ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ведрине, ти ли снима туй зверче? Аз през живота си не съм го срещал! А къде се скри сладурът на Васко?


Не знам защо се получават така понякога със снимките, без намеса в споделения албум и стават невидими за другите.
На телефона ми се отваря и вижда траалежа, на компютъра не.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Апр 10, 2022 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Васко, има решение:

1. В Гугъл Снимки създаваш специален албум за планинарския форум.
2. Озаглавяваш албума за планинарския форум – примерно „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“.
3. Споделяш албума, правиш го обществен, така че другите да могат да виждат снимките в албума.
4. Снимката, която искаш да публикуваш във форума, я пращаш в създадения албум.
5. Отваряш снимката в създадения албум за планинарския форум.
6. Публикуваш снимката във форума.
7. Всички нови снимки, които искаш да публикуваш във форума, първо ги пращаш в създадения за целта албум за планинарския форум, след което ги отваряш в албума и след това ги публикуваш във форума.
8. Ако/като се съберат много снимки в албума (например над 1000), можеш да създадеш нов албум и да го озаглавиш например „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (2)“.

Smile

По темата:

Костенурка (водна?) в Златолишкия поток под село Рожен – 07 април 2022 г.:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Апр 10, 2022 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите, Стефко!
Така и правя, странно как седя снимката две седмици и се изгуби, а отваряйки темата през телефона, се вижда все още.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Апр 10, 2022 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Защото вероятно телефонът ти е кеширал и запазил снимката или телефонът „вижда“ снимката в профила ти в Гугъл Снимки, а компютърът не я „вижда“.

Ако искаш – публикувай снимката отново или дай връзка към изображението, та някой модератор да редактира публикацията ти.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Апр 11, 2022 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да се пробвам отново с Ежко от края на зимата.


Един Зайо от неделята, за малко да го настъпя, докато чистя маркировка.


_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 08, 2022 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Васко, тия мили животинки тебе ли чакаха? Еле па заекът, за пръв път виждам заек да не се уплаши!
Сря Юни 08, 2022 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като ходя сам (в случая с таралежа на Бодрост в края март, по пътеката към Добро поле) виждам доста животни. Стъпвам безшумно, и ако вятъра не отнесе туристическата ми миризма към животните, срещам често такива. Таралежът искаше да избяга, но с мен тръгна бездомно куче, което нахалстваше и таралежа започна да се върти около мен. Изгоних кучето и той си остана там на пътеката.
Заека - на слизане от Звездец в неделя изостанах, че си брах мащерка, и после рязах клоните обвили табелата сочеща отбивката към върха. Докато се чудех дали да стъпя на камъка или да се протегна, забелязах зайо-байо. Консултирах се с ловджии по-късно, казаха че така правят - притихват и хукват в последния момент. Иначе съм попадал на заек, който не тича. Просто ни гледаше и си пасеше.

Едрите животни ме радват, но тия дребните ме радват повече, както и порове, златки, белки, диви котки. Наскоро видях гривяк в гората и се зарадвах много.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 08, 2022 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хубави срещи имаш! Ние с внуците се радваме само на диви кози, змии и... бикове.
Сря Юни 08, 2022 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Чудех се дали е подходящо за тази тема. Но предвид това че е голяма рядкост (или поне аз цял живот не съм виждал, по този начин) пускам едно видео, на един млад пакостник който се среща из полетата. Имам цяла поредица, но това междинно видео избрах ...

https://drive.google.com/file/d/18cIAOwXAi6OLUiQT9vxNcM0R6xabz4Z4/view?usp=sharing

Интересното започва след 1 минута и 20 секунда.

А иначе да направя една скрита реклама, имам мед за продажба Smile Свързана е и с това видео което съм направил.
Чет Юли 21, 2022 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, виждам, че се криеш заедно с животинчето! Какво е това? Сляпо куче? Как попадна точно в бетона? Виждам, че освен моркова усвоява и листята. Екологично! А за меда съм склонен. Стига да не си хранил пчелите само със захар и после да си доливал глюкоза! Evil or Very Mad Каква е връзката с къртицата?! Да не ти носи нектар? Пиши на личната.
Чет Юли 21, 2022 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Това е голямата загадка как е влязло в бетонното корито, която не мога да си обясня. Мислех си че нещо котка го е погнала, но то имаше едни котки, които изчезнаха. Много варианти мислих, но така и не разбрах, просто го намерих там. Единственото е че е малък и има много хубав кошух. Направих доста видеа. За мен беше много интересно да наблюдавам поведението му, също така и когато го пуснах на свобода.

Да, това е сляпо куче и те както знаеш освен че правят много бели в градината, са и много потайни.
Съб Юли 23, 2022 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Знам, че къщите им са цял плод-зеленчук с идеално почистени и подредени храни.
Съб Юли 23, 2022 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съобщава се за убита мечка-стъвница в смолянско. Погубила крави, потрошила кошери... мечешка работа. Съобщава се още: "Разрешително за отстрел на проблемна мечка е издадено и за територията на Държавното горско стопанство в Славейно. За мечката, която се появяваше в пределите на Чепеларе и стряскаше жителите на града, е подписано разрешително за прогонване." Е, повече тия мечки няма да ги срещаме.
Сря Юли 27, 2022 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...прогонване...

Това в какъв смисъл следва да се подразбира?
1. Прогонване на цевта на пушката с адресиран към мечката проектил;
2. Прогонване на мечката, за постоянно и при условията на т.1, към вечните ловни полета?
Иначе що за процедура може да бъде това "прогонване", нали като и мирише на домашни животни, пак ще се върне?
Сря Юли 27, 2022 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както разбирам, прогонването е принудително изселване. Значи, ако ще яде нещо, да е в друг район.
Сря Юли 27, 2022 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Следваща
Страница 39 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov