ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
neillmakoli

Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тези Барс нямат цени на страницата което автоматично ме отказва да им гледам продукцията.....
А относно моят избор на термобельо-100% Мерино ползвам само.
Чет Яну 16, 2020 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо

Местожителство: на 950 м.н.в.

neillmakoli написа:
Тези Барс нямат цени на страницата което автоматично ме отказва да им гледам продукцията.....
А относно моят избор на термобельо-100% Мерино ползвам само.

Няма цени, защото е производител и по принцип не продава директно на крайния клиент Пенчо, а чрез дистрибутори.
Крайна цена всеки желаещ при желание може да получи от чичо Гошо. Wink

Лахесис написа:

Ристо, това ме изненадва. Бях им гледала страницата, защото една приятелка ми похвали клиновете им, но там гащи не видях, само блузи и клинове. А според теб клиновете им, имайки предвид, че са изкуствена материя, по-добре ли са от мериносови 200 гр. по отношение на топлината, теглото и комфорта? Аз имам впечатление само то чорапи като вълнените са ми държали по-топло от вълна и изкуствени или само изкуствени, но пък само вълна климатът е по-кофти според мен, по-мокро ми стои за по-дълго. За клин се бях спряла на вълна 200 гр. Коя дебелина на Барс е сравнима с или по-добра от мериното 200 гр? Барс имат екстиим 185 гр; аква зиро 260 гр, които са с някакво тефлоново покритие и уж и на вода трябва да държи малко, и протект 280 гр.

За клин мнението ми съвпада с твоето - чистата вълна ми се вижда по-неподходяща, защото ние се придвижваме с краката и от тях се генерира най-много топлина и във вълна биха прегрели - съответно ще се увеличи потенето, а от там и мокрия дискомфорт. Доказано е, че изкуственяците влагоотвеждат по-добре. По тази причина аз ползвам за в движение само тънкия летен клин на Bars, само лятото, и едни къси панталонки отгоре - толкоз. Перфектно ми е така - доказал съм си, по този начин получавам най-голямата свобода на движение - нищо не ме трие/опъва и т.н. Дебелия зимен - САМО за спане в чувала, когато е по-студено.
Разбира се - топлоообменът е строго индивидуален за отделния човек, съответно различен. Начините за постигане на термобаланс - аналогично.
Аз ползвам най-дебелото термобельо на Bars само за спане. Невъзможно ми е в движение в планината - прегрявам на петата минута макс.
Добри клинове са тези с процент мерино под 50% - ползвам такъв 3/4 - за ски/пантене.
Що се касае до вълнени гащи - бих си купил чисто мерино, но не повече от 150гр./кв.м. - там температурния баланс трябва да е максимално до препоръчания от природата - по обективни възпроизводителни причини при мъжете. И от хигиенна гледна точка - по-високите температури, съчетани с високата влажност водят до бактериални феерии за наша сметка. Laughing
Дебнех точно определен модел на един производител, но така и не го намерих на приемлива цена и се отказах - не бих развързал чак толкова кесията за вълна - все пак на Bars тези са ми идеални.

В Контакти на сайта е даден телефонът директно на собственика! /Бойко/ - питай го в нормален час - ще ти даде верния отговор на поставените въпроси. Той си познава перфектно продукцията и материите - гарантирам го.

Пет Яну 17, 2020 6:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff

Ристо Туристо написа:

Bars

И аз съм от почитателите на Барс. Долнището и горнището обаче ги държа в студен резерв и изобщо не ходя с термобельо, че ми е жега. Не знам изобщо как издържате с такива работи по гъзовете.
Иначе имам и шлем, те уж го правели за мотористи.
Шлемът го нося ПОСТОЯННО на главата си. Много добър.
Пет Яну 17, 2020 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca

Местожителство: Пловдив

vladofff написа:
Ристо Туристо написа:

Bars

И аз съм от почитателите на Барс. Долнището и горнището обаче ги държа в студен резерв и изобщо не ходя с термобельо, че ми е жега. Не знам изобщо как издържате с такива работи по гъзовете.
Иначе имам и шлем, те уж го правели за мотористи.
Шлемът го нося ПОСТОЯННО на главата си. Много добър.

Аз Зимата ходя с лятно термо бельо не мога да търпя топло имам зимно само за резерв и спане, даже зимното и лятото го нося за всеки случай ако се наложи нощуване на открито и като резерв, че е леко.

Съб Яну 18, 2020 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff

peca написа:
...лятно термо бельо ...зимно

Да ме прощаваш за невежеството, ама може ли да ме светнеш кое е лятно и кое зимно, че като не носим такива работи, не сме запознати с детайлите? Признавам, за пръв път чувам, че имало два вида.
Пон Яну 20, 2020 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo

Принципно ги водят според дебелината (плътността), там колко си грама на квадратен метър... Иначе си е изцяло до това кой, къде и за какво ще го използва. Честно казано откакто взех да чета този форум цялото семейство станахме фенове на термо бельото, особено от или с мериносова вълна. Аз до ден днешен един единствен път съм слагал Термо бельо на краката си и то предимно за пробата, че така и така го имам. Ами ддз хем ми беше добре, хем някак странно, не съм свикнал краката ми да са навлечени.
Пон Яну 20, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca

Местожителство: Пловдив

vladofff написа:
peca написа:
...лятно термо бельо ...зимно

Да ме прощаваш за невежеството, ама може ли да ме светнеш кое е лятно и кое зимно, че като не носим такива работи, не сме запознати с детайлите? Признавам, за пръв път чувам, че имало два вида.

Точно го е описал колегата по- горе има различни плътности за според условията, имам едно CRAFT с висока плътност което става само когато не се движеш много, иначе завираш, за по заседнали дейности в студено.
Има и такива разни COOL ги водят някои производители, те не топлят но отвеждат влагата много добре и съхнат бързо ходя с такова но с дълъг ръкав да не ми горят ръцете, че съм доста бял иначе ги има и с къс.
На icebreaker лятната или леката серия е cool lite за по- прохладно, аз ходя с едни от Лидъл за спорт на закрито-топло и зима, и лете, и много съм доволен - 14лв. за преходи до 2-3 дни нямам проблем и с миризмата, и съм много по-сух от колкото с мериното, в сравнение с него съхне в пъти по бързо, мериното и един час неможе да изсъхне, а найлона 15мин.но това е друг дебат, всеки си има предпочитания.

Сря Яну 22, 2020 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Страница 15 от 15

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.