ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
ми зависи от сезона и атмосферните условия бе братчед, ако си имал впредвид само лято дори пак не е разумно да се правят такива точни до десет минути сметки. 40-50 мин. има зверски вятър понякога там, и се сговнява мамка му. ама това си е мое мнение.
п.п. давам си сметка за разстоянията, траверса съм го минамвал само на КЕ ама е отдавна и не важи. Very Happy поздрви. а, ся видях че си гледал минутите по трасето. знаеш че те стават много относителни понякога. това си е високо и който се бъзика с високото обикновенно духа супата после...
Чет Окт 13, 2011 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 388

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
давам си сметка за разстоянията, траверса съм го минамвал само на КЕ ама е отдавна и не важи

това трябваше да го кажеш в предишният си постинг


Цитат:
а, ся видях че си гледал минутите по трасето

както и друг път съм казвал, форумът пропада заради такива дето първо говорят, после четат!

за пътеводителят не виждам смисъл да ти отговарям, заради ниското ниво, което си стигнал


Форумът се чете от много хора и е полезно място за много хора. Лошото е, че стойностните неща стават все по-малко за сметка на тролщината!
Чет Окт 13, 2011 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
ми зависи от сезона и атмосферните условия бе братчед, ако си имал впредвид само лято дори пак не е разумно да се правят такива точни до десет минути сметки. 40-50 мин. има зверски вятър понякога там, и се сговнява мамка му. ама това си е мое мнение.
п.п. давам си сметка за разстоянията, траверса съм го минамвал само на КЕ ама е отдавна и не важи. Very Happy поздрви. а, ся видях че си гледал минутите по трасето. знаеш че те стават много относителни понякога. това си е високо и който се бъзика с високото обикновенно духа супата после...

....намерил си на кой да обясняваш за високото, сговнясването и супите....тц, тц, тц.
Оня пък с чехли за баня можел да мине Ком-Емине, стига да бил с колело.И това преди да го настигне "бялата смърт" между Жълтец и заслон Ботев в средата на Август.
Ако не можеш да изминеш разтоянието между Жълтец и заслона за 50 минути в летни условия(това е прекалено много време), то мястото ти въобще не е там !!!
Чет Окт 13, 2011 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ако не можеш да изминеш разтоянието между Жълтец и заслона за 50 минути в летни условия(това е прекалено много време), то мястото ти въобще не е там !!!


жоре и ти лятото не за пеесе минути, ми може и за цял жувот да не го направиш това жълтец - заслона. Very Happy има такива случаи. ама гледам сте се събрали страшни капацитети, та ще си затрая Laughing Laughing Laughing де ше ви стигам, нали съм вече пенсионер Very Happy
хахахахаха - летни условия на билото на централен балкан Laughing, да не забраите хавлиите , бе вие добре ли сте бе Rolling Eyes аз като се изрязох на един пич за стената на вихрен, щото ми напрай забележка що сме тръгнали в 12 наобяд от хижата верно зимата да я катерим /камините/....за колко ще стигнем до подсъпа, за колко ще я качим на челници и той ми каза че - ти васко или си много добър алпинист или голем глупак. аз помислих, па не се обидих. щото не бех голем алпинист. пожелавам и на вас да не се обиждате.
п.п. може ли аз да знам къде ми е мястото по добре Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Окт 13, 2011 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Борка, колоездачът планира за 7 дни напред, туристът за 20-22 дни няма как да планира времето. Самите метеоролози казват , че прогноза за времето за повече от 3 дни напред не може да се прави със сигурност. В средата на август да тръгнеш от Ком, пак към края на август ще си на Ботев- за това става дума. Миналата или по-миналата година , не помня точно, целият юли валя дъжд. За какво да се тръгва в дъжд - само за да е юли ?
Пишеш, че ще влезеш под навес при дъжд. Съжалявам, че ми беше на ума да го пиша, но си викам, да не зачеквам и този въпрос, но вярвай ми, щях да пиша следното: Дори и в открит заслон да се приютиш, дъждът и снегът брулят почти хоризонтално и от всички посоки върти вятъра. Никакво спасение не е откритият заслон. Сега така съжалявам , че не го писах, и щях да изпреваря аргумента ти.
За мен лично простиването и вдигането на температура си е чист край на похода, не знам защо за теб не е. Другото би било сървайвър. Като го няма удоволствието от гледките, радостта от природата ...
Ценно е наблюдението ти, че ако се тръгне след групи- те отъпкват пътеките, не се бях досетил.
Замислям се върху писаното от cholla, което е по-същественият аргумент от затворените хижи и инстинктивно съм се хванал за него- това просто е Балканът.
За осветлението също - ако си чел внимателно Мечо губи капачето на челника си, намира го и доста време не знае, че е неговото и изобщо какво е намерил. Колко банално ?
Ако трябва да се върнем на конкретиката по тази кризисна ситуация, която е напълно реална: Последната издадена карта на ЦБ (КАРТПРОЕКТ 2010г.) Жълтец- Млечни чал е 20 минути, а Млечни чал- Заслон Ботев е 1,?? часа, приемаме че е 1,00 час (изтрити са ми цифрите от прегъването). Значи стават общо 80 минути. Дори 75 да са , ако сме буквояди ( понеже съм писал "...малко след Жълтец"). Кой се наема при пълен мрак и дъжд да върви ? Накъде ще върви? Смешно е! Ако е тръгнал от Добрила, каква е умората на Жълтец? А ако е тръгнал от Дерменкая? И ако стигне заслона, каква полза ако е затворен или в ремонт... и така нататък и така нататък. Просто паяшки работи. Не ми се коментира.
Ценно ще е виждането на Мечо, но докато той се включи, предлагам аргументи, не нападки.
Чет Окт 13, 2011 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение много лошо време!!! Отговорете с цитат
krasy написа:
За всички, които се канят да ходят към връх Ботев на 15-16.10. ето синоптичната прогноза за там Smile

http://vremeto-bg.com/zipcode2.php?sity=Botev%20Vrah


все още не съм се отказал напълно, ама -6 до -9 градуса, 10 м/с и 90% вероятност за снеговалеж!!!, може да останем в х.Левски. Все пак смятам, че от към х. Плевен ще е много по-трудно, защото е север....
Чет Окт 13, 2011 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
От страни изглежда ,че вече започвате да си ги мерите....

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Чет Окт 13, 2011 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение От з.Ботев до Жълтец Отговорете с цитат
Леле, голям спор за този участък, разгледах си GPS трака от СтаРа-100х24/2011
2.9 км. ортопроекция, преминали сме го за 46 минути, като трябва да се отчете. че в тази посока е повече изкачване, а доколко уморени бяхме?? сутринта тръгнахме от Мазалат, на з.Ботев почивахме около 20 минути.
Чет Окт 13, 2011 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: някои от въпросите, които чакат отговор Отговорете с цитат
mediator37 написа:
И мен ми се струва, че истинският разбор липсва, защото...
Отмина Татовото време, когато ни чакаха по хижите белите чаршафи, топлите бани, хранехме се на покривки и когато последните от групата пристигаха супите димяха вече сервирани.
Ще се опитам да поставя Question някои въпроси, които се набиват на очи и ми се ще да чуя категоричен отговор. Това, че КЕ може да се направи сам (не от всеки, аз поне нямам кураж) стана ясно. Обаче:
Възможно ли е в днешно време да се направи Ком-Емине без да се носи оборудване за спане и подслон (чувал и палатка) при състоянието на хижите и заслоните или тяхната практическа липса, малък капацитет и претъпканост петък и събота, затворени поради ремонт и пр. ; С подвъпроси- колко пъти неизбежно се налага да се спи сред природата или в открит заслон. И разсъждения по въпроса "Заслужава ли си 770км. да тътриш 3,500кг. отгоре, ако с ускоряване на крачката или отклонение от маршрута може да се намери подслон за тези фатални 2-3 пъти ?"
Възможно ли е в днешно време да се направи КЕ без джипиес при състоянието на пътеките и маркировката;
Възможно ли е да се направи КЕ без подкрепата на близки и приятели, които да снабдяват провизии и др. неща. С подвъпрос -само за да подменят скъсани обувки или и с храната положението в един момент става фатално. За ракията е ясно, че на всеки 3 дни положението става фатално.
В крайна сметка колко пари трябва да си нагласи човек за КЕ при положение, че не си купува алкохол по хижите и разчита главно на собствени запаси от храна, демек най-скромно ? Ако трябва да включим и бензина на поддържащите ятаци и близки, които да дойдат от около 250км. и да се върнат.
Повтарям -Отмина Татовото време.


Много ви моля, от сърце, не спорете за "оня" участък. Човека е задал конкретни въпроси, които се отнасят за пешеходец, а не за велотурист. И началната тема е такава.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 13, 2011 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mecho Puh (Junior)



Регистриран на: 13 Окт 2011
Мнения: 1

Мнение Re: Ком Емине - сам, нормално ли е? Отговорете с цитат
meco puh написа:
След като, почти по принуда, минах похода Ком Емине сам, казвам, че не е нормално. Да не се разбере, че похода съм го минал по принуда. Минах го по голямо собствено желание, но бях принуден да го мина сам. Много са опасностите, на които се излага сам човек, много са лишенията. В моя пътепис се спрях на повечето от тях, само за болести и контузии не съм ви казал нищо, тъй като нямах такива. А те са най лошото, което може да се случи на сам човек. Ако имате желание, може да ги споделите.
Ето го и моя разказ, написан в друг форум, тъй като се опитах в този, но нещо не сполучих.

http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=369.0


Е... мисля си, че е време и аз да се впиша във форума, за да те похваля и оттук за ... т.е. затова и съм се вписал тук като Mecho Puh (Junior) Very Happy .
Изчетох целия пътепис с огромно удоволствие, макар на моменти да си повече от необходимото подробен в детайлите (напр. каква супа си ял и колко грама ракия си изпил Alcohol ). Има 'пропуски'... т.е. неотразени моменти в разказа. Но... толкова с критиката, че току виж си се отказал от обещанието си да ме водиш на връх Ботев Tooth Шегувам се естествено. Това не се е случило, защото до момента аз не съм поискал. Capitulate

А на всички съфорумци ще споделя, че разказът на баща ми наживо е много по-вълнуващ !!!

П.С. Баща ми не е толкова луд. Не е... Просто е силен характер и страшно упорит.
А моето място е може би не в този форум (с основание би казал някой), защото едно от малкото неща, на които не успя да ме научи баща ми е неговата любов към планината. Но за всичко останало - пожелавам си да успея да възпитам детето си както MECO PUH го правеше. Току-виж ... някой ден станал планинар като него палатка
Чет Окт 13, 2011 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Ком Емине - сам, нормално ли е? Отговорете с цитат
Mecho Puh (Junior) написа:


Е... мисля си, че е време и аз да се впиша във форума, за да те похваля и оттук за ... т.е. затова и съм се вписал тук като Mecho Puh (Junior) Very Happy .
Изчетох целия пътепис с огромно удоволствие, макар на моменти да си повече от необходимото подробен в детайлите (напр. каква супа си ял и колко грама ракия си изпил Alcohol ). Има 'пропуски'... т.е. неотразени моменти в разказа. Но... толкова с критиката, че току виж си се отказал от обещанието си да ме водиш на връх Ботев Tooth Шегувам се естествено. Това не се е случило, защото до момента аз не съм поискал. Capitulate

А на всички съфорумци ще споделя, че разказът на баща ми наживо е много по-вълнуващ !!!

П.С. Баща ми не е толкова луд. Не е... Просто е силен характер и страшно упорит.
А моето място е може би не в този форум (с основание би казал някой), защото едно от малкото неща, на които не успя да ме научи баща ми е неговата любов към планината. Но за всичко останало - пожелавам си да успея да възпитам детето си както MECO PUH го правеше. Току-виж ... някой ден станал планинар като него палатка

Тук вече съм задължен да отговоря. Благодаря за хубавия отговор. Когато видях, че ми отговаря някакъв си meco puh(junior) си казах, че не е коректно да ми отговарят точно с моето име. Да, това ми е името, meco puh. Не си го написал правилно.
Не си криви душата, опитах се да те направя планинар. И ти добре се представи, когато ви водих на екскурзионното летуване 15 дни от Боровец, през Мусала, Семково и т.н. Какво можех да направя, като не пожела да продължиш.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 13, 2011 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Хаха, ама и вие сте едни. Насила хубост не става. При мен пък е обратното - никой от наш'те (майка, баща, баба, дядо, леля, вуйчо) не обича планината, а аз я обичам.
Пет Окт 14, 2011 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3282
mikesli, докато чаках удобен момент, от нашето дружество организираха този поход. Нека всички , които желаят да се почувствуват поканени. На 15 Октомври ше бъда на з. Ботев. За идеята ще се отделя от групата и ще бъда с вас. Разбора ще го направим.
Ако не стане сега, не се явят хора, ще го направим понататък. При мене обещано, значи закон. Благодаря ти, че не ме забрави на Ком Емине и сега не ме забравяш. Благодаря на теб и на всички добри форумци. Да сме живи и здрави, да се срещаме по върховете.


Мечо, май пак ще се разминем!!!! Поради очакванията за лошо време, не мога да тръгна сам или само с Тодор. Включвам се към една група, утре в 9 тръгваме от Сливен за х.Рай. Най вероятно ще се качим на Ботев връх в неделя или утре в късния следобяд което си е разминаване с вашия план. По нататък ще разказваш!!!
Съб Окт 15, 2011 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, в къщи съм. Имах много сигнали от теб. Жалко, знаех, бях сигурен,че сме близо един до друг, ама не можахме да се видим, пустите му телефони. Аз много съжалявам.Извини ме, че не можахме да се видим на планина. Има време, аз ще ти се обадя пак.Знаех , че ме търсиш, но не знаех откъде. Първия път бяхме преди Млечния чал, на връщане от връх Ботев, втория -след въжето при влизане в гората и третия-пред х.Плевен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Окт 16, 2011 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli, в къщи съм. Имах много сигнали от теб. Жалко, знаех, бях сигурен,че сме близо един до друг, ама не можахме да се видим, пустите му телефони. Аз много съжалявам.Извини ме, че не можахме да се видим на планина. Има време, аз ще ти се обадя пак.Знаех , че ме търсиш, но не знаех откъде. Първия път бяхме преди Млечния чал, на връщане от връх Ботев, втория -след въжето при влизане в гората и третия-пред х.Плевен.

Друг път ще разкажеш за Ком-Емине, Мечо. Вярно ходих по Централен Балкан и те потърсих на телефоните, но дори да се бяхме чули щеше да е много трудно да се срещнем. Нашата група тръгна доста късно и можех да стигна в рамките на светлата част от деня само до заслон Ботев. Добре че не го направих, защото се оказа, че на другият ден /неделя/ там времето е било много лошо. В плановете на групата ни беше изкачване на върха в неделя но го пропуснахме този път. Ето малко снимки: https://picasaweb.google.com/113481964008080488988/201110?authuser=0&feat=directlink
Пон Окт 17, 2011 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov