ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Може ли да ми препоръчате термо бельо за зимата? До сега не съм ползвал? Трябва ми за висока българска планина и евентуално за някое друго качване из Алпите...
Благодаря!
Нед Сеп 09, 2018 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро си купих на craft active extreme тип поло отпред е с windstopper на Gore... За сега само знам че наистина отвежда потта и съхне за 15 минути в жегата на простера... Предната част не пропуска вода отвън на вътре... Зимата ще го видим как е.
Нед Сеп 09, 2018 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Наскоро си купих на craft active extreme тип поло отпред е с windstopper на Gore... За сега само знам че наистина отвежда потта и съхне за 15 минути в жегата на простера... Предната част не пропуска вода отвън на вътре... Зимата ще го видим как е.

Имам подобен изкуственяк с дълги ръкави купен преди повече от 5г от Екстрим спорт, струваха тогава доста пари , спира вятъра но ако се потиш много нито зимата нито лятото ще ти изсъхне по тебе , да не говорим , че и се вмерисва адски много.....за еднодневен преход става идеално иначе.....
Нед Сеп 09, 2018 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Като цяло тази зима не знам дали ще има възможност за повече от еднодневни преходи. Иначе на мен винаги ми е жега когато се движа и за това ми хареса идеята да не ме блъска вятъра в гърдите и врата и да си ходя само по него на по-интензивните моменти.
П.п Купих го за 3лв от килата, не бих дал 200лв за блуза.
Пон Сеп 10, 2018 7:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Като цяло тази зима не знам дали ще има възможност за повече от еднодневни преходи. Иначе на мен винаги ми е жега когато се движа и за това ми хареса идеята да не ме блъска вятъра в гърдите и врата и да си ходя само по него на по-интензивните моменти.
П.п Купих го за 3лв от килата, не бих дал 200лв за блуза.

Имам блузка gore running wear с windstopper отпред-корема ти(ми) винаги е потен-НЕ препоръчвам за термобельо!
Сря Сеп 12, 2018 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
От всичките видове термобельо дето съм накупувал съм най-доволен от крафт, да вмерисва се но и съхне бързо и си върши работат перфектно. Сега ако искам да избера щеше да е пак крафт. с тазе рехава плетка съхне бързо НЕ се усеща влагата толкова колкото при другите модели като power dry, хели хансен и прочие и на съхне е изсъхнало буквално на бързо.
Чет Окт 11, 2018 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Абе като "ледоразбивача" втори немаа! Напоследък почнах да нося и тениски за топлото-просто нямам забележки-извеждане на потта,терморегулация...за вмирисването да не говоря-бяла от кристалите без грам воня!
Нед Окт 21, 2018 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
От всичките видове термобельо дето съм накупувал съм най-доволен от крафт, да вмерисва се но и съхне бързо и си върши работат перфектно. Сега ако искам да избера щеше да е пак крафт. с тазе рехава плетка съхне бързо НЕ се усеща влагата толкова колкото при другите модели като power dry, хели хансен и прочие и на съхне е изсъхнало буквално на бързо.

+1 Много съм си доволен, веднага изсъхва и си кара 2 дни и на миризма Laughing Laughing ако ти е запушен носа и повече.
Миналата година си взех едно от Декатлона 9,90 горнище и 9,90 долнище, останах приятноо изненадан пробвах го еднодневно до Мальовица и до Мусала супер е Wink

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Окт 21, 2018 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз до момента с моя скромен опит съм най-доволен от термобельото на Bjorn Deahlie вътре е синтетика, а отвън Мерино. Съхне бързо, държи ме сух, не се вмирисва изобщо и най-важното топли идеално в доста широка граница от температура и активност, а и за малко да забравя не боцка.
Нед Окт 21, 2018 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Идеи за термобельо? То зимата май отмина, но все пак... - за града основно търся, че съм с градския - до работа... зиморничав съм станал... Confused
Искам нещо което да не запарва - мерино вълна ли трябва да е? Гледах на Хели Хенсен някакви но бяха по 100Е май...
Имам някакви от 3лв клинове и потници - но ако влезеш в 22 градуса стая и след 10мин ставаш изпотен... но идеята е навън да не се изпотяваш. В бачкането може да се преоблечеш.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 22, 2019 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
J_o_r_o_1



Регистриран на: 04 Авг 2018
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
За отгоре ползвам мерино блузки от декатлон вече втора година, и в града и в планината. Супер доволен! В сравнение с Крафт (Keep warm) държи много повече на умирисване, съхне бързо, топли. Като ги взимах бяха по шейсет и нещо лева, което на фона на останалите маркови си е наполовина. За краката, ако не е много студено един клин за ски декатлонски (материя подобна на дамски чорапогащник но по-дебела, не топли особенно, но изкавра влагата далеч много добре) А ако е студено клин на Крафт от един комплект от серията "Keep warm".
Вто Яну 22, 2019 3:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
J_o_r_o_1 написа:
За отгоре ползвам мерино блузки от декатлон
какво имаш предвид отгоре?

Декатлонските марки не са ли от ранга на Лидл (или едно ниво по-високо, но макс в средния клас)?
ПП: Не търся висок клас (за висока планина и т.н),

около 100лв (130) може ли да се обзаведа с комплект?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Яну 23, 2019 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ivaylod



Регистриран на: 06 Ное 2016
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Някой носил ли е през летния сезон в планините (юни-септември) блуза или тениска от мерино. И дали е достатъчно комфортно ако е първи слой, директно над кожата. Когато се движа, особено ако съм с раница, винаги се запотявам и търся някакво решение за лятото. Ясно, че мога да си купя от изкуственяците, но те се вмирисват.
Имам летен модел тънки чорапи на фирмата Shushon и съм доволен - макар и да съдържат около 60 % мерино, си направих експертимант, и не миришит дори и след няколко носения, без да се перат.
Гледам, че мериното има различен грамаж на влакната (не на самата дреха) - 130, 150, 200 и т.н. Чудя се дали ако ползвам лятото блуза с дълъг ръкав 150 гр., ще ми бъде топло в сравнение с изкуствените материи и затова ще съм благодарен ако споделите мнение.
Нед Май 12, 2019 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristoroev



Регистриран на: 05 Сеп 2017
Мнения: 21
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivaylod написа:
Здравейте,

Някой носил ли е през летния сезон в планините (юни-септември) блуза или тениска от мерино. И дали е достатъчно комфортно ако е първи слой, директно над кожата. Когато се движа, особено ако съм с раница, винаги се запотявам и търся някакво решение за лятото. Ясно, че мога да си купя от изкуственяците, но те се вмирисват.
Имам летен модел тънки чорапи на фирмата Shushon и съм доволен - макар и да съдържат около 60 % мерино, си направих експертимант, и не миришит дори и след няколко носения, без да се перат.
Гледам, че мериното има различен грамаж на влакната (не на самата дреха) - 130, 150, 200 и т.н. Чудя се дали ако ползвам лятото блуза с дълъг ръкав 150 гр., ще ми бъде топло в сравнение с изкуствените материи и затова ще съм благодарен ако споделите мнение.

https://campingrocks.bg/bg/product/2543/myzhka-termo-bluza-s-dylyg-rykav-bergans-barlind-shirt-ocean
Пробвай с това.

_________________
Един мъж никога не може да понесе несгодите в този живот на трезво.
Нед Май 12, 2019 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Имам едно 100% Мерино тънко, чак прозира на фирмата Janus. Две седмици да не го переш пак не се вмирисва, но се разтяга доста с носенето. Естествено след пране става като ново. И е супер приятно на допир с кожата. Няма никакво дразнене, а по принцип не търпя вълна изобщо.
Нед Май 12, 2019 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 12 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov