ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Един въшкарник ще ви е екстра! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Съб Окт 15, 2011 1:23 am
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Аз като термо бельо имам две мериносови тениски с дълги ръкави и един клин от изкуствените. Също имам и две шапки пак от 100% мериносова вълна. При пране на горе изброените включвам пералнята на програма за вълна и слагам само прах за пране и то не много. Никакви проблеми. Имам чувството че мериносовите и само в хладка вода да накиснеш и изплакнеш пак ще се изперат. С тях колко и обилно да се поти човек и да ги носи по 3-4 дена единствената миризма която надушвам е тази на мокра вълна.

ZCEZBPM написа:
Грешка си е. Вземи една рулетка и виж че тези 90 см стигат за два ръкава .?

Не казвам че не може да са сгрешили. Но зависи от къде се мери. Ако е от шията до върховете на пръстите защо да не се достигне 90 см. Туко що премерих на това бельо дето не съм го срязал все още от шията до края на ръкава са 80 см а от ръба на рамото 62 см. Размера е XL. Още 10 см за в моя случай ще са си доста но може би с цел пускат по-дълги да са ръкавите. Знае ли им човек акъла.
Съб Окт 15, 2011 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Не бе, не съм в опозиция, ми просто термобельото е излишно. И най-обикновенно памучно би свършило работа. И нали като стигнеш хижата ще си смениш бельото, нищо, че е термо. И ква е файдата от него? Отделно и памука ще топли, ама ако някой смята, че в яка виелица ще го спаси - бърка много... Confused
Съб Окт 15, 2011 12:41 pm
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Памучните дрехи като се мокри тялото губи много по лесно телесната си температура, защото самият памук губи свойствата си и охлажда тялото. Вълнените са най-подходящи, защото дори и мокри са способни да топлят

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Съб Окт 15, 2011 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
BazilVenceslas написа:
Не бе, не съм в опозиция, ми просто термобельото е излишно. И най-обикновенно памучно би свършило работа. И нали като стигнеш хижата ще си смениш бельото, нищо, че е термо. И ква е файдата от него? Отделно и памука ще топли, ама ако някой смята, че в яка виелица ще го спаси - бърка много... Confused

Дивите животни имат приспособления, които ги спасяват в непоносими условия; например снежният барс живее между 3000 и 6000 м надм. височина - козината му е гъста и така накъдрена, че задържа много слоеве въздух, с което изолира студа, ходилата му са като снегоходки, голямата му опашка му служи и да прецежда студения въздух, когато диша по време на виелица. Туристическата екипировка също има този потенциал. Полипропиленът отвежда влагата от тялото на 100%; най-ефективно е бельото с 2-слойната тъкан- 1. слой е в пряк контакт с тялото и отвежда влагата навън, а структурата на 2. слой разпределя ефективно влагата по повърхността. При температури под 0 градуса тялото не се поти, както при по-високи температури, така че, ако и горното облекло има това свойство оставаш сух.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Последната промяна е направена от geagleiam на Съб Окт 15, 2011 3:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Окт 15, 2011 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Е така де, въшкарника ще ви реши проблемите. Жалко, че няма да изглеждате модерни, но туко виж действа отрезвително, особено за някои . Laughing
До какъв момент това ще отвежда влагата и до кога ще я разпределя? Затова вълнено бельо, друго не виждам.
Съб Окт 15, 2011 3:12 pm
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Вълната била австралийска. Ако някой има подобно бельо на друга фирма и закупи от това нека сподели какви са впечатленията. Иначе магазина работеше и днес.
Какви са недостатъците на моделите с 25% акрил и 75% вълна?
Съб Окт 15, 2011 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Всяка овца си има ушна марка Very Happy Very Happy Very Happy попитайте от коя е вашето бельо . Съжалявам но неможах да се сдръжа Very Happy Very Happy Very Happy . Бе хора едни от най качестнвените вълнени тъкани се правят тука що залитате по чуждото . Ние си ходим с вълнено бельо купено от тука от български производител 95% вълна и 5% ликра много е добро да ви кажа .
Съб Окт 15, 2011 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Пичове вълна се пере с препарат за вълна ако не с шампоан някакъв а не с обикновен прах за пране. И ако не носите такова бельо и обикновен плетен пуловер ще ви свърши работа носен на голо или с един потник но зависи с какво се занимаваш.
Нед Окт 16, 2011 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
cat написа:
... от български производител 95% вълна и 5% ликра много е добро да ви кажа .

Връзка, адрес, фирма производител?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Окт 16, 2011 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognianfotev



Регистриран на: 14 Окт 2011
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Имам 4 бр. термобельо на Icebreaker и 1 бр. на woolcollection от халите. И двете са приятни за носене, но турското седи като бледо копие. След второто пране на ръка студено избеля и пухчетата му излязоха.Далеч е минало покрай австралииските овце.Иначе кройката и шевовета са ги изкопирали. Да не забравяме все пак, че е два пъти по евтино.
Пон Окт 17, 2011 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Багренето и оботката на преждата са важни но това променя ли съществено предназанчението на облеклото?
От това което пишеш не следва че вълната не е мерино макар преждата да не с качеството другите по скъпи марки.
Пон Окт 17, 2011 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се ако се натрапвам с мнението си, съгласен съм и от собсвен опит за предимството на вълната пред памука, искам да препоръчам и тази статия: http://www.carpbg.com/details.php?id=74

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вто Окт 18, 2011 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Немах време да мина през халите да вида у живо това термобельо. Но и от прочетеното по-горе и аз ще си нося ортовокса и минус33 и пак от тех ще си купя. Пари са ма са яки. Парите са за харчене а здравето за пазене!
Вто Окт 18, 2011 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък си купих, но нямам от скъпото за да видя разликата, но пък няма да го ползвам често. Хубаво е че има подобен продукт и на по-ниска цена.
Ако някой е успял да износи модел от скъпите марки нека сподели приблизително колко изпирания е живота му преди да се скапе ?
Вто Окт 18, 2011 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 2 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov