ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Аз съм много доволен от лятното термобельо на барс и сега като гледам какво ти е препоръчал Ристо Туристо се замислям дали няма да ми свърши добра работа и на мен зимното именно за спане под звездите.
Само една чуденка имам. Аз полареният клин си го представях всъщност като по-тесен панталон, който можеш да облечеш върху термобельото например, т.е. като допълнителна дреха и още един слой.

Twoo, твоя клин такъв ли е? Ама то щом е клин, сигурно няма да е такъв.

Владоф беше споменавал преди време за нещо такова тук във форума и оттогава се оглеждам да си взема. Идеята ми е да си набавя още един слой, а не още едно термобельо.


Ще трябва да пробвам тази по евтина комбинация докато не е минал сезона по високото,ако не що гомисля за другата зима.
Вто Май 14, 2019 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zifri



Регистриран на: 09 Юли 2019
Мнения: 2

Мнение Термобельо за активен спорт Отговорете с цитат
Здравейте! Дъщеря ми тренира от скоро биатлон и ми се иска да и взема хубаво,топло термобельо. Попаднах на тези продукти, но изобщо не съм сигурна какво ще е подходящо за активна тренировка. Бих се консултирала с треньорите, но в момента те са в Сърбия на състезания, а цената е доста изкушаваща, за да ги изчакам да се приберат Very Happy Миналата зима ползвахме бельо от Лидл (не беше ясно колко ще продължи ентусиазма от тренировките и не ми се хвърляха пари), но имаше случай на тренировки и едно състезание при -10 градуса и определено си беше студено на детето. Да поясня- трябва ни за престой и тренировки на открито,във всякакво време и температура, до 3ч на ден, след това се преобличат.Евентуално се ползва чак на следващия ден,т.е. има време да изсъхне. Ще се радвам някой да сподели мнение и да ме насочи. Аз съм тотално спортно неграмотна и приемам предложения Oops
1. https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889
2. https://www.zajo.net/bg/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html
3. https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237
Вто Юли 09, 2019 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
често зиме попадам в ситуации, когато след физическо натоварване се налага да стоиш на едно място и правилно си се насочила към мерино - всякаква синтетика просто не ми е пазила толкова топло и в същото време незапарващо.
https://www.zajo.net/bg/детски/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html - това има бамбук, който не е особено смислен зиме, според мен. Освен това него толкова го обработват, че реално е с механичните свойства на синтетично влакно и може да дразни кожата.

https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237 - е чисто мерино, което, според мен е най-добре.

https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889 - това има голям процент полипропилен, който, доколкото вървят синтетиките май е най-безвреден, но все пак е синтетика.

Мога да ти дам следната препоръка - вземи горнището да е 100% мерино, а долнището да е синтетика. Причините са няколко.
Мерино е хубаво да не се пере прекалено често, защото си е вълна. За сметка на това не се вмирисва толкова бързо и може да бъде "проветрено" на простора за няколко часа и почти всичката му миризма изчезва. За торс е подходящо, защото има по-добри топлоизолационни свойства(а в торса са повечето важни органи и е хубаво да са топли, когато спреш на едно място).

Синтетиката има други свойства - по-бързо се вмирисва, но пък понася често пране, а също така е по-устойчива на износване. Не е толкова приятна на краката, но при ски бягане има много търкане в областта на бедрата и коленете и аз сменям мериносови клинове през 2 години(мериносови блузи през 5) дори при положение, че не пантя особено усилено и редовно. Също така потенето при чатала не е като потенето под мишниците. Под мишниците потта, макар и да мирише, като се проветри блузата, почти изчезва. При чатала остава една миризма, която се натрупва бързо(независимо колко си чист и се къпеш редовно и т.н. просто мястото е такова, че дори само от газове се натрупва миризма) и си иска редовно пране.

Та така - затова моят съвет е две блузи мерино, за да могат да се редуват и проветряват по-дълго време и два клина синтетика, за да може, докато единият се пере, да ползва другия. Парите не са малко знам.
Чет Юли 11, 2019 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zifri



Регистриран на: 09 Юли 2019
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
djogobg написа:
често зиме попадам в ситуации, когато след физическо натоварване се налага да стоиш на едно място и правилно си се насочила към мерино - всякаква синтетика просто не ми е пазила толкова топло и в същото време незапарващо.
https://www.zajo.net/bg/детски/ikoo-kids-merino-set-black.p7580-1.html - това има бамбук, който не е особено смислен зиме, според мен. Освен това него толкова го обработват, че реално е с механичните свойства на синтетично влакно и може да дразни кожата.

https://woolcollection.com/view_artc.php?id=237 - е чисто мерино, което, според мен е най-добре.

https://www.sportdepot.bg/product/helly_hansen_termobelyo_jr_lifa_merino-N_HH-48659-990-basic.html?i=13889 - това има голям процент полипропилен, който, доколкото вървят синтетиките май е най-безвреден, но все пак е синтетика.

Мога да ти дам следната препоръка - вземи горнището да е 100% мерино, а долнището да е синтетика. Причините са няколко.
Мерино е хубаво да не се пере прекалено често, защото си е вълна. За сметка на това не се вмирисва толкова бързо и може да бъде "проветрено" на простора за няколко часа и почти всичката му миризма изчезва. За торс е подходящо, защото има по-добри топлоизолационни свойства(а в торса са повечето важни органи и е хубаво да са топли, когато спреш на едно място).

Синтетиката има други свойства - по-бързо се вмирисва, но пък понася често пране, а също така е по-устойчива на износване. Не е толкова приятна на краката, но при ски бягане има много търкане в областта на бедрата и коленете и аз сменям мериносови клинове през 2 години(мериносови блузи през 5) дори при положение, че не пантя особено усилено и редовно. Също така потенето при чатала не е като потенето под мишниците. Под мишниците потта, макар и да мирише, като се проветри блузата, почти изчезва. При чатала остава една миризма, която се натрупва бързо(независимо колко си чист и се къпеш редовно и т.н. просто мястото е такова, че дори само от газове се натрупва миризма) и си иска редовно пране.

Та така - затова моят съвет е две блузи мерино, за да могат да се редуват и проветряват по-дълго време и два клина синтетика, за да може, докато единият се пере, да ползва другия. Парите не са малко знам.

djogobg, много благодаря за отзива и съвета. За момента мисля да заложа на един сет,не за друго,а понеже през следващия зимен сезон вече няма да може да се ползва. Децата в тази възраст растат с часове Smile За по-топлите дни има комплект термобельо от Декатлон - не е кой знае какво,просто върши работа. Но след едно състезание м.Март на Пампорово при -10 градуса,чак ми стана жал за детето - с часове не успя да се стопли. Та затова не ми се скъпи цената.Най-вероятно ще взема комплекта 100% мерино,да топли,пък него го износи. Ако зимата не е чак безобразна,мисля че ще се справим. И ако спорта продължи да ни вдъхновява Very Happy за по-нататък ще инвестираме повече.
Имам само още един въпрос - отпуска ли се много това бельо при ползване.Не съм сигурна какъв размер да купя - точен или по-голям.Все пак и екип трябва да се облича отгоре!?!
Чет Юли 11, 2019 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не се отпуска и не би трябвало да се отпуска, но трябва да се пере при определените от производителя условия / на етикета/
Чет Юли 11, 2019 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Къде да намеря Отговорете с цитат
Къде в София се продава бельо на Zajo? Имат едни вълнени бикини, които си харесах, но искам да пробвам преди да купя. Това с поръчването не работи. Всички жени покрай мен се обзаведоха с вълнени гащи, защото на мен не ми пасваха, а аз още съм си без -.-
Съб Дек 14, 2019 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Бикини?

https://www.woolcollection.com

Вижте и тук. Отдавна нося техни ммммм... напальонки, а жената сукман и килоти. Имат цена, но определено я заслужават.
Нед Дек 15, 2019 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Бикини?

https://www.woolcollection.com

Вижте и тук. Отдавна нося техни ммммм... напальонки, а жената сукман и килоти. Имат цена, но определено я заслужават.

О, да. Тези ги гледах за клин. Хубаво е, че казваш, че са добри. Ще ми влязат в тесния избор. Не предлагат гащи обаче. Искам ей това за под клина, ако го намеря да пробвам и ми стане https://www.zajo.net/bg/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8/elsa-merino-w-briefs-black.p7263-1.html Лятото съм с изкуствени на Odlo, но изкуствените ми пазят твърде хладно зимата. Памучните пък се мокрят, не съхнат, не топлят и са ти мокър компрес на Д-то. Затова търся вълнени. Гледах в Стената, че има на Icebreaker, но пък нямат размери, а и намалени са на почти двойна цена на Зайото.
Нед Дек 15, 2019 2:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение Разнообразни материи..... Отговорете с цитат
Лахесис написа:
………………. вълнени бикини, ……….. аз още съм си без -.-

Лахесис написа:
………………..О, да. ……………. Ще ми влязат в тесния ……………... под клина, ……….. мокър компрес на Д-то...……..


………..развинтват фантазиите...………..
Пет Дек 20, 2019 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Не стана ясно в крайна сметка госпожата със или без бикинки ще посреща прасниците....
Пет Дек 20, 2019 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 813
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Kent написа:
Бикини?

https://www.woolcollection.com

Вижте и тук. Отдавна нося техни ммммм... напальонки, а жената сукман и килоти. Имат цена, но определено я заслужават.

О, да. Тези ги гледах за клин. Хубаво е, че казваш, че са добри. Ще ми влязат в тесния избор. Не предлагат гащи обаче. Искам ей това за под клина, ако го намеря да пробвам и ми стане https://www.zajo.net/bg/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8/elsa-merino-w-briefs-black.p7263-1.html Лятото съм с изкуствени на Odlo, но изкуствените ми пазят твърде хладно зимата. Памучните пък се мокрят, не съхнат, не топлят и са ти мокър компрес на Д-то. Затова търся вълнени. Гледах в Стената, че има на Icebreaker, но пък нямат размери, а и намалени са на почти двойна цена на Зайото.


Мой френд току-що ме светна за някакво магазинче, което се намира, като тръгнеш от Руски паметник в посока пл. Македония по трамвайната линия в дясно. Имало вълнено бельо на много приятни цени. И не знам защо, като сподели за магазина и се сетих баш за тебе Very Happy

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Яну 15, 2020 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:

Мой френд току-що ме светна за някакво магазинче, което се намира, като тръгнеш от Руски паметник в посока пл. Македония по трамвайната линия в дясно. Имало вълнено бельо на много приятни цени. И не знам защо, като сподели за магазина и се сетих баш за тебе Very Happy

Благодаря ти Smile Ще скокна да го видя. Е как няма да се сетиш...то цяла България разбра, че не мога да си намеря гащи Laughing Взех си от магазина на Зайо. Много приятни дами работят там, много съм доволна, и от гащите и от обслужването. Но аз обичам да имам, така че това магазинче, което казваш, ще го навестя да видя какво предлагат, пък и обичам да знам къде какво мога да намеря, когато ми потрябва.
Майтапът настрана...от много години магазините за туристическа екипировка в България много ме нервят. За жени няма нищо или не внасят нормални размери...или от размер по едно и после няма. Обувки дамски не се внасят изобщо май. А тея, че разликата била само в размера да ги разправят на баба ми. Самите производители си пишат, че дамските са по различен калъп, защото женските крака са просто по-различни (по-тесни отпред, по тясна пета). Или внасят дамски до 39 номер. Много интересно как ще си вземеш 39 номер туристически, ако носиш 40 градски...веднага те насочват към мъжките с обяснението за размера...,но мъжките ти хлопат на петата или са ти широки отпред. Да не говорим, че много модели се предлагат в тесен, нормален и широк вариант, което тук в това разнообразие и за мъже май не се внася. За дрехите да не говорим...мъжки панталони ми предлагат. Ами предварителното оформено коляно ти идва по средата на прасеца, а на обиколката на колана може да влезе още една жена, просто защото жените имат ханш и талия и кройките са други. Като намериш нещо, то рядко е такъв висок клас, каквито можеш да намериш мъжки. А за бельото ме доведоха просто до бяс. Няма за жени. Питам защо такава дискриминация. Ами нямало интерес. Как да няма интерес, бе?! По чукарите жените са почти толкова колкото мъжете. Намирам в един магазин, естествено само един чифт 1 размер, намалени на 50 лв. Искам да пробвам. Ама как? Еми така...първо единия крак вкарваш, после другия и вдигаш Evil or Very Mad Ама не можело да се пробва бельо. Как така. Не било хигиенично. Е не познавам човек, който да си свали неговите гащи и в магазин да обуе на голо да пробва други. Естествено върху собствените гащи се пробва, а тогава каква е разликата между това да пробвам панталон върху моите гащи или други гащи върху моите питам. И изобщо как си мислят, че ще дам 50 лв (в намаление, моля да се отбележи, иначе са май 80 или нещо такова) за гащи, които даже е много вероятно да не ми станат или да не са ми удобни?! За мъже обаче имаше в почти всеки магазин и то разнообразие. Е затова толкова много хора си пазаруват от чужбина...и после реват, че пазара бил малък. Това е вярно в малка степен. Интересно ми е Декатлон, който магазин изобщо не харесвам (заради качеството. Имам предвид...лошо няма, но ако се занимаваш сериозно и ти трябва наистина светна екипировка, това не е твоят магазин) какъв оборот прави. Там има разнообразие. Просто не е за сериозни неща по мое мнение. Магазините, които предлагат висок клас екипировка и са наистина скъпи са много малко. Повечето предлагат среден до нисък клас. Но тук никога няма намаления като в чужбина, няма разнообразието, което има в чужбина и най-вече като вляза там в магазин не ме мерят с поглед още от вратата ще оставя ли пари и колко и да ме гледат в ръцете все едно китайски порцелан пипам, а не дрехи, а Боже опази, ако искаш да премериш нещо в България. Това ги скандализира, пък ако трябва да ти донесат за 3ти път друг размер обувки е направо нечувано издевателство над тях. А продавачите в 99 % от случаите са супер некомпетентни. После самите производители. Абе тия хора какво си мислят?! Нали дрехи за планина правят. Дамските тениски са къси и тесни, панталоните и клиновете са плитки, пенсовете на ризите са толкова малки, че няма място ц*ц*, които не са минус първи номер, а повечето гащи, които намерих, даже боксерки...ами то г*з*т ти си е отвън (какви са тия боксерки). Нали трябва да са функционални, а за зимата трябва да топлят, кръстът да ти е покрит, д-то да е в гащите. Ако искам да си го показвам, няма да го потя по чукарите и няма да е в туристическо бельо. Много съм възмутена! Много! Интерес нямало-пфффф Rolling Eyes Disgust
Чет Яну 16, 2020 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Svetlix написа:

Мой френд току-що ме светна за някакво магазинче, което се намира, като тръгнеш от Руски паметник в посока пл. Македония по трамвайната линия в дясно. Имало вълнено бельо на много приятни цени. И не знам защо, като сподели за магазина и се сетих баш за тебе Very Happy

Благодаря ти Smile Ще скокна да го видя. Е как няма да се сетиш...то цяла България разбра, че не мога да си намеря гащи Laughing Взех си от магазина на Зайо. Много приятни дами работят там, много съм доволна, и от гащите и от обслужването. Но аз обичам да имам, така че това магазинче, което казваш, ще го навестя да видя какво предлагат, пък и обичам да знам къде какво мога да намеря, когато ми потрябва.
Майтапът настрана...от много години магазините за туристическа екипировка в България много ме нервят. За жени няма нищо или не внасят нормални размери...или от размер по едно и после няма. Обувки дамски не се внасят изобщо май. А тея, че разликата била само в размера да ги разправят на баба ми. Самите производители си пишат, че дамските са по различен калъп, защото женските крака са просто по-различни (по-тесни отпред, по тясна пета). Или внасят дамски до 39 номер. Много интересно как ще си вземеш 39 номер туристически, ако носиш 40 градски...веднага те насочват към мъжките с обяснението за размера...,но мъжките ти хлопат на петата или са ти широки отпред. Да не говорим, че много модели се предлагат в тесен, нормален и широк вариант, което тук в това разнообразие и за мъже май не се внася. За дрехите да не говорим...мъжки панталони ми предлагат. Ами предварителното оформено коляно ти идва по средата на прасеца, а на обиколката на колана може да влезе още една жена, просто защото жените имат ханш и талия и кройките са други. Като намериш нещо, то рядко е такъв висок клас, каквито можеш да намериш мъжки. А за бельото ме доведоха просто до бяс. Няма за жени. Питам защо такава дискриминация. Ами нямало интерес. Как да няма интерес, бе?! По чукарите жените са почти толкова колкото мъжете. Намирам в един магазин, естествено само един чифт 1 размер, намалени на 50 лв. Искам да пробвам. Ама как? Еми така...първо единия крак вкарваш, после другия и вдигаш Evil or Very Mad Ама не можело да се пробва бельо. Как така. Не било хигиенично. Е не познавам човек, който да си свали неговите гащи и в магазин да обуе на голо да пробва други. Естествено върху собствените гащи се пробва, а тогава каква е разликата между това да пробвам панталон върху моите гащи или други гащи върху моите питам. И изобщо как си мислят, че ще дам 50 лв (в намаление, моля да се отбележи, иначе са май 80 или нещо такова) за гащи, които даже е много вероятно да не ми станат или да не са ми удобни?! За мъже обаче имаше в почти всеки магазин и то разнообразие. Е затова толкова много хора си пазаруват от чужбина...и после реват, че пазара бил малък. Това е вярно в малка степен. Интересно ми е Декатлон, който магазин изобщо не харесвам (заради качеството. Имам предвид...лошо няма, но ако се занимаваш сериозно и ти трябва наистина светна екипировка, това не е твоят магазин) какъв оборот прави. Там има разнообразие. Просто не е за сериозни неща по мое мнение. Магазините, които предлагат висок клас екипировка и са наистина скъпи са много малко. Повечето предлагат среден до нисък клас. Но тук никога няма намаления като в чужбина, няма разнообразието, което има в чужбина и най-вече като вляза там в магазин не ме мерят с поглед още от вратата ще оставя ли пари и колко и да ме гледат в ръцете все едно китайски порцелан пипам, а не дрехи, а Боже опази, ако искаш да премериш нещо в България. Това ги скандализира, пък ако трябва да ти донесат за 3ти път друг размер обувки е направо нечувано издевателство над тях. А продавачите в 99 % от случаите са супер некомпетентни. После самите производители. Абе тия хора какво си мислят?! Нали дрехи за планина правят. Дамските тениски са къси и тесни, панталоните и клиновете са плитки, пенсовете на ризите са толкова малки, че няма място ц*ц*, които не са минус първи номер, а повечето гащи, които намерих, даже боксерки...ами то г*з*т ти си е отвън (какви са тия боксерки). Нали трябва да са функционални, а за зимата трябва да топлят, кръстът да ти е покрит, д-то да е в гащите. Ако искам да си го показвам, няма да го потя по чукарите и няма да е в туристическо бельо. Много съм възмутена! Много! Интерес нямало-пфффф Rolling Eyes Disgust

Шивачеството е наука, а добрите шивачи са рядкост.
Мъжките гащи също са тънкост, особено в областта наречена "джоб/че"
Ползвам постоянно и навсякъде няколко такива на наш производител, когото имам удоволствието да познавам.
Професионалист, истински отдаден на призванието си.
Говорим за много добра кройка, материали, изпълнение и невероятно усещане при допир с кожата. Да, не са евтини, да, не са от естествена материя, но сложиш ли ги веднъж на гъ*а, не допускаш други до него Smile
Bars

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 16, 2020 5:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 564

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис,
Предполагам, че това няма да те утеши, но просто да знаеш, че в мъжките гащи обикновено няма място за топките Very Happy
„Модерният“ външен вид е по-важен от удобството. Дори и в този форум най-често се коментират нови материали, дишаемост, мокряемост, милиметри воден стълб и т.н. технически неща, а за самото удобство при носене и кройката рядко се коментират.
Що се отнася до моето мнение, най-често намирам удобни неща сред продуктите на полското и на българското Мило (http://milolab.com/). От българското мило имам почти всичко без спален чувал и съм доволен от конструкцията и кройката на дрехите. Да се има предвид, че понякога имат малко по-особени виждания за размер, по-добре е дрехите да се пробват за да няма изненади.
П.П в момента се погледнах - на гъза имам панталон от полското мило, на гърба тънък полар от българското.
Чет Яну 16, 2020 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Шивачеството е наука, а добрите шивачи са рядкост.
Мъжките гащи също са тънкост, особено в областта наречена "джоб/че"
Ползвам постоянно и навсякъде няколко такива на наш производител, когото имам удоволствието лично да познавам.
Професионалист, истински отдаден на призванието си.
Говорим за много добра кройка, материали, изпълнение и невероятно усещане при допир с кожата. Да, не са евтини, да, не са от естествена материя, но сложиш ли ги веднъж на гъ*а, не допускаш други до него Smile
Bars

Ристо, това ме изненадва. Бях им гледала страницата, защото една приятелка ми похвали клиновете им, но там гащи не видях, само блузи и клинове. А според теб клиновете им, имайки предвид, че са изкуствена материя, по-добре ли са от мериносови 200 гр. по отношение на топлината, теглото и комфорта? Аз имам впечатление само то чорапи като вълнените са ми държали по-топло от вълна и изкуствени или само изкуствени, но пък само вълна климатът е по-кофти според мен, по-мокро ми стои за по-дълго. За клин се бях спряла на вълна 200 гр. Коя дебелина на Барс е сравнима с или по-добра от мериното 200 гр? Барс имат екстиим 185 гр; аква зиро 260 гр, които са с някакво тефлоново покритие и уж и на вода трябва да държи малко, и протект 280 гр.
Чет Яну 16, 2020 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Страница 14 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov