ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине - сам, нормално ли е?
Автор Съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Всичко трябва да се оползотвори.А и кюфтетата си ги бива.Аз така и не повярвах че е магаре,докато не ми показаха главата.Между другото един авер все се кани като се качва по Балкана с немската овчарка да и препаше на гърба торба със хляб.
Имах навремето един работник.Малко си падаше любител на алкохола(въпреки че много мразеше да му казват така и държеше че не бил некакъв "любител",ами бил "професионалист").Гледа разхождат покрай нас един санбернар,както си меу е редът накичен с буренце на гушата и вика-"Гледай-идва най-добрия приятел на човека,а с него и едно куче".Давам просто идеи-като ходите на планина с домашните любимци поне да се и използват като тяга. Cool
Лошото е че моя домашен любимец е костенурка и малко бавно ще стане ходенето....

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Дек 07, 2011 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Лошото е че моя домашен любимец е костенурка и малко бавно ще стане ходенето....

Да, но ще си сигурен, че няма да те изостави. А моето магаре ако види една магарица, няма да остане ни товар, нито meco puh, всичко ще стане на прах и пух. Много са страстни бе, не признават прегради.
Но ви казвам, сериозно започвам да мисля за такава сензация. Представете си, че съм успял. Ще бъда първия човек минал Ком Емине на магаре или след магаре. Да речем, че Купена ще заобиколим през Амбарица или Левски, не ми е ясно как ще прецапаме река Елешница, като знам, че ще се запъне като магаре на мост.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Дек 07, 2011 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Мечо четох какво си писал за двата бидона вода , според моя скромен опит с тия добичета май освен на тях ще намерят и на стопанина си вода ,много са умни, а и нашата Пена е много послушна и ако някой поиска да я направи на кифтета ще бере ядове с мен . Но проблемите са общо 2 как ще се закара животното до вр Ком и това че животинката трябва поне 6 месеца да си я гледал и да се познавате добре да няма изненади по пътя от типа туриста остана без багаж Very Happy . Иначе имам някаква идея за минаване на Ком-Емине по пътя на мотористите от офф роуд форума . Предполагам че с животното ще мога да мина през парк Централен Балкан
Сря Дек 07, 2011 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
не ми е ясно как ще прецапаме река Елешница, като знам, че ще се запъне като магаре на мост.


Това състояние се оправя-има си метод.Преди години съм гледал тука до язовира на пътеката едно магаре-явно нещо го беше уплашило ли кво ама ни назад,ни напред.Дръпат го напред,то се тегли наобратно.Дърпат го назад,то се тегли пък на другата страна.И така си седи кат паметник.Накрая му палиха огън под корема Shocked и потегли...
А нашето магаре замина преди доста години баш за луканки и кюфтета.Накрая беше одъртяло много,окьорвя нацяло,окуця,старците дето го гледаха се поболяха,залежаха-няма кой да го гледа,да му чисти,да го храни и накрая дойдоха някакви цигани от казанлъшките села и го натовариха....
Иначе мечка с него не сме виждали,не знам дали това добиче привлича мечките, обаче кучетата много ги дразнеше-дали че беше едно страшно,дърто,озъбено,проскубано ама само кат го видеха кучета и направо подивяваха.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Дек 08, 2011 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy
Чет Дек 08, 2011 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
До тук имаше доста шеги - за магарета, за кучета и т.н. Сега започвам да мисля съвсем сериознно по въпроса за магаретата. Защо да не мина Ком Емине с магаре? Минават го пеша, с мотори, с АТВ та, с колелета, защо да не може с магарета? Не ми се смейте, защо да не мога с магаре? Ако имате някакви мнения, моля ви изкажете се. Аз съм навит. Ще екпериментирам на местна почва, тъй като не мога да го пренасям на всеки поход до планината и ще реша: може или не може. Хора, искам ви мнението. Какво ще кажат тези, които пренасят товари с магарета в планината. Имайте в предвид, че съм впрягал магаре няколко години след пенсионирането си и знам, че магаре "само на дърво не се качва". Защо?
Купил човека магаре, като собственика му казал , че само на дърво не се качва. Тръгнал си купувача, а на километър трябвало да мине през мост. Заинатило се магарето му с магаре и не ще да мине. Запитал го случаен минувач, какъв е проблема? Ами купих го преди малко, продавача ми каза, че е много добро, че само на дърво не се качва. Минувача казал:
Не те е излъгал човека, я виж, моста е дървен.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Дек 24, 2011 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Според мен е хубаво да минеш "Ком-Емине" с камила.Това никой няма да може да го повтори, пък с магарето...мога да ти дам тъщатаSmile, то е 'се там, ще те ядосва по същия начин Very Happy .
Шегувам се, разбира се!
Весели празници на всички!!
Croc Croc
Съб Дек 24, 2011 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Според мен е хубаво да минеш "Ком-Емине" с камила.Това никой няма да може да го повтори, пък с магарето...мога да ти дам тъщатаSmile, то е 'се там, ще те ядосва по същия начин Very Happy .
Шегувам се, разбира се!
Весели празници на всички!!
Croc Croc

Благодаря за предложението, но не го приемам. Не защото е лошо, а защото имам навика да си създавам сам пречки, и после да ги преодолявам. Не е нужно други да ми ги създават, няма да успея да ги преодолея.
Аз също честитя празниците на всички съфорумци, пожелавайки весело прекарване, радости, и мнооого дълъг живот.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Дек 24, 2011 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
http://media.snimka.bg/9323/024900996.jpg?r=0
За втори път минах покрай този феномен, но не зная дали точно това, което снимах се казва Рудешки камък. Затова и на Ком Емине под снимката писах "още един феномен", но не знаех дали това е Рудешки камък. Камъка ли взема името от върха, или обратно? Ако знаете отговорете ми. Камъка наистина е феномен, намира се между х.Лескова и Белия камък, преди разклона за х.Мургаш и Хайдушка поляна. Благодаря ви.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Дек 27, 2011 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ще използвам темата на Мечо, за да промотирам разказа и за нашето преминаване през лятото на 2011 г.Smile В следващите дни и седмици ще добавяме последователно и останалите дни.
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/travel/1573-travel063-kom-emine-2011
Сря Яну 04, 2012 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Ще използвам темата на Мечо, за да промотирам разказа и за нашето преминаване през лятото на 2011 г.Smile В следващите дни и седмици ще добавяме последователно и останалите дни.
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/travel/1573-travel063-kom-emine-2011

Време му беше, Борка.Почнах да си мисля, че тази година ще ни лишиш от разказ...явно си чакал новата, а? Smile
Сря Яну 04, 2012 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Щом съм казал, че разказ ще има, значи ще има Exclamation Сега се надявам, че и другите, тръгнали от Ком това лято, ще се разпишат, като особено визирам рекордьора... Laughing
Сря Яну 04, 2012 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Къде изчезнаха пътеписите за Ком-Емине на Мечо Пух?
Съб Авг 22, 2020 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
Къде изчезнаха пътеписите за Ком-Емине на Мечо Пух?

Двата пътеписа, които е пуснал в нашия форум, не са изчезнали.
От 1987:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6649
И от 2013:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6992

За съжаление, пътеписът от 2011-та е публикуван в един от бушкрафт форумите, който понастоящем не работи. Трябва да погледна дали го нямам някъде свален, поне текста, или пък Мечо да положи усилия и да го качи наново, ако го има запазен на компютъра.
Пътеписът беше много добър и вдъхновяващ! Дано не е окончателно изгубен... Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Авг 22, 2020 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
ieronimus написа:
Къде изчезнаха пътеписите за Ком-Емине на Мечо Пух?

Двата пътеписа, които е пуснал в нашия форум, не са изчезнали.
От 1987:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6649
И от 2013:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6992

За съжаление, пътеписът от 2011-та е публикуван в един от бушкрафт форумите, който понастоящем не работи. Трябва да погледна дали го нямам някъде свален, поне текста, или пък Мечо да положи усилия и да го качи наново, ако го има запазен на компютъра.
Пътеписът беше много добър и вдъхновяващ! Дано не е окончателно изгубен... Sad


Съгласен съм. Грехота ще е да се изгуби.
Пон Авг 24, 2020 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov