ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тези Барс нямат цени на страницата което автоматично ме отказва да им гледам продукцията.....
А относно моят избор на термобельо-100% Мерино ползвам само.
Чет Яну 16, 2020 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Тези Барс нямат цени на страницата което автоматично ме отказва да им гледам продукцията.....
А относно моят избор на термобельо-100% Мерино ползвам само.

Няма цени, защото е производител и по принцип не продава директно на крайния клиент Пенчо, а чрез дистрибутори.
Крайна цена всеки желаещ при желание може да получи от чичо Гошо. Wink

Лахесис написа:

Ристо, това ме изненадва. Бях им гледала страницата, защото една приятелка ми похвали клиновете им, но там гащи не видях, само блузи и клинове. А според теб клиновете им, имайки предвид, че са изкуствена материя, по-добре ли са от мериносови 200 гр. по отношение на топлината, теглото и комфорта? Аз имам впечатление само то чорапи като вълнените са ми държали по-топло от вълна и изкуствени или само изкуствени, но пък само вълна климатът е по-кофти според мен, по-мокро ми стои за по-дълго. За клин се бях спряла на вълна 200 гр. Коя дебелина на Барс е сравнима с или по-добра от мериното 200 гр? Барс имат екстиим 185 гр; аква зиро 260 гр, които са с някакво тефлоново покритие и уж и на вода трябва да държи малко, и протект 280 гр.

За клин мнението ми съвпада с твоето - чистата вълна ми се вижда по-неподходяща, защото ние се придвижваме с краката и от тях се генерира най-много топлина и във вълна биха прегрели - съответно ще се увеличи потенето, а от там и мокрия дискомфорт. Доказано е, че изкуственяците влагоотвеждат по-добре. По тази причина аз ползвам за в движение само тънкия летен клин на Bars, само лятото, и едни къси панталонки отгоре - толкоз. Перфектно ми е така - доказал съм си, по този начин получавам най-голямата свобода на движение - нищо не ме трие/опъва и т.н. Дебелия зимен - САМО за спане в чувала, когато е по-студено.
Разбира се - топлоообменът е строго индивидуален за отделния човек, съответно различен. Начините за постигане на термобаланс - аналогично.
Аз ползвам най-дебелото термобельо на Bars само за спане. Невъзможно ми е в движение в планината - прегрявам на петата минута макс.
Добри клинове са тези с процент мерино под 50% - ползвам такъв 3/4 - за ски/пантене.
Що се касае до вълнени гащи - бих си купил чисто мерино, но не повече от 150гр./кв.м. - там температурния баланс трябва да е максимално до препоръчания от природата - по обективни възпроизводителни причини при мъжете. И от хигиенна гледна точка - по-високите температури, съчетани с високата влажност водят до бактериални феерии за наша сметка. Laughing
Дебнех точно определен модел на един производител, но така и не го намерих на приемлива цена и се отказах - не бих развързал чак толкова кесията за вълна - все пак на Bars тези са ми идеални.

В Контакти на сайта е даден телефонът директно на собственика! - питай го в нормален час - ще ти даде верния отговор на поставените въпроси. Той си познава перфектно продукцията и материите - гарантирам го.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 17, 2020 6:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Bars

И аз съм от почитателите на Барс. Долнището и горнището обаче ги държа в студен резерв и изобщо не ходя с термобельо, че ми е жега. Не знам изобщо как издържате с такива работи по гъзовете.
Иначе имам и шлем, те уж го правели за мотористи.
Шлемът го нося ПОСТОЯННО на главата си. Много добър.
Пет Яну 17, 2020 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Ристо Туристо написа:

Bars

И аз съм от почитателите на Барс. Долнището и горнището обаче ги държа в студен резерв и изобщо не ходя с термобельо, че ми е жега. Не знам изобщо как издържате с такива работи по гъзовете.
Иначе имам и шлем, те уж го правели за мотористи.
Шлемът го нося ПОСТОЯННО на главата си. Много добър.

Аз Зимата ходя с лятно термо бельо не мога да търпя топло имам зимно само за резерв и спане, даже зимното и лятото го нося за всеки случай ако се наложи нощуване на открито и като резерв, че е леко.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Яну 18, 2020 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
...лятно термо бельо ...зимно

Да ме прощаваш за невежеството, ама може ли да ме светнеш кое е лятно и кое зимно, че като не носим такива работи, не сме запознати с детайлите? Признавам, за пръв път чувам, че имало два вида.
Пон Яну 20, 2020 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Принципно ги водят според дебелината (плътността), там колко си грама на квадратен метър... Иначе си е изцяло до това кой, къде и за какво ще го използва. Честно казано откакто взех да чета този форум цялото семейство станахме фенове на термо бельото, особено от или с мериносова вълна. Аз до ден днешен един единствен път съм слагал Термо бельо на краката си и то предимно за пробата, че така и така го имам. Ами ддз хем ми беше добре, хем някак странно, не съм свикнал краката ми да са навлечени.
Пон Яну 20, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
peca написа:
...лятно термо бельо ...зимно

Да ме прощаваш за невежеството, ама може ли да ме светнеш кое е лятно и кое зимно, че като не носим такива работи, не сме запознати с детайлите? Признавам, за пръв път чувам, че имало два вида.

Точно го е описал колегата по- горе има различни плътности за според условията, имам едно CRAFT с висока плътност което става само когато не се движеш много, иначе завираш, за по заседнали дейности в студено.
Има и такива разни COOL ги водят някои производители, те не топлят но отвеждат влагата много добре и съхнат бързо ходя с такова но с дълъг ръкав да не ми горят ръцете, че съм доста бял иначе ги има и с къс.
На icebreaker лятната или леката серия е cool lite за по- прохладно, аз ходя с едни от Лидъл за спорт на закрито-топло и зима, и лете, и много съм доволен - 14лв. за преходи до 2-3 дни нямам проблем и с миризмата, и съм много по-сух от колкото с мериното, в сравнение с него съхне в пъти по бързо, мериното и един час неможе да изсъхне, а найлона 15мин.но това е друг дебат, всеки си има предпочитания.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Яну 22, 2020 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мерино бельото на Brille, дали става? Това ми идва на добра цена и даже го има налично в Плевенското депо.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Фев 29, 2020 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Мерино бельото на Brille, дали става? Това ми идва на добра цена и даже го има налично в Плевенското депо.

Някой с информация за тия Brille - сайт нещо, м?

Отваряйте си очите със спортдепо, много Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Фев 29, 2020 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:


Отваряйте си очите със спортдепо, много Very Happy

Защо? С какво и те се опитват да ни преметнат?
За марката- вярно нямат сайт! Възможно ли е да се произвеждат за Спорт депо специално и затова да е така? ОСК, примерно, май се произвежда за Sportscheck и също нямат сайт или тези декатлонските марки и т.н.
Гледах им поларите преди година. Не ми се сториха съвсем зле за цената си. В крайна сметка, ако качеството и цената са добри, какво ти пука коя марка са зашили на етикета.
150 гр. на мен ми се струва тънко много. А 150 гр. мериносови клинове имаше по немските магазини за 32 лв., ако не ме лъже паметта, че даже в един момент правеха и намаление на тази цена, та излизаха още по-евтино. Светликс, мини да погледнеш Wink, но доколкото знам 150 гр. се препоръчва за гащи примерно, а за клинове и блузи от 200 нагоре? Имаше си разлика между 150 като пипнах и 200 на Icebreaker, но и ти си знаеш за какво време го търсиш, де. Wink
Нед Мар 01, 2020 2:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Ристо Туристо написа:


Отваряйте си очите със спортдепо, много Very Happy

1. Защо? С какво и те се опитват да ни преметнат?
За марката- вярно нямат сайт!
2.Възможно ли е да се произвеждат за Спорт депо специално и затова да е така? ОСК, примерно, май се произвежда за Sportscheck и също нямат сайт или тези декатлонските марки и т.н.
Гледах им поларите преди година. Не ми се сториха съвсем зле за цената си. В крайна сметка, ако качеството и цената са добри, какво ти пука коя марка са зашили на етикета.
150 гр. на мен ми се струва тънко много. А 150 гр. мериносови клинове имаше по немските магазини за 32 лв., ако не ме лъже паметта, че даже в един момент правеха и намаление на тази цена, та излизаха още по-евтино. Светликс, мини да погледнеш Wink, 3. но доколкото знам 150 гр. се препоръчва за гащи примерно, а за клинове и блузи от 200 нагоре? Имаше си разлика между 150 като пипнах и 200 на Icebreaker, но и ти си знаеш за какво време го търсиш, де. Wink

Добрютро! Smile
1. Когато производител твърди:
Код:
Brille Merino e функционално термобельо, изработено изцяло от мериносова вълна.

без конкретни цифри на етикета за процентно съдържание на вълна, черно на бяло написано официално, които клиентът не може да провери някъде, то този производител крие нещо Smile
2. Да, най-вероятно му ги шият на ишлеме. Smile
Занимавам си с търговия вече 19-та година, като преминах задълбочено през 12 фирми и ми позволете да надушвам евентуалните мошеници безапелационно.
3. Топлообменът е строго индивидуален - не рамкирайте Smile
Отделно съществува и полова разлика ~50гр/м2 повече за жени, имайки в предвид и т.3, разбира се.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 01, 2020 7:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Някъде даже бях чел, че се произвежда в България. Но нещо ме разубедихте с горните 2 поста. Не ми е спешно за сега, до другата зима все ще изкочи нещо. До сега като горнища бръмчах с една синтетика, която ме изпотява адски. Имам и 180-ка мерино (100%) на Джак Джоунс от килата, която ми е перфектна. Затова съм се насочил точно към мерино.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Мар 01, 2020 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sims7



Регистриран на: 13 Дек 2014
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Понеже работя в Спорт Депо да ви дам малко информация за въпросното термо бельо на Brille.
Марката е наша собствена и си имаме отдел, който отговаря за нея.
Подобни собствени марки имат и големите хранителни, че и нехранителни вериги.
Примера по-горе с ОСК за Sportscheck e точно в целта. Globetrotter също взеха да си разработват тяхна марка.
Самото термобельо се прави за нас от чуждестранна фабрика (разбирай азиатска Smile , която произвежда и за други марки.
И да , според производителя наистина е 100% мерино.
Понеже работим и с Icebreaker сигурно ви прави впечатление, че техните неща са по-скъпи.
Причините са много , като една една от тях е че има различни видове мерино вълна. Пък тяхното се прави от скъпо новозеландско мерино.
От щастливо гледани овци Smile

Относно самата дебелина от 150 грама, може би е една идея по-тънко, но бих казал че особено за клин, че и за мъже е перфектно.
Всичко останало е въпрос на физиология и условия на ползване.
За мен най-голямото предимство на мериното спрямо синтетиката е не толкова до изпотяването, колкото до неприятната миризма на синтетиката.
Откъм дишаемост/отвеждане на потта полиестера дори се справя по-добре.
Сря Мар 04, 2020 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Sims7 написа:
Понеже работя в Спорт Депо да ви дам малко информация за въпросното термо бельо на Brille.
Марката е наша собствена и си имаме отдел, който отговаря за нея.
Подобни собствени марки имат и големите хранителни, че и нехранителни вериги.
Примера по-горе с ОСК за Sportscheck e точно в целта. Globetrotter също взеха да си разработват тяхна марка.
Самото термобельо се прави за нас от чуждестранна фабрика (разбирай азиатска Smile , която произвежда и за други марки.
И да , според производителя наистина е 100% мерино.
Понеже работим и с Icebreaker сигурно ви прави впечатление, че техните неща са по-скъпи.
Причините са много , като една една от тях е че има различни видове мерино вълна. Пък тяхното се прави от скъпо новозеландско мерино.
От щастливо гледани овци Smile

Относно самата дебелина от 150 грама, може би е една идея по-тънко, но бих казал че особено за клин, че и за мъже е перфектно.
Всичко останало е въпрос на физиология и условия на ползване.
За мен най-голямото предимство на мериното спрямо синтетиката е не толкова до изпотяването, колкото до неприятната миризма на синтетиката.
Откъм дишаемост/отвеждане на потта полиестера дори се справя по-добре.

Привет!
Посъветвайте собствениците да впишат по етикетите и в сайта си ТОЧНОТО /в цифри/ процентно съдържание на вълна/мерино на тези "изцяло от мериносова вълна" облекла.
За да парирате коментари като моите на будните български граждани.
В противен случай смея да твърдя, че шикалкавите, т.е. не е вярно това, което твърдите с текст.
Цифри. Защо не напишете 100% мерино, м? След като вашия производител ползва тази цифра...
Не забравяйте, че цифрите са лесно проверими. Има методи и лабораторни включително. И в чужбина НЕЗАВИСИМИ лаборатории.
Аз също имам достоверен метод за проверка на вълнено съдържание. Има разтворители, които разтварят изкуствени материи, вълна - не.
Поздрави - искрено се надявам да бъркам с Brille, а вие наистина да сте прави Think

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 04, 2020 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Sims7 написа:
Понеже работя в Спорт Депо...

Щом като сам се издаде, да питам аз-защо се предлагат толкова малко неща за жени. Ето тези дни гледах за обувки. "В-В/С" категория на Lowa няма нищо. Преди поне имахте Мауриа. Мъжки има поне Камино и още 1-2 модела, но са големи размери. Изобщо като цяло изборът на модели и размери стана много свит за обувките ви. А за дамските неща е зле положението в общи линии с всичко, както в повечето магазини за съжаление.

Ристо Туристо написа:

Привет!
Посъветвайте собствениците да впишат по етикетите и в сайта си ТОЧНОТО /в цифри/ процентно съдържание на вълна/мерино на тези "изцяло от мериносова вълна" облекла.
За да парирате коментари като моите на будните български граждани.
В противен случай смея да твърдя, че шикалкавите, т.е. не е вярно това, което твърдите с текст.
Цифри. Защо не напишете 100% мерино, м? След като вашия производител ползва тази цифра...
Не забравяйте, че цифрите са лесно проверими. Има методи и лабораторни включително. И в чужбина НЕЗАВИСИМИ лаборатории.
Аз също имам достоверен метод за проверка на вълнено съдържание. Има разтворители, които разтварят изкуствени материи, вълна - не.
Поздрави - искрено се надявам да бъркам с Brille, а вие наистина да сте прави Think

Ристо, защо да не пише за състава? Пише в описанието на продукта 100 % мерино. Пише и в тази таблица с трите вида термо бельо, което предлагат на марката Brille, че мериносовото е 100% мерино. Предполагам пише и по етикетите на самото бельо, не съм го гледала на живо. То с всичко и с всички марки е така-освен да се довериш на етикета, какъв друг избор имаш, освен ако не си бил в производсвените им цехове. По тази логика и Icebreaker може да пишат, че вълната е от щастливи овце, а да не е. И ако може, светни ни и нас как се проверява дали е 100 % вълна, какви са тези разтворители? Сигурен ли си, че наистина действа? Тествал си го? Да не си купим за 100-200 лв бельо и да си го бастисаме Laughing
Сря Мар 04, 2020 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Следваща
Страница 15 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov