ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Виждала съм сърна, сръндак, змии (доста и не и разпознавам), змиегущер, гущери, малко диво прасенце, отделно цяло стадо дивид прасета-7 малки и 2 големи (усетиха ни и избягаха тичайки).
Пет Авг 11, 2017 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
https://goo.gl/photos/t1ww6C9zoDDF4YVr5 Специално отидох да видя какво точно я привлича на това място. Нищо по-различно за моите сетива.
Вто Авг 15, 2017 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 73

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно клипче !
Вто Авг 15, 2017 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Ако нямате компания в планината и чуете драскане по вратата, това може да не е мечка, но все пак внимавайте! --

https://www.vesti.bg/lyubopitno/sveji/sybudih-se-i-vidiah-tova-pred-vhodnata-si-vrata-snimki-6074467

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Окт 04, 2017 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
nickkal написа:
https://goo.gl/photos/t1ww6C9zoDDF4YVr5 Специално отидох да видя какво точно я привлича на това място. Нищо по-различно за моите сетива.



Какъв хубав късмет сте имали! Насладих се.
Чет Окт 05, 2017 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Преди години срещнахме 3 вълка под Синаница, беше април месец и по пътеката от мандрата към хижата ги видяхме, те слизаха по пътеката и като ни видяха се спуснаха към реката. В горната част на маршрута имаше сняг и на другия ден си проличаха следите им, бяха ходили след това по нашите стъпки.
Всичко стана много бързо и не успяхме да ги снимаме.

_________________
Личният ми блог с описания на изминатите напоследък преходи - http://www.borisandonov.com/
Съб Окт 21, 2017 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Радост на село Отговорете с цитат
Няколко пъти съм снимал и съм писал за единственото щъркелово гнездо в моята махала на Кокаляне. Последната есен отгледаха четири щъркелчета! Преди години жиците бяха оголени и минаваха точно през гнездото. От кметството и електрификацията обаче проявиха балогородство и вместо да разрушат гнездото, побиха нов стълб от другата страна на улицата и отклониха жиците. С течение на времето гнездото започна да се сляга, но щъркелите майсторски го надградиха и то стана като на два етажа. Тази зима обаче падна тежък сняг и около Коледа с ужас видях, че гнездото се е свлякло на земята. Започнах да търся връзка с Българското дружество на защита на птиците чрез неговия сайт. Връзка никаква! Единият стационарен телефон даваше непрекъснато заето, вторият мълчеше. Мобилният съобщаваше, че "няма такъв номер". Тръгнах да звъня на техните клонове в провинцията. Едва намерих някой да ми отговори, но те пък нямали връзка със София, та не знаели телефон! Как изглежда цялата тази работа? По български, нали? За мое огромно щастие работата приключи благополучно: онзи ден минавам и виждам ново гнездо, монтирано на площадка и с качени достатъчно клони, за да привлекат щъркелите:



Прочетох, че има съвместен проект за милиони евро на ЧЕЗ и дружеството за поддържане на щъркеловите гнезда. Разгеле, викам си, сега ще им благодаря! Онзи ден успях да се свържа със софийския клон. Така и така, казвам, много ме зарадва вашата дейност и искам да ви благодаря. А, отговарят ми, ние нямаме нищо общо. Това е работа на ЧЕЗ. Ха сега, де! Разбира се, няма особено значение кой точно е свършил работата, но идеята ми беше да се свържа с инициаторите, за да поставим гнездо и на моя стълб. Той дори е на по-високо местя и очаквам да привлече щъркели. Приготвил съм и пари, за да го платя. Значи, с дружеството няма да стане. Обадих се на ЧЕЗ и им съобщих идеята си. Те записаха адреса ми, телефона и обещаха да погледнат мястото. Дано! Чакам да ми се обадят. Някой от приятелите във форума няма ли по-конкретна връзка? Или да помогне в изработването на платформата? Ако може, и на комина ще поставя.
Нед Яну 21, 2018 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров обади се на зелените дето протестират за Витоша Пирин и т.н. да ти дадат телефони и да оправят проблема.....той поне е мъничък/проблема/ ще се справят, едва ли от правителството ще им пречат или пък Цеко Минев.../шегичка/ Very Happy
Пон Яну 22, 2018 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
На слизане от хижа Плевен август миналата година видях малко мече. Първоначално понечих да извадя телефона за селфи с мечето, но няколко секунди по-късно се запитах къде ли е майката ??
Не исках да разбирам и взех разстоянието от хижата до паркинга на спринт.
Пон Яну 22, 2018 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Г-н Сотиров, ето връзка със „Зелени Балкани“ – Стара Загора.

http://www.greenbalkans-wrbc.org/bg/Kontakti-c171

Преди 5-6 години от камбанарията на черквата ни падна пораснало щъркелче.
Прибрахме го в къщи и по съвет на наш познат ветеринарен лекар, позвъних на „Зелени Балкани“ - Стара Загора.
Не знам защо, но бях скептична, че ще се отзоват. На другия ден дойдоха с автомобил и взеха щъркелчето.

Може да Ви помогнат със съвет за гнездото, а ако им е възможно и по друг начин.

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Яну 22, 2018 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Продължавам да търся! Отговорете с цитат
Преди малко ми се обадиха от ЧЕЗ и учтиво ми обясниха, че имат грижата само за гнезда, които представляват заплаха за хората и електрозахранването. Нямали практика да поставят нови гнезда (дори срещу заплащане, както им предложих). Коректно постъпиха и аз отново им благодаря за грижата към "нашето" гнездо в Кокаляне. Диана, ще се обадя на "Зелени Балкани" да ги питам поне за съвет. Пък те могат да ме препратят към някой знаещ и можещ. В краен случай ще си направя сам гнездо на комина, но ме притеснява възможността щъркелите да ми спуснат бебе. На тези години, с четирима внуци, да гледам и бебе, вече много ще ми дойде! Very Happy Но ще опитам да ги "задомя". Ако желаят, и жаби ще им отглеждам.
Пон Яну 22, 2018 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Жив е! Отговорете с цитат
Две седмици боледувах, точно когато бяха големите снегове и студове. Много се притесних за "моите" щъркели в Кокаляне, да не са замръзнали под дебелия сняг и ниските температури. Оздравях и днес първата ми работа бе да отида да видя какво става. За щастие щъркелът беше жив и здрав, поправяше "реновирания" си дом и явно не беше смутен от промяната:



Сега чакам да си дойде и женската. Впрочем как трябва да я наричаме? Ако той е щрък, тя какво е - щръклица? Shocked
Пет Мар 30, 2018 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Събраха се! Отговорете с цитат
Днес вече ги снимах семейно:



Мъжкия си го бива с това оперение, нали?
Чет Апр 05, 2018 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
yu1up



Регистриран на: 17 Мар 2015
Мнения: 58

Мнение Отговорете с цитат
Той дойде и при мен вчера около 1600 часа. Все още е сам, затова е тъжен!




Чет Апр 05, 2018 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Добре дошъл да е! Отговорете с цитат
Ще приготви гнездото за женската и после няма да е тъжен. Дано отгледат повече малки!
Чет Апр 05, 2018 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 22 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov