ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ей, не ви мързи да ходите по цял ден ама да се изпере нещо не може Very Happy

Важно: това, че не мирише не означава, че е чисто Bleh
Пия студена бира за сведение.

Иначе, аз използвам изкуственяк на Барс, но вече е за смяна и може да пробвам някакво мерино ако се стигне до голям консенсус.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Май 13, 2019 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Естествено редовното пране е препоръчително(задължително), независимо дали дрехата изглежда чиста или не. Въпроса в случая е че може и да не си я прал поради ред причини и пак да не изгониш хората от себе си. Аз лично си оставам за изкуствените материи през лятото. Просто от мен се излива толкова пот, че дрехите са мокри като по време на буря. Лошото е че с тия найлони не мога да си бърша лицето от потта и понякога ослепявам от пот в очите... Жената пък не може да си бърше очилата и трябва все да има кърпичка под ръка... Но както се казва пълно щастие няма.
Пон Май 13, 2019 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да препоръча хубаво дебело зимно долнище което да топли , става въпрос за спане на палатка на високото.
Или някаква комбинация със някой тънък клин или нещо от сорта ако е пробвал.
Имам един много стар анцунг на Adidas които е здрав и е много лек,състава му е 100% полиестер ,може ли да се комбинира примерно едно долнище на Icebreaker - Bodyfit 260 със него далище си струва....
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.


Последната промяна е направена от bebo79 на Пон Май 13, 2019 10:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 13, 2019 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Продават се поларени клинове, които мисля че са подходящи за това, което питаш а и за резервна дреха през зимата. Аз лично съм търсил такъв клин в декатлон, но нямаше наличен.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Май 13, 2019 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Имам клин от polartec power grid. Слагал съм го само няколко пъти през зимата под летен софтшел панталон от лидл... Нещо не съм фен на клиновете. Имам и блуза от същата материя, за нея само суперлативи мога да кажа.
Жена ми и майка ми ползват клинове 50/50 Мерино полиестер и са супер доволно.
Пон Май 13, 2019 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Някой може ли да препоръча хубаво дебело зимно долнище което да топли , става въпрос за спане на палатка на високото.
Или някаква комбинация със някой тънък клин или нещо от сорта ако е пробвал.
Имам един много стар анцунг на Adidas които е здра и е много лек,състава му е 100% полиестер ,може ли да се комбинира примерно едно долнище на Icebreaker - Bodyfit 260 със него далище си струва....
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.

Зимното долно термобельо на Bars - 280 гр./кв.м. Ползвам го в комплект с горното - само за спане - завирам, ако ходя с него, буквално.
Препоръчвам го с две ръце - ползвам го от 4 години поне.
Много топли, здраво е и удобно.

И слиповете са им уникални.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Май 13, 2019 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Продават се поларени клинове, които мисля че са подходящи за това, което питаш а и за резервна дреха през зимата. Аз лично съм търсил такъв клин в декатлон, но нямаше наличен.


За подобен клинли става въпрос ?

https://www.decathlon.bg/klin-560-svetlosiv-id_8501862.html

https://www.decathlon.bg/topl-klin-cheren-id_8156587.html
Пон Май 13, 2019 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Някой може ли да препоръча хубаво дебело зимно долнище което да топли , става въпрос за спане на палатка на високото.
Или някаква комбинация със някой тънък клин или нещо от сорта ако е пробвал.
Имам един много стар анцунг на Adidas които е здра и е много лек,състава му е 100% полиестер ,може ли да се комбинира примерно едно долнище на Icebreaker - Bodyfit 260 със него далище си струва....
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.

Зимното долно термобельо на Bars - 280 гр./кв.м. Ползвам го в комплект с горното - само за спане - завирам, ако ходя с него, буквално.
Препоръчвам го с две ръце - ползвам го от 4 години поне.
Много топли, здраво е и удобно.

И слиповете са им уникални.


Ще го пробвам това бельо .....
Това топли повече от вълнения така ли ?
Пон Май 13, 2019 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Ще го пробвам това бельо .....
Това топли повече от вълнения така ли ?

Вълнено долно е безсмислена инвестиция за турист по обективни причини - или боцка и е тежко, или е мнооого скъпо, ако не боцка Laughing
За ходене не говорим въобще.
Звъни във фирмата-производител, може да намажеш некоя ТО като член на форума Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Май 13, 2019 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Ще го пробвам това бельо .....
Това топли повече от вълнения така ли ?

Вълнено долно е безсмислена инвестиция за турист по обективни причини - или боцка и е тежко, или е мнооого скъпо, ако не боцка Laughing
За ходене не говорим въобще.
Звъни във фирмата-производител, може да намажеш некоя ТО като член на форума Wink


Трябва ми сериозно долно бельо само и единствено за спане ,за ходене си имам,онази вечер малко ме хвана неподготвен на Мусала ,бях взел едно зимно на Зайо....... но се оказа гола вода,затова търся нещо хубаво както и чорапи.

Пон Май 13, 2019 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Ще го пробвам това бельо .....
Това топли повече от вълнения така ли ?

Вълнено долно е безсмислена инвестиция за турист по обективни причини - или боцка и е тежко, или е мнооого скъпо, ако не боцка Laughing
За ходене не говорим въобще.
Звъни във фирмата-производител, може да намажеш некоя ТО като член на форума Wink


Трябва ми сериозно долно бельо само и единствено за спане ,за ходене си имам,онази вечер малко ме хвана неподготвен на Мусала ,бях взел едно зимно на Зайо....... но се оказа гола вода,затова търся нещо хубаво както и чорапи.
Аз ти говоря точно за такова термобельо- само за спане. С това не можеш да ходиш - завираш веднагически. Купуват го мотористи, които карат студеното полугодие.
А чорапи - е тия са арни. На студено спя с тях.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Май 13, 2019 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Ристо Туристо написа:
bebo79 написа:
Ще го пробвам това бельо .....
Това топли повече от вълнения така ли ?

Вълнено долно е безсмислена инвестиция за турист по обективни причини - или боцка и е тежко, или е мнооого скъпо, ако не боцка Laughing
За ходене не говорим въобще.
Звъни във фирмата-производител, може да намажеш некоя ТО като член на форума Wink


Трябва ми сериозно долно бельо само и единствено за спане ,за ходене си имам,онази вечер малко ме хвана неподготвен на Мусала ,бях взел едно зимно на Зайо....... но се оказа гола вода,затова търся нещо хубаво както и чорапи.
Аз ти говоря точно за такова термобельо- само за спане. С това не можеш да ходиш - завираш веднагически. Купуват го мотористи, които карат студеното полугодие.
А чорапи - е тия са арни. На студено спя с тях.


Ще ги пробвам навсяка цена тогава.
Благодаря много.
Пон Май 13, 2019 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм много доволен от лятното термобельо на барс и сега като гледам какво ти е препоръчал Ристо Туристо се замислям дали няма да ми свърши добра работа и на мен зимното именно за спане под звездите.
Само една чуденка имам. Аз полареният клин си го представях всъщност като по-тесен панталон, който можеш да облечеш върху термобельото например, т.е. като допълнителна дреха и още един слой.

Twoo, твоя клин такъв ли е? Ама то щом е клин, сигурно няма да е такъв.

Владоф беше споменавал преди време за нещо такова тук във форума и оттогава се оглеждам да си взема. Идеята ми е да си набавя още един слой, а не още едно термобельо.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Вто Май 14, 2019 7:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Клин си е дори има от тия модерни отвори отпред да си го вадиш... Иначе има нормални поларени панталони тип анцунг. Някой ден ако намеря читав polartec от килата ще си взема със сигурност. Иначе има подобни и по пазарите предполагам пак ще вършат работа. На мен винаги ми е топло на краката и за това нямам друго термобельо или подобно. Баща ми тази зима се върна в поделението където е работил и преди доста години. Та му взех два комплекта термо бельо едно 50/50 на Bjorn Deahlie и едно тънко Мерино на Janus и от двете е много доволен. Все пак по 12 часа смени в гората... Той слага клин, ватиран панталон и отгоре служебния. И казва че му е идеално като не се движи много в студа.
П.п за спане винаги съм предпочитал по-топъл чувал пред навличане, което понякога създава усещане за по-голям студ.
Вто Май 14, 2019 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Клин си е дори има от тия модерни отвори отпред да си го вадиш... Иначе има нормални поларени панталони тип анцунг. Някой ден ако намеря читав polartec от килата ще си взема със сигурност. Иначе има подобни и по пазарите предполагам пак ще вършат работа. На мен винаги ми е топло на краката и за това нямам друго термобельо или подобно. Баща ми тази зима се върна в поделението където е работил и преди доста години. Та му взех два комплекта термо бельо едно 50/50 на Bjorn Deahlie и едно тънко Мерино на Janus и от двете е много доволен. Все пак по 12 часа смени в гората... Той слага клин, ватиран панталон и отгоре служебния. И казва че му е идеално като не се движи много в студа.
П.п за спане винаги съм предпочитал по-топъл чувал пред навличане, което понякога създава усещане за по-голям студ.


Хубав топъл зимен чувал под 550лв няма ,визирам този на Мило.....http://milolab.com/spalni-chuvali/alpina/
Ако имах толкова пари бих си го купил и нямше да питам за някаква комбинация за да не ми мръзнат краката,най вече на тях ми е студено,от горе съм със пухенка на Мило и нямам никакви проблеми.
Търся обаче нещо което да не е толкова обемисто и тежко....
Чувала ми е иначе се води уж зимен Force Ten Nano -10 но за високото и по ниски температури не става
Вто Май 14, 2019 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Страница 13 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov