ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В какво си носите водата ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
В какво си носите водата ?
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
не побелява и не мирише. а и ние пием вода само в краен случай. в смисъл приемаме течности рядко Laughing Laughing Laughing такъв ни е режима на ходене
Пон Мар 10, 2014 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
и ние пием вода само в краен случай.

Е,че тя водата е за миене принципно...и за гасене на стомашни пожари(което се случва главно през нощта и има как да налапаш крана на чУшмата...) Very Happy
Пон Мар 10, 2014 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
да допълня. жена ми носи вода в страничния джоб на ташев-вихрен в една страшно нефункционална и неудобна на пръв поглед алуминиева щвейцарска войнишка бутилка /бутилката е с коркова тапа и канче нахлузено отгоре и/. да извадиш всичко това от джоба и да го разглобиш за да пиеш си е цяло приключение. това е една от малките ни тайни за рядко пиене...
Пон Мар 10, 2014 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
http://gorichka.bg/san-frantsisko-zabrani-vodata-v-plastmasovi-butilki/
Пон Мар 10, 2014 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
похвална е инициативата на светите францисканци, но само не стават ясни мотивите на управата. грижата за човешкия организъм или от гледна точка градска чистота.
Пон Мар 10, 2014 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
похвална е инициативата на светите францисканци, но само не стават ясни мотивите на управата. грижата за човешкия организъм или от гледна точка градска чистота.


Определено е за чистотата, ако им пукаше за здравето на хората, щяха първо да се разправят с ГМО мутантите, дето са в основата на американската и други кухни. Wink
Пон Мар 10, 2014 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
тая военщина требе да се измъкне от джоба, да се разглоби и чак тогава се пие.
после обратно се сглобява и се хаква пак на мястото и.
като си помисля само ми се отпива.
накрая свикваш... Very Happy








но както казах, комплектчето си има маса позитивни черти.
Пон Мар 10, 2014 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
еее такова "шведско" канче от кога си търся... сигурно ще стане супер комплект за греяна ракия!
Пон Мар 10, 2014 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Или поне за греяно винО.
Вто Мар 11, 2014 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
то водата ясна . Ами храната в какво . Оглеждам се за разни термуси с пластмасови кутии вътре . Ама все са до 2 литра ,а не мен апетита ми става вълчи в планината Smile
Вто Мар 11, 2014 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Някъде го четох, но пустата му склероза забравих къде. Сигурно е защото пия вода само от пластмаса.Smile Сериозно мисля да взема стъкления дамаджан от село и с него да си ходя. Има оплетка и трудно ще се счупи.


Не бе, това е от алуминия, той предизвиква "Алцхаймер".
Wink

Мъжка, ръчно плетена чанта с 9 букви: дамаджана. Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Мар 11, 2014 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Laughing

Така-така ша стигнем и до менците.

Mr. Green
И като разберете някой ден колко са вредни моб. телефони , просто не знам кво ша правите без тях в планината .


Сря Мар 12, 2014 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Бе то всичко вредно,какво остана което да не е в днешно време . Ти остави телефоните ясни те , ми има мода последно време с таблетите и смартфоните в хижите джара се яко интернета Smile ,докато други се опиенчваме .
Сря Мар 12, 2014 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз си взех преди 2,3 седмици ето тази бутилка. http://reno.bg/butilka-za-voda-0-750-l-lf-fr-1917.html Има я и в такъв вариант: http://reno.bg/butilka-za-voda-0-750-l-lf-fr-1916.html Цената е абсолютно смешна и в началото мислех, че има някаква измама, та затова ходих до магазина им в Paradise center (София) да я разгледам на живо. Еми, страшно съм доволна. Явно цената е такава, защото марката е тотално неизвестна. Бутилката не е особено тежка, материалът наистина е инокс, проверих с магнит. Не се вмирисва по никакъв начин, не плесенясва и водата не добива никакъв метален вкус, дори и да е престояла с дни. Единствените недостатъци са може би, че запушалката е толкова здрава, че малко трудничко се отваря и пластмасовата лента отстрани съвсееем леко е тръгнала да се къса. Но така пък няма начин да се отвори и да се разлее в раницата. Другото е, че през въпросният биберон или както там се казва, може да се пие само на малки глътки и бавно и спокойно, което е изнервящо понякога, ама поне няма опасност от задавяне. Laughing Все пак за тези пари бутилката е супер и определено я препоръчвам.
Съб Апр 12, 2014 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Знам, че иноксът е неръждаема стомана, аз това си и търсех, защото поне според това, което аз съм проучила е доста по-добре от алуминий или пластмаса. Магнит се лепи към бутилката съвсем леко. Wink Разбира се, може и да си абсолютно прав за медта и китайските примеси, бих препоръчала на всеки да си вземе бутилка на уважавана марка и за повече пари стига да има възможност, просто аз в момента нямам тази възможност. Smile
Съб Апр 12, 2014 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov