ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Върхове за всеки

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Върхове за всеки
Автор Съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Върхове за всеки Отговорете с цитат
Здравейте,

Днес пуснах в YouTube първия епизод на подкаста "Върхове за всеки"
В него, на който му е интересно може да разбере за това как се зароди идеята за сайта varhove.info, малко история от първите ми години, когато започнах да ходя по планини, някои уроци, които ми даде Планината в онези години, както и няколко интересни случки, които съм имал на Горната Земя с приятели, които са съфорумци тук.
Разбира се 52 минути са твърде малко, за да разкажа всичко, което съм преживял и научил в Планината, но все пак е нещо. Идеята ми е във всеки един епизод от тук нататък да има гост, планинар, който да разказва своята история и съответно уроци, които е научил горе, за да може да бъде полезен на тези след него. Както често казвам, плановете са едно, а реалността друго, но все се надявам да осъществя тази си идея. Разбира се съм отворен за всякакви предложения и идеи, като ако има такива, ще се радвам да ги споделите.
Ето и линк към епизода:
https://www.youtube.com/watch?v=yNAml6AFWH4

Бъдете здрави!
Жоро
Съб Апр 01, 2023 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Супер. Но правете по кратки видеа и комбинирайте с пейзажи и видеа от мястото повече. Трябва да има повече презентация, за да може да се задържа вниманието на гледащия и да не му доскучава. Нека да бъдат тематични и да не са толкова общи.
Съб Апр 01, 2023 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Бъди здрав и ти!
Похвален труд, но ако позволиш малък съвет, както и Калоян казва по-горе - публиката губи интерес ако е по-дълго от 10-15 минути.
Нед Апр 02, 2023 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, kaloyanv, Митак,

Благодаря за изказаното мнение. Принципно за дължината на самото видео, доста обмислях. Гледам подкасти, с предимно спортна насоченост и съм установил, че епизодите продължават средно, повече от час. Исках и аз да се включа в този диапазон, като така и стана. Разбирам, че вероятността да доскучае е напълно реална, но пък си мисля, че по-късо, ще изгуби смисъла и идеята си. Реално бих могъл да говоря и четири часа, но ги редуцирах именно до един. В момента не бих могъл да си представя да намаля примерно до 20 минути. Със сигурност в този диапазон, ще изпусна да кажа нещо, което би било полезно. И то не за някоя история, а нещо свързано със сайта. Та в този ред на мисли, съм на мнение, че продължителността специално за този епизод е в рамките на целите, към които се бях насочил. При следващите епизоди вече, много ще зависи от госта, от това колко обстойно ще разказва и съответно от това, колко време ще има. Затова не бих могъл да кажа, колко ще е времетраенето от тук натакък. Може да е, както 20 минути, така и повече от час. Времето ще си покаже Smile
Пон Апр 03, 2023 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Публиката може ли да избира гостите?

ако ДА - Бушулеца да заповяда
Пон Апр 03, 2023 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
Публиката може ли да избира гостите?

ако ДА - Бушулеца да заповяда


О, Бошулката е плануван отдавна, ще му дойде реда и на него. Има какво да разкаже Laughing
Пон Апр 03, 2023 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Епизод 2 е вече факт. Бяхме на гости на един много добър мой приятел, както и Голям приятел на Планината. С Вангел имаме десетки дни в планините, както и много преживявания в тях. Колкото и да го мислех, нямаше как да измисля друг човек, подходящ за този втори епизод, а реално и първи с гост в него. За тези, които не познават Вангел лично, неговият ник тук във форума е W_sjankata

Приятно гледане Smile

https://www.youtube.com/watch?v=VphO_9yKFHI
Чет Апр 13, 2023 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В епизод 3 бяхме на гости на Добромир Димов - Dimov.
Един съфорумец, който постоянно има планове и интересни проекти за планините и върховете в тях. Именно това ме накара, миналата година да се свържа с него и последствие да направим няколко хубави разходки. Съответно събеседник, който имаше много да каже. Получи се един интересен епизод, линк към който оставям тук:

https://www.youtube.com/watch?v=sK7satllhFE
Съб Апр 29, 2023 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За една благородна кауза...
Един малко по-различен епизод на подкаста "Върхове за всеки", в който си говорихме не за планини и върхове, а за Струма - една от най-дългите ни и красиви реки. За нейното замърсяване, за причините и последиците от това. Бяхме на гости при домакините от Хармоника, които от няколко години са се заели с почистването на реката, като са превърнали това в своя кауза...

https://www.youtube.com/watch?v=FvgFjfsqPiY
Пет Юни 09, 2023 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Епизод 5 бяхме на гости на Андрей Букурещлиев (andro), един интересен събеседник, с който последната година и половина направихме, не една добра разходка, както в ниската, така и във високата планина. Един турист, който винаги е готов да реагира, когато иде реч за технически проблем. Дали ще е паднала маркировъчна табелка, или просто нарушена екипировка, то Андро винаги има решение...

https://www.youtube.com/watch?v=yGHTKQC9AtE
Пет Юни 16, 2023 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov