ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувки за туризъм, каквито сме ползвали навремето.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувки за туризъм, каквито сме ползвали навремето.
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Обувки за туризъм, каквито сме ползвали навремето. Отговорете с цитат
А също имам стаж с кубинки в планина.
И сега ползвам основно кубинки само че си карам моторите с тях. И в офиса, града...
В планина с кубинка пак бих тръгнал отново едва га цъфнат налъмите на баба!
А за въпросните... Че то от туристически обуки се очаква именно да вървиш а не да висиш на въже с нях.
Пък и тогава никой не пречи да тропкаш по скалата и пак ще ги докараш до зимни Smile
Чет Фев 05, 2015 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Пак до последните двама. Никой не ви говори за никакъв алпинизъм, а на въже висят само пещерняците и обесените. Тук става дума, че и като обикновен турист, ходещ по пътека също можеш добре да го загазиш и да ти се наложи да стоиш дълго време на едно място - принудителен бивак, изгубване в мъгла, свършат ти силите и ти трябва малко почивка, паднеш и се потрошиш, или пък да оказваш помощ на друг загазил от групата...причини още бол. Ако ги изключвах, зимата щях да ходя по фирн само с шпайкове, че хем добре зацепват, хем са леки и не тежат, и така бързо да пробягам до хижата. А кубинката я посочих само като възможност, че ако нямаш друго, и тя става...Не знам какви са ти спомените от началото на 90-те, но тогава просто други обувки нямаше, или ако все пак някъде имаше, бяха на същите цени като сега, само че заплатите бяха в пъти по-ниски и беше почти непосилно да имаш хубави обувки.
Чет Фев 05, 2015 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
До последните двама. Тодор също като мен твърди, че тази обувка не е зимна. По същите най-вероятно, съображения които и аз - мисля че вероятно в студ няма да можеш с тази обувка да стоиш на едно място повече от час-два. Иначе, ако само с движиш, каквото е обичайното занимание на обикновения турист извън хижата, и обикновена кубинка с два чорапа в нашите планини ще ти свърши отлична работа. Аз лично около 5-6 години от първите ми такива на турист ходех с кубинки, а дахщайна се считаше за лукс. И измръзвания не съм имал. Така, че може би този различен критерий, е вероятно причина за различията с вашето виждане.


И аз съм го правил, а зелените обувки дахщайн-българските, поне за мен беха дълго очакван подарък.
Обикновена кубинка с котки дет се слагат преди петата Very Happy, ама тук вече се е водил спор за кубинки-туристически обувки, та горното го приемете, като споделен спомен на проЗ турист Very Happy. Има и по-хубави обувки от кубинките, тъй ще завърша Very Happy, но и те са ми вършили работа.
Чет Фев 05, 2015 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Ааа, и пионерки имаше. След тях кубинките ми се сториха като манна небесна.
Чет Фев 05, 2015 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Да не забравяме и румънските обувки тип Тимберланд, от жълтоляв набук, високи с жълта подметка..... не можах да се уредя с тях, много връзки трябваха. Това май беше най- хубавата обувка Shocked , появявала се в България до 1990 г. Изглеждаха като нови години наред, след качване на Черни връх ги изтриваха с влажна кърпа и всички следи от удари изчезваха. Кожата беше особена, мъхеста , такава че не позволяваше никаква вакса. По думите на щастливците с тях, така били обработени, че водата на малки капчици си оставаше върху тях без да попива в кожата, което се виждаше и на око. По-здрава кожа не съм виждал оттогава, колкото и скъпи да са обувките. Имаше ги на витрината на ЦУМ , струваха 33 ли 9? лв, но това не значи че се продаваха Cool . Годината беше около 1986?
Вто Авг 04, 2015 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov