ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
яке, панталон Trimm
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
яке, панталон Trimm
Автор Съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение яке, панталон Trimm Отговорете с цитат
Струват ли си парите якетата и панталоните на въпросната марка в ценовия клас 150 -250 лв ?
Може ли да се разчита на подобно яке в планината с подобни параметри W/R 8.000mm, Breathable 5.000 mm
и колко дълго може да действа подобна мембрана при нормална употреба ?
Пон Окт 17, 2011 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Трим дрехите са добри за парите си. Аз имам няколко модела зимни и летни панталони, също нещо подобно на уиндстопър и съм доволен. Мембраната "може да действа" приемливо дълго.
Вто Окт 18, 2011 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Обявената непромокаемост на някои от моделите с мембрана и Софтшел са еднакви, това прави избора по труден Smile
Има много изписано по въпроса, но какви са предимствата на двата варианта според вас?
Вто Окт 18, 2011 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Каква е алтернативата за яке на подобна цена, което да може да се използва зимно време в града , за леки преходи в планината и да се рачита на него в по-голяма степен през останалите сезони ?
Чет Ное 03, 2011 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам панталони Montero на Trimm и съм много доволен, като се има предвид, че цената им е около 70-80 лв. мисля. Не са баш за лятото, но се представиха много добре при упражнението "минаване през тръни - шипки, акация и т.н.". Не пуснаха "бримка". Всичките ми други панталони, които при това са на цени 80-150 лв. не издържаха подобни изпитания...
Даже мисля, че този модел на Trimm имат и мембрана Triguard - 5000 mm. воден стълб. Веднъж ме валя слаб дъжд към 1 ч. и се учудих, че панталона ми не залепна по мен, а даже и бях сух отвътре.
Сря Ное 09, 2011 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sten написа:
Обявената непромокаемост на някои от моделите с мембрана и Софтшел са еднакви, това прави избора по труден Smile
Има много изписано по въпроса, но какви са предимствата на двата варианта според вас?

Според мен няма два варианта - по предназначение говорим за едно и също нещо.
Говорим за връхна лека дреха с водо и/или ветроустойчивост при изненадваща екстремна проява на метеорологичното време.
Важното е каква дрешка има в раницата за под него Wink

sten написа:
Каква е алтернативата за яке на подобна цена, което да може да се използва зимно време в града , за леки преходи в планината и да се рачита на него в по-голяма степен през останалите сезони ?

Възможно по-евтина - примерно на Regatta имаше в SLS-а едни якета с 5000мм. воден стълб.

igurbev написа:
На Трим дрехите са добри за парите си. Аз имам няколко модела зимни и летни панталони, също нещо подобно на уиндстопър и съм доволен. Мембраната "може да действа" приемливо дълго.


Харесах си в сайта на TRIMM едни панталони за зима/LOGIN/ - и тях ги е хванала цифроманията - 140 ЕВРО
Други ще са...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Ное 11, 2011 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Според мен няма два варианта - по предназначение говорим за едно и също нещо.


Имаш предвид, че якетата са с реазлично предназанчение или е въпрос на лично предпочитание ?
Пет Ное 11, 2011 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sten написа:

Имаш предвид, че якетата са с реазлично предназанчение или е въпрос на лично предпочитание ?

http://befsa.com/forum/showthread.php?t=3625

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Ное 11, 2011 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
sten написа:

Имаш предвид, че якетата са с реазлично предназанчение или е въпрос на лично предпочитание ?

http://befsa.com/forum/showthread.php?t=3625


Много плява в тази тема. Благодаря но не намерих нещо съществерно за предназанчението.
Съб Ное 12, 2011 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
sten написа:
Обявената непромокаемост на някои от моделите с мембрана и Софтшел са еднакви, това прави избора по труден Smile
Има много изписано по въпроса, но какви са предимствата на двата варианта според вас?


от личен опит и наблюдения:

софтшела започва да пропуска след 30-ина минути ходене под дъжда, почва от раменете и гърба и след час се е наквасил целия, съхне бавно и е добре да се пази сух
от вятър пази, топли, харесва ми като дреха, но на планина вече не го взимам

тънко яке 5000 мм е ок за няколко часа под дъжда, да има проветрение е добре

за зимата Gore-tex мембрана или друга мембрана с добри отзиви, якето да не е много дебело, пак да има проветрение
пазим си якетата с мембрана само планина, в града не ги носим, за да имат максимално дълъг живот
Съб Ное 12, 2011 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ГеоргиМ



Регистриран на: 28 Юни 2011
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Можете ли да изкажете мнение за това яке на Trimm http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=934 дали става за зимата, защото не съм много запознат с мембраната, която използва?
Вто Ное 15, 2011 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ГеоргиМ написа:
Можете ли да изкажете мнение за това яке на Trimm http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=934 дали става за зимата, защото не съм много запознат с мембраната, която използва?

Ходи да го видиш и пипнеш.
Говорим за третия слой от облеклото - външния.
Мембранните якета стават за цялата година. Въпросът е в какви условия ще ти се наложи да ги ползваш.
Основното предназначение на мембраната е да осигурява преминаване на отделяните от кожата водни пари от активното движение навън и същевременно да не пропуска дъждовната /или стопена снежна/ вода навътре. Важно е да осигуряват и ветроустойчивост.
Аз имам две мембранни якета с различна дишаемост и дебелина на плата. Едното е с по-дебел плат Event /яке/, другото е с плат като вестник /софтшел/.
Тънкото ми е Regatta x-ert 5000мм, другото е Montane Ventura Event.
Тънкото го ползвам пролет, лято и есен по ниските планини, на високото само юли и август.
Това с event мембраната го ползвам основно зимата, а пролетта и есента на високо.
Много важни са и другите два слоя облекло, особено материите.
albena над теб също е описала обективно нещата от гледната точка на жена.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 15, 2011 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
....
albena над теб също е описала обективно нещата от гледната точка на жена.


това с "жената" изкърти всичко......
Албена е дала мнение на база съвкупния опит на 5-ма ходещи на планина през всички сезони (с превес на мъжете) Laughing
Вто Ное 15, 2011 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Харесах си в сайта на TRIMM едни панталони за зима/LOGIN/ - и тях ги е хванала цифроманията - 140 ЕВРО
Други ще са...

Аз съм тези http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1664 вече втора зима. Лятото и по алпите ходих с тях. Не ми се е случвало да ги тествам на сериозен дъжд и малко се съмнявам, че ще издържат дълго, но те са и по-плътни за топло време. За сняг обаче са си екстра.
Вто Ное 15, 2011 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sten



Регистриран на: 02 Окт 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Прави ми впечатление, че модела на Тrimm е по дълъг с по висока яка
Кройката на Zajo освен по-къса е със странно широки ръкави и качулка която може да се скрия под яката.
Какво е предимството на двете кройки ?
Колебая се в избора заради по- добро "дишане " на модела на Zajo


http://www.trimm.cz/catalog/alpine.htm
http://www.zajo.sk/sk/dakota-ev-jkt.p513.html
Вто Ное 22, 2011 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov