ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Абе инвазивни са, в Пловдив ги има отдавна, обаче не са така масови както уличните гълъби. Мен лично ме кефят, че гърчат гълъбите, които ненавиждам.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 10, 2021 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В Плевен от години има гларуси. А прави впечатление, че врабчетата драстично са намалели.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Юни 10, 2021 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
В Плевен от години има гларуси. А прави впечатление, че врабчетата драстично са намалели.

Off Topic
На мен от години ми прави впечатление друго, в Пловдив гугутките намаляха значително от времето, когато бях дете. Чел съм, че били инвазивен вид, и то подчертано, от което чак се изненадах. Обаче някъде бях чел, че причината за намаляването им е градския шум(увеличен). Това май обяснява нещата.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 10, 2021 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гугутките са прекалено стеснителни, за да издържат на агресията на наглите популации - гълъби, врани и пр. Като бях дете, гугутките имаха гнездо някъде в улиците над прозореца ми. Редовно ги хранехме с трохи на перваза и те бяха почти опитомени. Дойдоха обаче нахалниците и започнаха да прогонват гугутките. Разбира се, ние пък се мъчехме да прогоним натрапниците, но те се оказаха далеч по-големи непукисти. Трябваше да ги ударим по главата, за да избягат, естествено с парчето хляб в човката. А гугутките като по-деликатни първи се плашеха и бягаха. В резултат изчезнаха.
Чет Юни 10, 2021 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
... причината за намаляването им ...

На мен пък някакви, не ги знам дали зоолози или псевдозоолози, изтъкваха като причина наличието на котове. Защото гугутката, като не особено умно животно, гнезди където й падне по дърветата, а за един уващаващ себе си кот не е особено трудно да достигне на собствени лапи до такова гнездо и да се саморазправи със съдържанието му.
Чет Юни 10, 2021 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
При нас има и гугутки и врабчета на село. Даже врабчетата бяха поизчезнали, но се завръщат лека полека. Зайци също много намаляха последните години, но срещам отделни докато тичам.
А иначе при нас има много лястовици и от някъде дойде една котка и доста ги наплаши и поизчезнаха. Но тази котка взех да я лекувам с едно късо дърво, понеже имам добър мерник, та тя взе да не идва много много и сега е по-добре.
Чет Юни 10, 2021 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Котката е странна птица - не лети докато не я ритнеш.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Юни 10, 2021 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
... докато не я ритнеш.

"...лети ниско - че вали, дома имам барабан...."
Пет Юни 11, 2021 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Внимавайте и ходете с каски!

Врани нападат хора в центъра на София


Пет Юни 11, 2021 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Абе инвазивни са, в Пловдив ги има отдавна, обаче не са така масови както уличните гълъби. Мен лично ме кефят, че гърчат гълъбите, които ненавиждам.


В Русе винаги е имало много, но досега не съм виждал да нападат гълъби. Чувал съм че го правят, но за толкова време един път не съм го виждал. Може би все пак ако нещо им намалее храната стават такива неща, обаче с толкова контейнери дето зеят отворени, сметища и река трудно ще стане тоя номер. Иначе са изключително дразнещи без съмнение, тотално съм им отвикнал и като ходя там всяка сутрин ме будят рано с това крякане. Чудно че в София също се мяркат, но поради някаква странна причина не крякат.
Пет Юни 11, 2021 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
mislesht написа:
... причината за намаляването им ...

На мен пък някакви, не ги знам дали зоолози или псевдозоолози, изтъкваха като причина наличието на котове. Защото гугутката, като не особено умно животно, гнезди където й падне по дърветата, а за един уващаващ себе си кот не е особено трудно да достигне на собствени лапи до такова гнездо и да се саморазправи със съдържанието му.


Пред входа се мотаят 7-8 котки и най високото място, на което се качват е една кафемашина. На топло.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Юни 12, 2021 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:

... котки ...

Зависи... В руините на Флавиевия амфитеатър в Рим пък, и днес живеят други такива, които, ако много огладнеят, и на теб може да ти видят сметката. Виждал съм ги с очите си, няма майтап, с такива зверове не е било и нужно да внасят левове и вуци за да се изяде некой дрипав божек...
Съб Юни 12, 2021 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Две птици в яз. Белмекен Отговорете с цитат


На острова сякаш е гларус. Някой ще се досети ли каква е другата, във водата?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Юли 25, 2021 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Прилича на зеленоглава патица ...

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Пон Юли 26, 2021 8:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Корморан?
Пон Юли 26, 2021 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 35 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov