ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Kent, записах го телефона.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 28, 2011 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Уникална воля и много силен разказ, meco puh. Дай Боже догодина и аз да разкажа своя Преход.
Чет Сеп 29, 2011 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Tito, aз знам, че си силен. Преди да тръгна следях твоите преходи. Тръгна отлично, но допусна една голяма грешка, липса на опит. Първите 3 дни не насилвай нещата, ослушвай се във всяка болка, обърни внимание на всяко гъделичкане в краката и раменете. Те са много важни. Мини много внимателно първите 3-4 дни. След това се натоварвай колкото искаш, ако преди това си се подготвил за дълги преходи. Ако тръгнеш догодина, аз ще ти помогна на някой и друг преход, където ти е трудно. Горе главата, неуспехите също са за хората.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Сеп 29, 2011 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Поздравления за прехода! Съвсем нормално е да го направиш сам, ти си имал опита и най-вече Дух и Амбиция да го направиш. Затова си успял. Още веднъж - поздравления и още дълги години да посещаваш планините!!!
Съб Окт 01, 2011 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Още веднъж - поздравления и още дълги години да посещаваш планините!!!


Благодаря ти Plamen K, огромно удоволствие е за мен да чувам такива пожелания. Дано да имам това щастие. Но знай, човек на 67 мисли, къде, колко щастливи мига ще изживее още, защото не знае колко са му останали. А когато мине Ком Емине, сам, с къщичката на гърба, достигне мечтаната точка нос Емине, си казва:
Аз мога, аз съм силен, аз живея. Иначе си жив труп. Това е голямата сила на планината. Запомнете, планината е живот!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Окт 01, 2011 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Имаше един старец, висок и сух на над 70 години. По хижите може още да го знаят. Срещал съм го 2 пъти по хижите. Правеше всяка година Ком-Емине или Емине-Ком, да не му омръзва. Казваше, че го е правил 15 пъти. Вървеше сам, едната година с някакво куче, забърсано от някъде.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Окт 03, 2011 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Aко нямах други планове, догодина пак бих опитал, но се каня догодина да отида на Молдовяну. Едно време поради лоши атмосферни условия не можахме да го изкачим. Да не е капо, ще се опитам, но непременно с другарче, тъй като на тези румънци им ядох попарата през 1980 година, не мога да я забравя.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Окт 03, 2011 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
За Молдовяну не е лошава идеята Very Happy А, и време има...ако сериозно търсиш спътници. Че, ту ми натякват че само в Стара Планина ходиме Laughing Laughing Laughing /кат че ли е мноо харно да обикаляме Рила и Пирин през атрактивните зимно-летни сезони, мирси, дет са вика, ял съм им попарата в рамките на доста годинки докато не помъдрях/. На Планина само в делник и при възможно гадно време Twisted Evil за съжаление не винаги е осъществимо, дори и при нашия свободен график...
Пон Окт 03, 2011 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vall67



Регистриран на: 29 Авг 2009
Мнения: 21
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
meco puh Искрено ти се възхищавам. Ти си не само страхотен турист,но и човек. Надявам се някога да се срещнем по планините.
Чет Окт 06, 2011 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
И аз на свой ред да поздравя Мечо !
Ще започна с почитание и преклонение, защото човек трябва да е много голям куражлия за да тръгне сам. Очевидно Мечо е. И веднага отговора- Не, не е нормално КЕ сам. Сам е един вид подвиг или късмет или съчетание от двете, не знам. Това го казвам след като съм стигнал в прочита едва до 03 август, т.е. до третия ден, сега лягам, утре продължавам да чета. Но реших да пиша фрагментирано, защото се развълнувах, а напоследък и от ЕГН-то взех да давам фира и забравям, ако оставя за после.
Например наглите цигани- Ще ти взема звънчето! и пр. Винаги са повече и това ги окриля. Ами ако бяха продължили в нахалстването си...!? И друго ми направи впечатление- за първите три дни Мечо три пъти губи пътеки и маркировки и то сериозно- в папратта, после в гората, после пак слиза надолу и хваща наопаки за билото стар римски път. Това просто е скандално. Ако парковата администрация и БТС мислят да разчитат за маркировката и пътеките само на ентусиастите от този форум, май... бат Бойко да асфалтира и Балкана и да се свършва.
И третото, което ми направи впечатление е, че за три дни 2 пъти се налага на Мечо да спи извън хижи и турист. спални.
Отначало щях да кажа, Мечо, защо не пусна пътеписа в планинарския форум- демек тук?, ама живата истина, разказана ни в първо лице е, че КЕ вече е сървайвър, не е туризъм и баш си е за бушкрафтърския форум. Атаките на кучетата не ги броим.
Пет Окт 07, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mediator37, задължен съм да ти отговоря. Малка грешка - чел си до 03 август, значи пети ден, а не трети.
Първо благодаря ти за поздравленията. Да, малко лудория е тръгването сам, въпреки че тогава тръпката е по-голяма.
Грешките при загубване на пътеката. Поне до тук, мога да кажа, че маркировката на места е крайно лоша. Папрата под вр.Издремец, преди започване изкачването на вр.Мургаш, по-точно около час преди Белия камък. И на двете места не съм се загубил, благодарение на GPSa. Без GPS e немислимо по тези места, ако не си минавал скоро от тук. Третата грешка преди серпентините към Етрополския проход. Там също няма маркировка, но ако бях внимателен, по GPSa щях да хвана по късия път, без да минавам по стария Римски път. Според мен, да се тръгне без GPS e голяма грешка, винаги можеш да се озовеш в Южна или Северна България или по-лошото, в някой Джендем (непознато адско място).

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Окт 08, 2011 7:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение колко е малък светът Отговорете с цитат
Мечо, най-напред да ти пратя един линк от снимковия пътепис на тримата туристи от Търговище, с които си се запознал на Добрила. Този, с когото и аз се познавам задочно чрез форума е Пламен, никнеймът му е bobsixkiller http://sites.google.com/site/pobilotonastaraplanina/ Линкън той ми прати на лични съобщения и без да съм го питал го препращам тук на теб и на колегите съфорумци, но се надявам, че няма нищо против. Част от пътеписа му е неговата гледна точка за твоето приключение. Линкът за снимката е на Пламен- той е снимал Мечо на Добрила. http://7518567685609295595-a-1802744773732722657-s-sites.googlegroups.com/site/pobilotonastaraplanina/km-zaslon-botev/002.IMG_7078.jpg?attachauth=ANoY7coqLSiE3vaPsglylqSo73VRC1jgpr0k8sscCrsnyuZwbYNOVKF06s4eFmLHKZYqtYPsE8TLMu3ygUJDhRvNoBnaxXYxZa5x-VbbY5neWR3Az9mPFnl7AXAjLNaoMtvAqP13DvSv9vWlaGQ3Y6XzcgrgK3YaL23pSDP2EFzNUnjFIv0vN0astqPBZGrK4KMzjhNE5EAF-Kk26B9VfCtftheUCyOGUbV4FjeBXCCo8fiYQ5LM0A4%3D&attredirects=0 Държали са те под око до Купена. После те застигат на Заслон Ботев. Рано сабахлам ти опридаш за Ботев и се разделяте.
Сега малко за Купена. Помниш, че исках да ти бъда по КЕ съпровождащ досадник САМО в Централен Балкан (да речем от Вежен до Узана), обаче ти каза, че ще подсечеш Купена и Кръстците, заради коленете, а аз все ти повтарях дай да ходим на Купена, давай да качим Купена, ама как тъй КЕ без Купена ? После си викам гледай колко съм нетактичен, човекът заради коленете не може , понеже там доста се прегъват, няма вариант с изпънати крака да се върви през Купена. И сега много се радвам, че вероятно с доста зор, но се покачи на Купена и не съжаляваш. Но пък ако знаех, че ще качваш Купена, гаранция щях да ти досаждам, за което сега ме е яд, че не стана. За липсата на спътник мога само да кажа, че отсечката Купена-Костенурката е от тази категория, където ако си сам, паднеш и контузиш, можеш да пукнеш като куче без история. Ти писа, че от Ком, чак на Вежен за пръв път срещна туристи. Така е, учудващо малко са туристите по високите части. За пътеките и маркировката ясно- губят се на много места. Нищо не пишеш за джиесем връзка през по-голямата част от маршрута, имаше ли, защото моите впечатления са , че няма. Едва ли на всеки 100 метра си спирал за да призвъняваш през трите оператора, но ми прави впечатление, че точно там, където е най- опасно човек да се претрепе, няма обхват. Ако е в някой каньон- иди-дойди, но е така и на билото. И съм си викал, мама му стара, да се качиш на "покрива" на България, над теб само небе и ефир и да няма обхват ....
И докога от нашия край ще се излагаме с тази "сурова" ракия, да ни правят забележки хората. Кога ще почнеш да я препичаш двойно. Срамота!
Вто Окт 11, 2011 6:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Re: колко е малък светът Отговорете с цитат
mediator37 написа:
Линкън той ми прати на лични съобщения и без да съм го питал го препращам тук на теб и на колегите съфорумци, но се надявам, че няма нищо против.

Относно линка - нямам никакви претенции. Аз съм написал и качил в интернет нашата история със снимки, което вече е предпоставка всеки който иска да я чете, копира, препраща, принтира.

mediator37 написа:
Държали са те под око до Купена. После те застигат на Заслон Ботев. Рано сабахлам ти опридаш за Ботев и се разделяте.

Бих си позволил една мъничка корекция. По-скоро Мечо ни е държал под око, а не ние него. Дето се казва, ние нито знаехме от къде идваме нито на къде отиваме Very Happy. Още по-малко на къде вървят пътеките и колко ще ние трудно Smile

Напълно е възможно е да има някой несъответствия между моята и на Мечо истории. Все пак всеки е дал неговата си гледна точка. След като прочетох пътеписа на Мечо, видях някой неща, който аз не ги описвам, както са били в действителност. Например: аз мислех, че раницата му е видяла "много път" и затова е толкова овързана, а тя всъщност се е скъсала още първият ден, затова той е „закърпил” положението с подръчни средства. Но съм решил да не променят нищо. Тогава съм усетил нещата такива - такива съм ги описал.

Та така. По-важно е да има положителни емоции и щастлив край Smile

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Вто Окт 11, 2011 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: колко е малък светът Отговорете с цитат
mediator37 написа:
докога от нашия край ще се излагаме с тази "сурова" ракия, да ни правят забележки хората. Кога ще почнеш да я препичаш двойно. Срамота!

http://bg-bg.facebook.com/notes/%D0%BC%D1%8A%D0%B4%D1%80%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B8%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B8-%D1%8F%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81%D0%B8/%D0%B2-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0/282618438430381
По времето на комунизма, мен са ме учили, да не губя "грам, сантиметър, секунда". И като няма лоша ракия и грозна жена, за какво да загубя грамове и сантиметри. Карам с такава, каквато има.
Разказите на Пламен бях ги чел. Писах, че се чувствувах сигурен, тъй като след мен се движеха трима приятели.
Не съжалявам нито за един миг от Ком до Емине. Като мине известно време, неприятностите се забравят и остава да се наслаждаваш на приятното. Това правя сега и се заканвам за други приключения. Например, поради лоши атмосферни условия, неизкачения връх Молдовяну и може би, при по-добри условия отново Ком Емине.
GSMa над 70% от билото не действа, но без него е много трудно, той ти е връзката със света, където има обхват. Много се радвах, когато успея да "хвана" някого или някой успее да ме "хване".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 11, 2011 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Къде отиде разбора! Отговорете с цитат
Мечо! Без да подценявам постижението ти, смятам, че не си го завършил! Къде остана разбора???? Тези приказки в интернет: "браво-благодаря, браво!браво!-много благодаря" са "курала-барала" с извинения за езика и местния диалект. Става дума, че вече месец чакам да ни събереш някъде около Ботев връх /както обеща/ и да разкажеш........ така ме сърбят краката!!!
Вто Окт 11, 2011 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov