ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Въпроси от хора, които за пръв път виждат GPS.
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аха, това е една от меко казано странните особености на Гарминските системи. Пътят на коприната е следния:

1. Инсталираш МапСорс на ПЦ под Виндовс.
2. Инсталираш картата на компа. Дефакто това е копиране на няколко .img файла и няколко registry-ключа.
3. Сързваш МапСорс и машинката и качваш картите в машинката. Този процес събира всички избрани .img файлове в един gmapsupp.img файл и го качва в паметта на машинката.

Обратният процес не е възможен (не е предвиден) - от gmapsupp.img да извлечеш отделните листи и да вкараш картата в МапСорс. (Има разни хакерски начини да се направи това).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Май 05, 2012 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Въх! Значи като са ми дали карта на машинката аз по никакъв легален начин не мога да си я прехвърля върху РС? Нали си е моя бе!!! Smile имам си договор и всичко останало /всъщност май трябва да го прочета Oops / Както и да е - не заради картата купих машината Wink

Отделно от това забелязвам проблем със съвместимостта върху машината - когато почна да търся по адреси се държи нелогично :
Държава - избирам България
Област/щат - избирам въведи
за секунда ми преминава през клавиатурата и ме праща в списък Пловдив, Пазарджик, Смолян, София град /само тези/
ако се опитам да въведа град не ми дава главния - например при пазарджи още от първите 2 букви ме праща да избирам между Паталеница и още нещо... Понякога зависва при такова търсене понякога загасва.
Мисля че в сайта на карта.бг нещо съветваха да се ъпдейтва софтуера на машината ако има подобни проблеми и явно и с това трябва да се заема Sad
Ега си - и без това нямах време, с този ГПС съвсем ....
Съб Май 05, 2012 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Дай му Save as... - преполагам, че този надпис излиза в браузъра ти ? Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 07, 2012 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Въх! Значи като са ми дали карта на машинката аз по никакъв легален начин не мога да си я прехвърля върху РС? Нали си е моя бе!!! Smile имам си договор и всичко останало

Дали са ти карта за конкретната машинка, нищо повече. Не можеш да я сложиш на друг ГПС. Ако искаш да я инсталираш на компютъра - 60 лв. гледам струва. Smile
Пон Май 07, 2012 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Голямо местене насам натам докато го открия на картата трака.
Хубаво щеше да е мапс сорса като отваря човек някакъв трак на компютъра направо там да мести картата, а не където съм я оставил последно.
Местя Аз надясно от Рила където бях за последно и по едно време стигам морето и после обратно....ама го открих де.


Вляво от списъка траци/точки/карти и т.н. избираш интересуващ те обект, десен бутон на мишката и цъкаш "Show Selected Track/Waypoint on Map" - центрира ти трака/точката и района около него.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 08, 2012 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Todor написа:
Въх! Значи като са ми дали карта на машинката аз по никакъв легален начин не мога да си я прехвърля върху РС? Нали си е моя бе!!! Smile имам си договор и всичко останало

Дали са ти карта за конкретната машинка, нищо повече. Не можеш да я сложиш на друг ГПС. Ако искаш да я инсталираш на компютъра - 60 лв. гледам струва. Smile


Точно на друг ГПС работи .img с copy/paste Smile дори на телефон Smile но не мога да си я гледам на компютера Sad, сигурен съм, че средства ще се намерят, ама защо да е тъй.....
Вто Май 08, 2012 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:

Точно на друг ГПС работи .img с copy/paste Smile дори на телефон Smile

Сигурен ли си, че това е това вярно?! Понеже аз осен 62-ката имам един Нуви за колата, също един поочукан 60csx, та нувито е с карта и прехвърлянето й на останалите устройства изискваше "по-специална" намеса.
Вто Май 08, 2012 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дам, не е вярно, току що го пробвах с 62-ката - ГПС-а стартира със съобщение, че картата е заключена.
Вто Май 08, 2012 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Друго е.
Това се случва веднага след пускане на машинката, когато е захапала 3-4 сателита само. Тогава грешката може да стигне няколкостотин метра и вкарва няколко случайни точки из района. След няколко секунди нещата се оправят.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 28, 2012 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Think А сега де... тра-ла-ла

_________________
to be continued...
Съб Сеп 01, 2012 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
и аз да ползувам тази тема за да задам въпрос.Значи ходих на Рила,марширувах насам-натам с новата машинка-тя се справяше перфектно!Дойдох си у дома,изключих я,извадих батериите и я прибрах.Мина 1 месец и реших да я пусна да проверя нещо,което обсъждахме с Z...Слагам батериите,включвам и нали съм си в Стара Загора,показалката трябва да показва в Стара Загора,а тя стои като залепена за Мальовица.Пробвах да я мърдам-не мога да я докарам у нас.Включвах.изключвах няколко пъти-същото.Вадих,поставях батериите-същото!Ходих да правя кръгчета около блока-същото-стои на Мальовица и не мърда!Някой да се е сблъсквал с този проблем?Изчерпаха ми се идеите!Моля,колеги.помогнете!Машинката е Дакота 10.

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Окт 20, 2012 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ами държи последната локация, където си спрял машинката.
Като захапе сателитите, ще ти покаже текущата позиция - остави я да поработи само няколко минути с добра видимост към небето.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 20, 2012 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Дидо,да си жив и здрав1 Croc Излязох на балкона,включих машинката,протегнах ръка навън и след 1.28мин,светнаха зелените лампички за сателитите и ми показа улицата и номера,където съм!Огромни благодарности за помощта и бързия отговор!Благодаря и на Z..,който ме посъветва да пусна въпроса в тази тема за по-компетентен отговор! А аз какъвто съм си аджамия се притесних и щях да го връщам на фирмата(нали е в гаранция).Голяма излагация щеше да стане!Още веднъж благодарско на всички за помощта и лека вечер!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Окт 20, 2012 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
как изключена бе,нали трябваше да хвана сигнал.С включена машинка обиколих блока-няма.А после от терасата-постоях и стана.Сега като се сетя като правих кръгчето нямаше зелени чертички за сигнал от спътника.Явно е трябвало малко по-дълго да постоя Think А аз обиколих набързо и се прибрах.Сигурно е трябвало по-бавно да обикалям...

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Окт 21, 2012 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Абе малко спам да вкарам в темата но заглавието го предполага "въпрос за ......за пръв път" отговора е прочети упътването внимателно, това важи за много неща.
Нед Окт 21, 2012 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 3 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov