ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бъндеришка порта - Възела, моля за инфо
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Бъндеришка порта - Възела, моля за инфо
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
...това е пътя - в дясно покрай скалите. Ако е много голям лавинарник...
… може би най-доброто в голям лавинарник е изкачване на Хвойнати по югоизточното ребро, след което по основното било /там има едни доста гадни зъбери/ се достига Муратов, след преминаването на който, се оказвате точно на целяната дестинация. Проблемът е, че и по Хвойнати на места реброто е доста разлато и няма гаранция че и там не е лавинарник. Този път ми е посочван като подход за Вихрен от юг, зимно, но лично не ми е оставало време да го преминавам.
Въпреки това, ако трябва да избирам, бих минал през Хвойнати, с отчитане на всички рискове, отколкото да се вкарам в ония лавинарници под Муратов.
Пон Апр 01, 2019 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Да бе Владо, ама с този маршрут, който е наистина най-сигурния, излизаш от просто-туризма и отиваш към алпинизма. Това не е по възможностите на всяка група, която е тръгнала към Бъндеришка порта или Муратов връх. Дори група скиори на средно ниво, не винаги са подготвени да извадят седалките и въженцето и да тръгнат по камънаците. На там вървят повече скиорски групи, със снегоходки или просто пешеходни туристи, рядко използван маршрут от алпинисти, те ходят по на север Smile За това промяна в плана за мен е по-добър вариант при наистина висока лавинна опасност.

На мен ми е пукало и въздишало няколко пъти веднага над езерото, но веднъж като съм преодолял стъпалото, към портата не съм имал проблеми...

P.S. Най-гадните зъбери са в хоризонталната част на ръба, те май си се подсичат без проблем през зимата...
Пон Апр 01, 2019 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov