ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Open Jet Alcohol Stoves

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Open Jet Alcohol Stoves
Автор Съобщение
bobi



Регистриран на: 08 Окт 2011
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Open Jet Alcohol Stoves Отговорете с цитат
Въх т`фа голяма Ламя. Въх.

http://zenstoves.net/Stoves.htm

Направих го по шаблона и описанията от сайта. Стана супер прилично.
Позволих си за експеримента да го лепна с капчица. Разбира се лепилото се напука след 5-тото палене и реших да пробвам как ще е ако не е залепен. Ми нищо не се случи, дип че го налях колкото поеме.
Много kW обаче Въх и съответно много разход. Въх.

Ако някой е на ти със Спиртник`от , моля за коментар как да го накарам да работи на по-ниски обороти и съответно по-малък разход.

---------------
Въъъъх Oops забравих.

Приятно ми е казвам се Боби. Радвам се че има форуми като този.
Сря Окт 12, 2011 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Hobo
Гост





Мнение Re: Open Jet Alcohol Stoves Отговорете с цитат
bobi написа:
... как да го накарам да работи на по-ниски обороти и съответно по-малък разход.

Единият вариант е да разшириш дупките, другият е да разредиш спирта с малко вода. И в двата пада мощността и разхода на спирт за единица време. Аз бих регулирал мощността с разреждане на спирта понеже има различни по качество и всеки път ще гори различно, а дупките няма как да се регулират оперативно. Така или иначе за завиране на определено количество вода при равни други условия ще ти трябва същото количество спирт. Разликата е във времето за кипване и това, че на по-голямата мощност ще ти загарят манджите, а чайовете ще стават по-бързо. Тоест трябва да избереш съответния компромис за мощност на спиртника според нуждите ти.
Пет Окт 14, 2011 10:31 am
bobi



Регистриран на: 08 Окт 2011
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Re: Open Jet Alcohol Stoves Отговорете с цитат
Hobo написа:
bobi написа:
... как да го накарам да работи на по-ниски обороти и съответно по-малък разход.

Единият вариант е да разшириш дупките, другият е да разредиш спирта ...


Idea Idea Idea лелеее вярно бе. Н2О.

Това с дупките го правих многократно и върху различни фасони спиртник. Постигам задоволителни резултати - НО в домашни условия.
Сигурно вече се сещаш че се вманячявям по спиртниците Very Happy. Ходя по улицата и се оглеждам за кенчета Very Happy.

Както и да е, това е полезна вещ и все някога ще стигна до моя модел. Благодаря ти за съвета и изчерпателното мнение..

Тършувайки в мрежата се натъкнах на "Bongo" - което е по-скоро спиртна лампа. Хрумката е много добра и мисля че изработката на такова нещо няма да е Бог знае колко скъпо.
Сигурен съм че не съм първият който смята така, и ако има някой който го е реализирал ще съм радостен да сподели как се е преборил с "кевлареното кече".
Маркучите ги намерих, стругари колкото искаш, алуминий също но кевларчето ми се опъва.
Направих проба с каменна вата, взех алуминиева чашка от чаена свещ, натъпках я с вата и драснах клечката. Според мен ватата не се нагрява достатъчно и пламъчето е жълто !!!. Мирише си на спиртни пари, което също е знак че изгарянето не е пълно. Така че ватата май ще отпадне като вариант.
Има още една възможност - Разсъждавайки върху конструкцията http://www.youtube.com/watch?v=oaZf7NdeQ0M силиконовият маркуч разделящ горелката от основата играе ролята и на термо мост. Вероятността да се използва и за загряване на спирта е сериозна.

Въх не знам Въх Въх - трябва да се пробва
Съб Окт 15, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
boxeriyi



Регистриран на: 31 Юли 2013
Мнения: 62
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам спиртник от този тип : http://www.youtube.com/watch?v=dDMJs0lvlNw и съм много доволен.При мен регулирането на пламъка става чрез скоба която променя сечението на отворите и така регулирам силата на пламъка.Ултра леко,евтино,непретенциозно и много здраво удобство,което трябва да носи всеки в раницата си.За уточнение на разхода с 0,5 л. спирт за горене изкарвам поне 2 прехода като си готвя яденето на място и се правят чай и кафе.
Нед Фев 02, 2014 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
J0r37o



Регистриран на: 17 Окт 2013
Мнения: 3
Местожителство: гр.Русе

Мнение Отговорете с цитат
Изключително евтино, лесно и удобно

http://vimeo.com/64726512
Нед Фев 02, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov