ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лифтовете - ЗА и ПРОТИВ. Дискусия.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Лифтовете - ЗА и ПРОТИВ. Дискусия.
Автор Съобщение
patriotbg



Регистриран на: 07 Яну 2008
Мнения: 8

Мнение Лифтовете - ЗА и ПРОТИВ. Дискусия. Отговорете с цитат
http://saverila.ludost.net/
Моля разпространете това!
Ние сме гражданите на България, и ние трябва да кажем какво трябва да стане!
Нека си свършим работата!

( http://www.forthenature.org )
Чет Яну 17, 2008 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Следващият път да сме 10 пъти по толкова..., чудя се по новините защо ни наричат еколози?

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Яну 24, 2008 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mohera



Регистриран на: 02 Юли 2008
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
http://e-vestnik.bg/4212 Evil or Very Mad Evil or Very Mad

М@мка му и петиции разни се подписваха, и нищо Protest Protest

Да пукнат тъпите дебеловраткловци, след някоя и друга година на всякъде ще е бетон, и по море и по планини, няма къде да отидеш.

_________________
Защо проституцията е незаконна? Продажбите са законни. Чукането е законно. Как така продажбата на чукане е незаконна? От всички неща, които може да направим, да причиниш на някого оргазъм едва ли е най-лошото. В армията ти дават медал за изливане на напалм върху хората! В цивилния живот те пращат в затвора за един оргазъм!
Пет Юли 11, 2008 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Цитат от форума под статията :
Цитат:
Gneven 11 Юли, 2008 в 10:40 am
Ами да ви кажа че няма да умрат мутрите - няма. Избиват се полека-лека, ама бавно, а и един като утрепят друг идва на негово място. Сторед мен нячина по-който трябва да се въздейства е подобен на техния - АТЕНТАТИ ! И то брутални ! И да се вдига много шум около тях. Много ми е интересно какво ще стане след репортаж по CNN и EURONEWS за атентат в хотел или лифт със примерно 50-100 души загинали а? Ами да ви кажа - СТОП на лифтаджиите и скиорите. И така трябва да е! Ако си мислим че с разни ми ти петиции, подписни и т.н. ще се постигне нещо - лъжете се ! Както беше казано в един филм "Това което не става спари става с много пари" е много вярно. Хората си регистрирали офшорна на някакви си острови и си строят писни в Рила и им е през оная работа какво се скандира. Та отдавна са си решили "политичести" проблема. Било с една или с друга политическа сила. Кака че "на боя с бой" - за това ви казвам само БРУТАЛНИ АТЕНТАТИ могат да имат някакъв ефект. Това ще причини отдръпване на крайни клиенти и инвеститори (не визирам РилаСпорт или ...още как там и беше името). Със сигурност може да ви звуча налудничево и/или фанатично, но според мен нещата са на такъв етап, че друг начин няма. Срещу силата със сила - това е!

Абе звучи налудничево ама сигурно е прав.
Пет Юли 11, 2008 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mohera



Регистриран на: 02 Юли 2008
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Абе доста си е налудничево, не че на мен не ми е минавало през ум, даже едни приятели от Дупница се беха наканили още отдавна да саботират лифта, като бутнат по некой и друг стълб.
То по принцип развалянето е по-лесно от изграждането та поне нема да изисква кой знае какви ресурси, дето се вика с лопати кирки пак става.
Ама нали се сещаш, че тея са си платили и закона тях ги не вижда, а ти бай "цървул" (не искам никой да обиждам) като речеш да реализираш некоя налудничева идея и ще те бутнат на топло.

Въпреки, че не изключвам да стане
Wink

_________________
Защо проституцията е незаконна? Продажбите са законни. Чукането е законно. Как така продажбата на чукане е незаконна? От всички неща, които може да направим, да причиниш на някого оргазъм едва ли е най-лошото. В армията ти дават медал за изливане на напалм върху хората! В цивилния живот те пращат в затвора за един оргазъм!
Пет Юли 11, 2008 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Нямам нищо против лифтовете. Пистите, хотелите и пътищата са проблема! За съжаление, лифтовете без тях някак си не могат да просъществуват...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юли 11, 2008 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Да ходиш на планина с лифт е като да вдигаш тежести във фитнес залата с крик.... това ми е отношението към всички помощни средства в планината.

Прясно - от този уикенд - мангали пристигнали с жип на х. Безбог си ловяха пастърва в езерото.... не бяха приятна гледка.
Пет Сеп 11, 2015 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:
Да ходиш на планина с лифт е като да вдигаш тежести във фитнес залата с крик.... това ми е отношението към всички помощни средства в планината.

Прясно - от този уикенд - мангали пристигнали с жип на х. Безбог си ловяха пастърва в езерото.... не бяха приятна гледка.


Ех ако знаеш колко обичам лифтовете. И на Безбог и на Сопот. Спестяват ми толкова много време и потене. Винаги съм обичал ако има чалъм да се кача клкото може по-нагоре по лесния начин и после да си свиркам по пътеките. Не че съм мързелив, но така остава повече време. На долу предпочитем да не ги ползвам. Е ако съм с хлапетата или бързаме за влака. Що да не.

За братята роми - що не се оплака или не ги изгони. Нали хижата има стопани. И собственици. Пък може и писмо до централата на Парка, че арендаторите не вземат мерки против рибарите. Най-голямата пъстърва съм я хващал именно в Пирин, но на едно друго езеро, до което с джипка не може. Цунках я, снимахме се за спомен и всеки от където е. Голям кеф беше. Тъкмо излизах от към езерото на пътеката за ..... и хоп горския. Не ме видя, пуснах въдицата и изпушихме по една цигара в сладки приказки. После се върнах да я прибера. А предният ден ме беше предупредил, че ако ме хване горе да се кефя ще ме глоби. Щото го бях питал къде са най-големите рибоци. Не ме беше излъгал човека. Laughing
Пет Сеп 11, 2015 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Димо, сам посочи проблема, без да щеш - с лифтовете искаш да стигнеш до пътеките и да си свиркаш, защото лифтовете са избутали пътеките за свиркане чак горе след горна станция. Като нямаше лифт на Езерата, например, си свиркахме още от Пионерска, буквално от 50 м след асфалтовия път над хижата. Сега не става.
Това е проявление на посочваните проблеми в тази тема.
Пет Сеп 11, 2015 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Димо, сам посочи проблема, без да щеш - с лифтовете искаш да стигнеш до пътеките и да си свиркаш, защото лифтовете са избутали пътеките за свиркане чак горе след горна станция. Като нямаше лифт на Езерата, например, си свиркахме още от Пионерска, буквално от 50 м след асфалтовия път над хижата. Сега не става.
Това е проявление на посочваните проблеми в тази тема.


Така е - без лифт си тръгваш от Пионерска. С лифт от Езерата направо. Ако искаш да кажеш да бойкотираме лифта и да си ходим отдолу, щото не трябва - не ми звучи разумно. Има го - ползва се. Дали трабва да го има и кой е разрешил и защо - друга тема. Там където го има нормално да има и по-голям поток. Следователно зоната вече става за масово посещение. И трябва да се предвидят какви мерки ще се вземат за опазване на терена и езерата примерно. Стига да искат ще го направят. Щом в другите държави ти казват, че трябва да вървиш по тази алея и да не пикаеш в храстите и го спазваш, значи и тука може да стане. Иска се воля.

Конкретно за Рилски езера - с и без лифт повече в сезона няма да се кача от към Пионерска. Не ме кефи мравуняка горе. Предпочитам през Скакавица или по рида от лево.
Пет Сеп 11, 2015 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ами затова говорим - има го, факт. Затова обсъждаме щенията да се строи още, за не се получава повече "има го - ползва се". След като се изконсумира планината до още по-високо, накъде? "Има го - ползва се", ще се разхождаме по шорти по върховете, няколко часа от тръгването до връщането до начална станция. А който писка да си свирка по пътеки къде да ходи - виждам, че под лифтовете не ти се услажда.
Пет Сеп 11, 2015 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
И трябва да се предвидят какви мерки ще се вземат за опазване на терена и езерата примерно. Стига да искат ще го направят. Щом в другите държави ти казват, че трябва да вървиш по тази алея и да не пикаеш в храстите и го спазваш, значи и тука може да стане. Иска се воля.

Фен на биг брадър. Не е ли по-добре да го няма биг брадър, да я няма и алеята, и ти от време на време да ходиш и извън линията на "алеята". Един възрастен човек ми каза - през ранния соц ходехме в планината защото в града беше нетърпимо. А ти искаш зорлем соцът да се качи в планината, да си сниман и следен, някой да ти диша във врата. Както казват сърбите, ебем такваз свобода...
Пет Сеп 11, 2015 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Ами затова говорим - има го, факт. Затова обсъждаме щенията да се строи още, за не се получава повече "има го - ползва се". След като се изконсумира планината до още по-високо, накъде? "Има го - ползва се", ще се разхождаме по шорти по върховете, няколко часа от тръгването до връщането до начална станция. А който писка да си свирка по пътеки къде да ходи - виждам, че под лифтовете не ти се услажда.


Добре ти какво предлагаш. Да го съборим лифта. Специално за този и аз това искам. Само, че това няма вече как да стане. Освен ако не познаваш някой камикадзе, който му има мерак Very Happy В Алпите колко лифта има. Че и на много по-високо ходят. Там ако не ги ползваш половината ти отпуска ще отиде в предвижване до горна станция. Ако си безработен и имаш време става.

За новото строителство е думата. Не само за лифтове. За екопътеки, въжета, парапети и какво ли още не. Там където вече всичко е свършено няма начин да върнем Девствеността на района. За новото обаче трябва о време да се мисли. Лошото е, че всички проекти стават тихомълком. За да няма спорове и протестиращи. Е ако човек иска ще ги намери. Публукувани са на таз или оназ страница. Ама имаме ли време всеки ден да отваряме тези сайтове и да си губим времето.

vladofff Много по-хубаво ще е да ги няма пътеките, алеите и ти да си ходиш всякога където искаш на воля. Това сега е така в 95 % от планините в БГ. Има обаче 5 % които са лесно достъпни, атрактивни и ходят масово. И серат навсякъде и рушат. Стадо свине можеш ли с мили думи да прикоткаш да не ровят дето не трябва. Не можеш. И затова там трябва да има БИГ Брадър както казваш. Няма друг начин. Ти няма да си следен. Следен ще бъде този който руши, не милее за красивото, не знае къде се намира.

Другия вариант е адиос езера. Това ще стане до няколко години. И за това няма да е виновно Братството. Голяма част от тях знаят къде се намират когато са там горе в Рила.
Пет Сеп 11, 2015 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Какво е дискусия? Да прочетеш мнението на опонента, да прецениш дали има нещо вярно в него, с което можеш да се съгласиш и ако има нещо, с което не си съгласен-да си изкажеш твоите доводи. Тук си пускаме нашата плоча да ни свири и въобще не чуваме другите...
В България натоварените туристически маршрути са подсигурени с въжета и парапети по най-опасните си участъци. Нужно е само да се подменят, когато е нужно. Всякакви други алтернативни маршрути, които отгоре на всичкото не са и толкова опасни, нямат нужда от такива съоръжения. Всякакви други маршрути, които са над нормалната туристическа трудност, не е нужно да ги подсигуряваме, защото привличаме хора, които не знаят какво правят там. Там отиват хора, които са наясно с трудността на маршрута, по който поемат. Ще цитирам един колега тук, въпреки че не възприемам бруталността на изказа, но е точен: Башибозукът да ходи по места, докъдето му се простират възможностите (не е точен цитата, но е в тази връзка).
Защо трябва да набутаме неподготвени хора, на места, където не е нужно!?

П.С. И девствеността на района, природата много бързо я възстановява, премахнеш ли вредното човешко въздействие. За лифта на езерата става въпрос, махнат ли го, природата бързо ще оправи нещата.
А е и незаконен...не е ситуацията има го-ползва се...просто е незаконен и излишен...
Това ни е примера как не трябва да се правят нещата...заедно с билото на Тодорка...
Пет Сеп 11, 2015 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък обичам лифтовете, извратено. Да тичам под тях нанагорнище и да слизам с тях, че ме болят коленете от слизането. Но ако се сринат няма да съжалявам, ще се прежаля и да си сляза пеш. На Езерата и на Тодорка обаче, в знак на протест винаги хода пеш в двете посоки.
Пет Сеп 11, 2015 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov