ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
http://www.woolcollection.com/view_artc.php?id=44
Пон Дек 01, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
http://www.woolcollection.com/view_artc.php?id=44

А на тея какво им стана бре 70лв. мериносовата с дълъг ръкав Shocked
50 се ядваха ама те подгониха цените на топ марките даже от някоя промоция и по-евтино ще излезе марковата Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 01, 2014 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:

А на тея какво им стана бре 70лв. мериносовата с дълъг ръкав Shocked
50 се ядваха ама те подгониха цените на топ марките даже от някоя промоция и по-евтино ще излезе марковата Laughing


56лв бяха, сега - 67 ... за чисто мерино все още си е конкурентна цената, но ако мерна нещо марково под 100 бих избрал него.
Вто Дек 02, 2014 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Вълнените ги пера само на ръка.
Не, че пералнята не върши работа, но обикновено вълнените планинарски работи накуп са прекалено леки като за една пералня ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 02, 2014 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Бах мааму............при жива жена....... пералня ще си купувам !!!Айде нема нужда.
Вто Дек 02, 2014 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Лесно се дупчи.
Не знам дали от пералнята и програмата на която го пера щото с това последното дето го купих в тръните не съм ходил, ама и то от няколко пъти носене има малка дупчица.
Не че ми е проблем, в гората кой ще ме гледа и си ги нося.
Ходя от няколко години с тях и съм доволен като изключим това.
Чудя се по скъпите как издържат на автоматичните перални и програми които не са за вълна.


Моята още в самото начало се сдоби по непонятни за мен причини с една малка дупчица, но след закърпване други няма ... пере се всякак и на ръка и в пералня.
Вече се е захабила цветово и леко се е развлачила, но като цяло не е загубила термокачеството си...
Вто Дек 02, 2014 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък имам две горни с дълъг ръкав, 2 чифта гащи и две тениски, които са на 4-5 години. Перат се само в пералня на 30 градуса с препарат за мерино. После центрофуга и даже повечето пъти ги слагам и в сушилнята. Не са мръднали. Нито дупки, нито нищо, нито са си разтегнали.
Говоря за морковите термобеля.
Вто Дек 02, 2014 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Аз пък имам две горни с дълъг ръкав, 2 чифта гащи и две тениски, които са на 4-5 години. Перат се само в пералня на 30 градуса с препарат за мерино. После центрофуга и даже повечето пъти ги слагам и в сушилнята. Не са мръднали. Нито дупки, нито нищо, нито са си разтегнали.
Говоря за морковите термобеля.

Е те за тва говорим, че разлика от 20-30лв. в период от 4-5год. нещо им се губи далаверата на тези турските, спрямо марковите.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Дек 02, 2014 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Ето сега е момента да споделите за какви точно маркови става въпрос и за какви цени.... горе-долу ... все пак.
Вто Дек 02, 2014 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Аз пък имам две горни с дълъг ръкав, 2 чифта гащи и две тениски, които са на 4-5 години. Перат се само в пералня на 30 градуса с препарат за мерино. После центрофуга и даже повечето пъти ги слагам и в сушилнята. Не са мръднали. Нито дупки, нито нищо, нито са си разтегнали.
Говоря за морковите термобеля.



Препарат за вълна, или има спец. препарат за мерино вълна? Би ли уточнил, по възможност и марката?
Вто Дек 02, 2014 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:
Ето сега е момента да споделите за какви точно маркови става въпрос и за какви цени.... горе-долу ... все пак.

В началото на темата са описани топ марките, наличности и цени към момента няма да ти е трудно да намериш с Гугъл.
Иначе ако изчетеш темата от началото ще намериш и добри предложения в по- нисък ценови клас, като например едно термо долнище
на Зайо което Ристо е предложил.
В темата ще разбереш и за разликите между полиестера и мериното и ще придобиеш по ясна представа какво ще ти свърши работа на теб.
Аз си нося изкуственяци и ми си е добре, сигурно с мерино ще ми е още по-добре но рядко имам повече от 2-3 дни, и така или иначе нося втори комплект за в хижата та втория или 3тия ден (който е последен )ходя с него и нямам проблем с миризмата. Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Дек 02, 2014 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
Препарат за вълна, или има спец. препарат за мерино вълна? Би ли уточнил, по възможност и марката?

https://grangers.co.uk/product/merino-cleaner
Този го има в "Стената" и струва 10 кинта на прИмоция. За доста пранета е.
http://www.gooutdoor-bg.com/product/nst-merino-wash
Този е другият. И той е за бая пранета.
Имам леееки предпочитания към първия.
От друга страна, без да съм пробвал, не виждам причина да не може да се използва и обикновен препарат за пране на вълна.
Вто Дек 02, 2014 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Трета зима пердаша с това: ТЕРМОБЛУЗА SIMPLE WARM WED'ZE
7 (седем) евра. Все още съм жив и здрав, да чукна на дърво.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Дек 03, 2014 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
разни намаления
http://www.zajo.net/bg/zajo/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE/%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0
Сря Дек 03, 2014 1:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
ieronimus написа:
Препарат за вълна, или има спец. препарат за мерино вълна? Би ли уточнил, по възможност и марката?

https://grangers.co.uk/product/merino-cleaner
Този го има в "Стената" и струва 10 кинта на прИмоция. За доста пранета е.
http://www.gooutdoor-bg.com/product/nst-merino-wash
Този е другият. И той е за бая пранета.
Имам леееки предпочитания към първия.
От друга страна, без да съм пробвал, не виждам причина да не може да се използва и обикновен препарат за пране на вълна.


Благодарско Smile
Чет Дек 04, 2014 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 10 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov