ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Автор Съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Добре ама не мога да го инсталирам

Добре де, опиши по точно какво си правил. Няма как да отгатнем къде са се объркали нещата.
Нед Апр 08, 2012 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Save as ... даваш име и избираш GPX формат.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 03, 2012 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
После пускаш файла за теглене Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 03, 2012 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
1-ия се отваря ОК с МапСорса. Абе тия колци по Попова капа сигурен ли си, че вървят така идиотски ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 03, 2012 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...
Абе тия колци по Попова капа сигурен ли си, че вървят така идиотски ?

Така са Дидо.
Подсичането на върха е отровно, дори юни, заради оная леко полегнала скала. Даже има едно ръгясало въже. Коментирали сме нещата.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Май 03, 2012 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
dido написа:
...
Абе тия колци по Попова капа сигурен ли си, че вървят така идиотски ?

Така са Дидо.
Подсичането на върха е отровно, дори юни, заради оная леко полегнала скала. Даже има едно ръгясало въже. Коментирали сме нещата.


А, не аз не коментирам подсичане, а по-скоро завъртането на север и после на изток. Не става ли директно на изток ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 03, 2012 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...
А, не аз не коментирам подсичане, а по-скоро завъртането на север и после на изток. Не става ли директно на изток ?

Не става там така. От чучката, която се намира източно на езерото коловете започват изкачване към т.нар. в. Попова капа посока ЮИ и малко преди него завиват на СИ. Демек баш са си така - Иво ги е маркирал - нема грешка.
А ако имаш предвид след върха на изток да вървят колците - не става - много е стръмно там. Най-безопасно е така, както са монтирани КЗМ.
Е тука много добре се вижда източния склон на този връх с Поповокапския превал в ниското:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Май 03, 2012 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аха, разбрах, последната снимка обяснява нещата Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 03, 2012 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Присъединявам се и аз Отговорете с цитат
Поредния индианец с пишеща машина Smile По-точно аз с Etrex 20
Значи прочетох каквото прочетох прочетох и бързо бързо изтеглих и качих топографската карта с което затрих тази която ми беше с модела на Бг. Регистрирах се в сайта им и успях да изтегля последната версия 5.80 с еднодневния си лиценз. След това смених името на топографския .img и сега ги имам и двете. Мисълта ми е - мога ли по този начин да добавям карти, като сменям имената на вече качените. Нещо не ми стана ясно с тези отключващи файлове.
Освен това не ми стана ясно как /от къде/ да качвам маршрути.
Разглеждайки близките околности на Западните Родопи видях, че има няколко липсващи маркирани пътеки. С удоволствие бих ги проходил и предоставил на авторите на картата, ако ми кажете какви неща /точки, следи/ са необходими за да им върши работа на тях.
Пет Май 04, 2012 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Присъединявам се и аз Отговорете с цитат
Todor написа:
Мисълта ми е - мога ли по този начин да добавям карти, като сменям имената на вече качените.

Аз така правя с 62-ката и си е ОК.
А за правенето на тракове защо не погледнеш ръководството?
Пет Май 04, 2012 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Имах предвид от къде се вземат тракове? например искам да кача трак от т.А до т.В и да се движа по него. Разбрах как да си го направя като маршрут предварително но това си е бая работа. Въпросът ми е за каталог с тракове?
Как се правят тракове също разбрах и си записвам следите до работа и обратно. Въпросът ми е по-скоро има ли някакво изискване като брой точки, описване на характерни места и пр. за да може да се добавят маршрутите в картата в последствие. Става въпрос за маркирани пътеки, коитозасега не са включени в картата.
Пет Май 04, 2012 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко линкове към BGMountains, мисля дават отговор на въпросите ти:


Описание на картата - обекти, слоеве и т.н.:
http://bgmountains.org/bgmountainsgpsmap/225-how-it-works

JPG файл с поддържаните в картата типове (можеш да маркираш такива точки примерно):
http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-?download=41%3A_

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 04, 2012 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да разбера как мога да отворя картата която имам с устройството си с мапсорса. Като дам изтегляне от бутона, изтегля ги, но казва, че не могат да бъдат отворени защото не са инсталирани. Как да ги инсталирам на РС?
Пет Май 04, 2012 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не е много ясно какво имаш предвид под
Todor написа:
картата която имам с устройството си с мапсорса.

Принципно картите за Гамин изискват независимо от Mapsource инсталиране (което си е глупост, разбира се, да не говорим, че са приложими само за Windows). Трябва да имаш към тях някакво .exe или друго от сорта, което да стартираш, преди мапсорса да може да ги намери.
Пет Май 04, 2012 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Оф извинявайте - снощи съм написал неясно. Имам предвид, че тази карта, която получих с приемника, и после си я ъпдейтвах от сайта на карта.бг я имам само в .img формат. Когато свържа приемника към РС и натисна бутона на мапсорс за източване на карти и тракове от приемника към РС, ми излиза съобщение че са изтеглени 3 карти /те са явно във файла с оригиналното име gmapsupp.img, защото след като качих топографската карта със същото име я преименовах и после качих тази на България версия 5.80/, но не могат да бъдат отворени защото не са инсталирани. По този начин се прехвърля само текущата следа върху топографската карта, но естествено попада в празна област. Това не е проблем, защото мога да дам да се отварят следи от директорията на приемника и се получава. Проблема ми е, че не мога да отворя картата на България, която си имам / и съм си платил явно заедно с приемника Smile/ с мапсорс за да си я гледкам на компютъра. Вероятно пропускам нещо?
Така или иначе най-важните функции съм ги усвоил и утре ще запиша 1 трак в близките до мен Родопи. Пътеката е маркирана, но липсва в картата на бгмаунтайнс Smile
Съб Май 05, 2012 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 2 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov