмирисване", а цял коктейл канцерогени...
Затова аз лично ползвам стъклени и метални съдове Smile


Прав си, но алуминия също е вреден, или ти имаш предвид друг метал? Wink

Много шишенца за бебета също са от пластмаса.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 06, 2014 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Много шишенца за бебета също са от пластмаса.


но без бисфенол А (BPA-Free). От няколко години всички бебешки шишета и биберони в ЕС трябва да са без бисфенол.

Иначе и аз съм се чудила как така докато има в бутилките мин. вода (кола, бира...) не отделят бисфенол, а като ги ползваш после отделят Rolling Eyes
Може би става при по-дълга употреба.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Мар 06, 2014 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 203
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Преди използвах шишета от мин вода 500мл - леки , не те е яд ако ги загубиш ... но един ден , незнайно защо , реших да подуша отворено шише преди три дена и изпито до половината ... еми няма да ви казвам на какво мирише Shocked .Не знам точно на какво се дължи , пробвал съм с различни марки минерални води и резултата е подобен ... незнайно защо (поне за мен) при по големите шишета този ефект липсва Think

Сега използвам едно шише Nalgen - BPA Free и тн. и съм доволен от него , не се вмирисва водата , има голямо гърло и може да се напълни със сняг при нужда , нищо че ме бъзикат някой път "какъв е тоя буркан" Laughing

_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Чет Мар 06, 2014 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
stefansmail написа:
Преди използвах шишета от мин вода 500мл - леки , не те е яд ако ги загубиш ... но един ден , незнайно защо , реших да подуша отворено шише преди три дена и изпито до половината ... еми няма да ви казвам на какво мирише Shocked .Не знам точно на какво се дължи , пробвал съм с различни марки минерални води и резултата е подобен ... незнайно защо (поне за мен) при по големите шишета този ефект липсва Think

Сега използвам едно шише Nalgen - BPA Free и тн. и съм доволен от него , не се вмирисва водата , има голямо гърло и може да се напълни със сняг при нужда , нищо че ме бъзикат някой път "какъв е тоя буркан" Laughing

и аз ползвам налген, брандиран от макспедишън. и мен ме бъзикаха на една чешма със солиден дебит "какъв е тоя буркан", ама като се напълни за 2 секунди заради голямото гърло, а не като тия с шишенцата от мин. вода дето 5 минути клечат пред чешмата, и спряха да се бъзикат Smile
Чет Мар 06, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
и аз съм с тританов буркан от литър вече, на Lifeventure. Мен ме гаврят, че било туба.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Мар 07, 2014 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето какво пише в интернет:

Определение присутствия в пластмассе[править | править исходный текст]
Plastic-recyc-03.svg Plastic-recyc-07.svg
Типы пластиков, содержащие Бисфенол А
Существует семь классов пластмасс, применяемых в упаковке.
Класс 7 пластмасс «прочие», объединяет такие пластмассы, как поликарбонат (иногда отображается латинскими буквами «PC» рядом с символом рециркуляции) и эпоксидные смолы, сделанные из мономера бисфенола.[4][10]
Пластмассы типа 3 (ПВХ, обозначается латинскими буквами PVC) также могут содержать бисфенол А в качестве пластификатора.[4]
Пластмассы типа 1 (ПЭТ, обозначается PET), 2 (полиэтилен высокой плотности, обозначается HDPE или PE-HD), 4 (полиэтилен низкой плотности, обозначается LDPE или PE-LD), 5 (полипропилен, обозначается PP), и 6 (полистирол, обозначается PS) не содержат бисфенол А.[4]


Излиза, че ПЕ и ПП не излъчват бисфенол. Голяма част от бутилките са направени от ПЕ и ПП. Някой светнат ли е те какви мономери излъчват?
За полистирола знам - излъчва стирол, който е доволно вреден.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 07, 2014 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 203
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:


Излиза, че ПЕ и ПП не излъчват бисфенол. Голяма част от бутилките са направени от ПЕ и ПП. Някой светнат ли е те какви мономери излъчват?


Водопроводните тръби които ползват ВиК-то (онези черните) са от полиетилен , а другите които се ползват за вътрешни водопроводи (едни такива сиви) са от полипропилен и се предполага че не излъчват нищо вредно , щото ако не е така , ще трябва да пием вода само от реките в планината , ама по близко до извора , че знае ли човек ... Laughing

_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Пет Мар 07, 2014 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не става ли нещо като вманиачаване? Вие в града от какво пиете вода, че толкова сте се притеснили за няколкото часа /дни/ в планината? Малко по-ларж ми се струва, че трябва да го даваме.

По темата - лятото в бутилка/и/ от минерална вода, зимата - термос.
Съб Мар 08, 2014 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
аз гледам да е леко и удобно за многократна употреба и да има как да му се хакне карабинер, че все ги губя. Носила съм и продължавам да нося и от минерална вода шишета. Както дойде.

_________________
www.summitsweb.com
Съб Мар 08, 2014 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гумена туба за велосипед. Ако се наложи добавям и пластмасово шишенце. Жив съм все още Wink
Съб Мар 08, 2014 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
След КЕ направих реорганизация в питейния арсенал-на дълги разстояния-малки 0.5л. от мин.вода,а на къси-във войнишката манерка!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Мар 09, 2014 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
на скорошното ходене направих експеримент- бутилка 1.5 лит. горна баня пластмасова. като ми трябваше я пълнех с вода, като не ми беше необходима я смачквах и тиках в раницата. оцеля седмица след такова мачкане, разпъване. накрая я хвърлих на гарата във варна откъдето я бях взел.
Нед Мар 09, 2014 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
[quote= Сериозно мисля да взема стъкления дамаджан от село и с него да си ходя. Има оплетка и трудно ще се счупи.[/quote]
Хахаха Very Happy Very Happy Very Happy и аз имах такава в село,но я изхвърлихме!Да знаех да я запазя и да я ползвам за КЕ,а да не мъкна тази неудобна манерка!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Мар 09, 2014 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
[quote= Сериозно мисля да взема стъкления дамаджан от село и с него да си ходя. Има оплетка и трудно ще се счупи.

Хахаха Very Happy Very Happy Very Happy и аз имах такава в село,но я изхвърлихме!Да знаех да я запазя и да я ползвам за КЕ,а да не мъкна тази неудобна манерка![/quote]
ми тя си е супер дамаджаната що сте я хвърлили.. пък ако тръгнеш по К-Е с 20 литрова дамаджана с ракия - през целия път все ще се намира кой да те носи, няма да се наложи да вървиш Smile Alcohol
Нед Мар 09, 2014 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov