ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пак в деретата

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Пак в деретата
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Пак в деретата Отговорете с цитат
Започнах седмицата с боледуване, но в събота вече реших да се пораздвижа. Къде, къде...в едно от деретата на Храбрино. Исках да походя, поснимам и помълча. Затова пускам част от многото снимки, без приказки:























































































_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Ное 07, 2011 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Прелестни места! Отговорете с цитат
Чудесно село туй Храбърско! Поздрави за снимките! Нищо не си пропуснал - води, мъхове, есенни дървета, скали... А цикламите, особено "албиносите" са възхитителни. Браво! Гледам в Уикипедията - селото е на 10-15 километра от Пловдив. Ако дадеш и някоя посока, добре ще направиш. А това на снимката ти, то ли е водната пързалка на р. Върлищица, за която пишат? Показали са една скала, тя направо от Големия каньон взета:



Ще го включа аз това село в листата на чакащите! Very Happy
Пон Ное 07, 2011 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Понякога човек има нужда точно на такива места да се завре, да помълчи и само да зяпа и снима. Снимката с мъховете най-ми легна на сърце

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Ное 07, 2011 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Браво, хубаво ходене, чудни снимки, цветове! Smile Мъховете наистина придават свежест, а жълтурите по тях (листата), носят настроение. Smile

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Пон Ное 07, 2011 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Прелестни места! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Чудесно село туй Храбърско! Поздрави за снимките! Нищо не си пропуснал - води, мъхове, есенни дървета, скали... А цикламите, особено "албиносите" са възхитителни. Браво! Гледам в Уикипедията - селото е на 10-15 километра от Пловдив. Ако дадеш и някоя посока, добре ще направиш. А това на снимката ти, то ли е водната пързалка на р. Върлищица, за която пишат? Показали са една скала, тя направо от Големия каньон взета:



Ще го включа аз това село в листата на чакащите! Very Happy


Да, Храбрино е близо до Пловдив. Намира се в подножието на планината, но е заградено от всички страни и е на "завет". Затова казват, че е удобно място за отглеждане на някои култури, например киви. През селото тече река Тъмрашка(по-долу Първенецка), която приема няколко притока, някои от които също правят каньончета (като този под Димитринино кале, писал съм преди за там). Не съм ходил по всички притоци и техните потоци. Този път ходих по самата река от чешмата при завоя на пътя за х.Академик, нагоре. Честно казано не знам кое е водната пързалка, не съм чувал такова понятие. Който знае, да каже.

Ето карта на района, да ти стане ясно за посоките:

http://img220.imageshack.us/img220/8888/k350623hrabrino.jpg

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Ное 07, 2011 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Златната есен край Храбрино е не само в листата на гората, а и в златоносния пясък на Тъмръшка река.
Скоковете на водата в каньона всеки нарича по различен начин: „голяма върти шапка”, „малката върти шапка”, „вирът”…
Горските циклами са „запазена марка” за тази част на Чернатица.
Храбрино - с меката зима, с най-красивата бяло-розова пролет,
с прохладата на реките, с вкус на праскови и пчелен мед през лятото...
Нашето най-бързо бягство от прашния Пловдив и място за пречистване.
Две от имената на селото от римско време до днес, са показателни – Кичук Стамбол и Алтън дере.
Поздрави за кмета на Храбрино - Михаил Кръстанов, който ще положи клетва отново утре!
Мишо, грижи се и пази тази красота да оцелее! Ние ще помагаме. Успех!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Ное 08, 2011 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Доста занимателно е туй дере на Тъмрашката река ... пък тази Родопска убавиня около Храбрино ... гори от дъб, липа, ясен, габър, пълни с иглика, циклами и едно вечнозелено храстче с червени топчета за плодове ... ееех, детство мое
От чешмата по реката ли тръгна и после от водопада нагоре вдясно към землянката или по пътеката високо по десният бряг на реката ... дезориентирах се малко по снимките - на мен ми изглежда като да са правени от двете страни на реката?
За водните пързалки - сещам за две поне ... макар че, с този мини-вец там, промени се водата в каньона ...

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Ное 08, 2011 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Доста занимателно е туй дере на Тъмрашката река ... пък тази Родопска убавиня около Храбрино ... гори от дъб, липа, ясен, габър, пълни с иглика, циклами и едно вечнозелено храстче с червени топчета за плодове ... ееех, детство мое
От чешмата по реката ли тръгна и после от водопада нагоре вдясно към землянката или по пътеката високо по десният бряг на реката ... дезориентирах се малко по снимките - на мен ми изглежда като да са правени от двете страни на реката?
За водните пързалки - сещам за две поне ... макар че, с този мини-вец там, промени се водата в каньона ...


По пътеката се върнах. Имах малко по-други намерения, но все пак намокрих крачола, пък и нещо си беше хладно. Все пак станах от леглото и се забих в дерето буквално.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 08, 2011 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Прекрасни и наистина, много разнообразни са снимките на mislesht от дефилето на Тъмръшката река! Тази година есента в подножието на Родопите беше невероятно щедра на цветове и продължи доста дълго - почти до края на ноември! Ето и от мен някои есенни снимки около Храбрино:




















Моят маршрут беше от Храбрино до х. Бряновщица и обратно. Снимките са тук:
https://picasaweb.google.com/114853834911007826659/WMKejH#

_________________
"Искам талантливо да живея, като тебе, моя планина!"
Чет Дек 15, 2011 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
aspirin



Регистриран на: 31 Юли 2012
Мнения: 1
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
тазо седмица бях над храбрино и попаднах на един прекрасен заслон и правя евала на хората които са го направили (bow)
Вто Юли 31, 2012 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov