ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
nickkal написа:
Каква е тази змия?

На усойница мяза ...
Вто Ное 03, 2015 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Упс...Добре, че само се отърка в ръката на сина. Трима стояхме, разглеждахме един скален параклис почти 30мин. и никой не я забеляза, докато не се представи.
Вто Ное 03, 2015 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Re: Познайте какво видях Отговорете с цитат
donzezi написа:
Показвам снимка , ама не казвам какво е . Wink


Според мен са двойка охлюви отдадени на ласки.
Вто Ное 03, 2015 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Над х.Физкултурник преди време... това което бяга пред прасето е кокер шпаньол Smile
https://www.youtube.com/watch?v=4nA0FfJ93s4
Сря Дек 02, 2015 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
То едва се вижда прасето камо ли кокера Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Дек 02, 2015 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Още повече зяпащия сеира човек, чиито е кокера Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 02, 2015 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Едно животно, който все още не съм срещал - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1534089
Съб Дек 05, 2015 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Още повече зяпащия сеира човек, чиито е кокера Smile


а аз почти мога да се хвана на бас, че кокера се казва Роко Smile

_________________
www.summitsweb.com
Нед Дек 06, 2015 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Горска ушата сова Отговорете с цитат
В двора на Новия български университет в София досами сградата растат три високи кипариса (туи). Преди години няколко ушати сови си ги бяха харесали и всеки ден дремеха по клоните. Студентите дори бяха разлепили под дърветата описание на птиците с предупреждение да бъдат пазени. След време обаче совите изчезнаха. Миналата година се появиха за кратко. И ето че днес отново ги зърнах! Четири бая големи екземпляра. Кипарисите са доста гъсти и птиците трудно се откриват, ако човек не знае предварително за тях. Аз обаче поглеждам нагоре всеки път, когато имам лекции (или изпити като днес Cool). Намерих по етажите подходящ прозорец, за да снимам една от совите. Ето я, дремеща:



След малко обаче открих друг прозорец, който беше само на два метра от нея. Сега вече тя ме усети и внимателно ме загледа, без да мръдне. Аз също бях извънредно дискретен - съвсем леко щракнах с апарата и веднага изчезнах. Получи се хубава снимка:



Слава Богу, совите - древни символи на мъдростта, не са напуснали университета (за разлика от мъдростта Sad ).
Вто Фев 09, 2016 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Много хубави снимки, браво! Не съм виждала ушата сова. Интересна е. Виждала съм забулена сова. Учениците я бяха донесли в класната стая. Посегнах да я взема, а тя жестоко ме одра по ръката.
Вто Фев 09, 2016 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Совите не са това, което са! Отговорете с цитат
Но може да се каже, че са като жените: посегнеш, а те те одерат. Very Happy И се правят на заспали, а всичко виждат и чуват. Пък и мъдри, брей! Very Happy А забулена сова не съм срещал, но от Уикипедията виждам какво очарователно създание е (отново като жените Laughing ):



А как е попаднала в ръцете на децата? Надявам се, че не са й направили нещо лошо.

PS. Днес ушатите сови отново са на същите клони в двора. Дано през нощта са хванали по някоя мишка!
Вто Фев 09, 2016 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Това беше много отдавна - когато бях селска учителка в едно пловдивско село. Децата я бяха уловили в селския парк. С колежката по биология я изнесоха извън селото към язовира и гората. Но тук, в града, също съм виждала веднъж между блоковете.
Вто Фев 09, 2016 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62 г. - голяма късметлийка сте - забулената сова е изключително рядък вид. Дано срещнете още чудеса по пътя си.
Чет Фев 11, 2016 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Веднъж станахме свидетели на истински горски екшън. В Родопите над с.Косово.
Вървяхме по камионен дърварски път. Изведнъж от завоя пред нас излетя като стрела заек. Мигом се шмугна в храстите към дерето. Като втора стрела след него излетя лисица - гонеше го хищницата. И тя в храстите по същата траектория. Всичко стана за секунда, докато кажем - "А!"
Пет Фев 12, 2016 5:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Виждала съм и друга рядкост - любовна сцена на костенурки, диви. Но не приляга на мен да я описвам.
Виждала съм дива котка - далеч от пътеки, в много джендемско място. На вид е като обикновената сиво раирана домашна котка, но е малко по-голяма и опашката и е по-дебела.
Пет Фев 12, 2016 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 18 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov