ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Re: Евтини работни обувки, ставащи за планина Отговорете с цитат
geagleiam написа:
estario написа:
http://toolsshop.bg/Rabotni-obuvki--visoki
Тези хора имат доста видове работни обувки на много прилични цени. Аз ходя с обувки с метални бомбета за 65 лева и съм адски доволен. Ако търсите евтини и здрави предложения може да проверите при тях. Имат и фирмен магазин до Илиенци.


За топлия полусезон едни работни обувки са идеални - подметката е дебела и твърда, а металната пластина, която е вградена в нея да предпазва от пирони и пр., неутрализира бодежа по каменистите пътеки. Кожата е естествена - дебела и здрава, и не пропуска вода, както и диша по-добре от изкуствената. В челната част повечето имат вградено метално бомбе, което предпазва от удари. Имат дишаща стелка. Удобни са за носене. Летните са между 20-30 лв., зимните до 36 лв.

Точно това метално бомбе такива бели прави на пръсти,нокти,че не ми се разправя дори.В този смисъл колкото по малко хора чуят съвета ти толкова по-добре.
С едно обаче съм съгласен на тези обувки кожата и подметките са върха,само да го нямаше бомбето.
Пет Май 31, 2013 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Re: Евтини работни обувки, ставащи за планина Отговорете с цитат
Цитат:
Точно това метално бомбе такива бели прави на пръсти,нокти,че не ми се разправя дори.В този смисъл колкото по малко хора чуят съвета ти толкова по-добре.
С едно обаче съм съгласен на тези обувки кожата и подметките са върха,само да го нямаше бомбето.

Моделите без бомбета са по-евтини; на мен то с нищо не пречи. Само първите ден-два кожата под връзките малко дразнеше, после престана да се усеща.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пет Май 31, 2013 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам обувки на Алпина - Монт Лейди.Отидох на Витоша и предпазното езиче на лявата обувка леко се отлепи.Още една разходка на Витоша - нищо.Викам си м-н Екстрем са вносители, имат гаранция 3 месеца, да ги понося още малко та да видя какво ще се случи...Заминах за Рила с тях - на 1 ден се отлепи езика на дясната, а още не бях стигнала Мусала.Останалите дни отлепването слезе още малко надолу и до там.Не мога да ги снимам - занесох ги на поправка в магазина.Не пропускат вода - минах 2 реки до глезените.Понеже ходя с обикновени чорапи и отгоре едни пухкави китайски, не мога да кажа че не изпотяват краката, но пък не миришатSmile Проблемът ми е, че се хлъзгат на мокър камък или на сух, ако те са мокри.Камък тип плоча.Предните ми обувки, купени от Алпи, май са някакви измислени Campus, пише на тях, са с отлично сцепление на скала.Трябваше да прочета една тема тук от Ристо Туристо(боже защо не я прочетох преди да си ги купя!), та да разбера в какви пачи яйца се насадих.На Витоша няма проблем, но на Рила има и сега трябва да мисля за нови, а пари няма...Един минус имат, но за мен е голям.Езичетата сигурно пак ще се разлепят, докато са в гаранция ще ми ги лепят, после...не знам имам ли право да ги откажа, при такъв постоянен дефект?Но да не говоря преди да се случи това...може пък да ги зелепят "вечно" Smile))
Имам маратонки амфибия на Саломон- супер са...чудя се дали имат обувки, може и да са ниски, които да не пропускат вода и да не се хлъзгат на камъни?Някой ако има саломонки и стават за камънаци и мокро, да сподели модификацията.
Работни обувки за планина - никога повече! Сигурно зависи и от краката, но на мен ми остана траен проблем с нокътя на десния крак след такива, подарени ми с най-добри чувства.Подарих ги аз на познат, той пък е много доволен.Китайски, купени в Щатите, без метал в бомбето, много приличаха на туристически...но уви не бяха, подметката започна да се изяжда след 1 ходене до Витоша.Затова пък са били евтини - 5 долара. Smile))))

_________________
Всичко е възможно.

Последната промяна е направена от Liubitel на Пон Авг 05, 2013 12:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 02, 2013 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Re: Евтини работни обувки, ставащи за планина Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Цитат:
Точно това метално бомбе такива бели прави на пръсти,нокти,че не ми се разправя дори.В този смисъл колкото по малко хора чуят съвета ти толкова по-добре.
С едно обаче съм съгласен на тези обувки кожата и подметките са върха,само да го нямаше бомбето.

Моделите без бомбета са по-евтини; на мен то с нищо не пречи. Само първите ден-два кожата под връзките малко дразнеше, после престана да се усеща.


Крака различни, хора, които си избират модел и номер - също. Точно бомбето (композитно, не метално) в работните обувки (Stenso), които трета година в топлото време експлоатирам по планините, ми е спасявало пръстите десетки пъти, когато ритам камъни, особено в Пирин. На моите подметката е мека, уникално сцепление при сухо и мокро време върху камъни и почва, достатъчно дебела, че да се чувствам комфортно на всякакъв терен. Тия обувки са видели какво ли не....Лятото няма запаряване, удобна стелка (носени с хубави чорапи, че тая част бая хора я пропускат)....

Та за 65лв. няма такива удобни и здрави обувки, а за бомбето - недейте се изказва толкова крайно....Крака различни, акъл, с който се избира модел, точен номер - също.
Пет Авг 02, 2013 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах с едни скъпи работни (китаиско производство, но по лиценз за френски бранд) - леко композитно бомбе, антибактериални стелки и т.н. Краката ми на два пъти бяха дотолкова оттекли и в пришки, че се наложи да се връщам с резервните кецове за в хижите. И това при положение, че бях опитвал да ги разтъкпвам из града седмици преди това, а и бях с хубави трекинг чорапи. Купих си едни соломонки и първото им разтъпкване беше едно качване на Витоша - равносметката беше един единствен лек мазол на малкия пръст. Маи е добра идея всяко нещо да се ползва по предназначение Smile
Нед Авг 04, 2013 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ZCEZBPM



Регистриран на: 25 Юли 2010
Мнения: 969
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
negat1ve написа:
Пробвах с едни скъпи работни ........Краката ми на два пъти бяха дотолкова оттекли и в пришки, .... Купих си едни соломонки и първото им разтъпкване беше едно качване на Витоша - равносметката беше един единствен лек мазол на малкия пръст. Маи е добра идея всяко нещо да се ползва по предназначение Smile


Изглежда или нямаш късмет с избора на обувки или просто си предразположен към образуването на пришки.

С хубави работни обувки с дебела подметка и с метално бомбе минавам по веднъж месечно по тридесетина километра по изключително лош терен съставен само от чакъл(жп линия) и съм нямал никакви проблеми.
Всичко си е до изработката на обувката .
Понякога работната обувка може да се окаже и по-сполучлива от супер дупер хипер модерните обувки за много пари.
Нед Авг 04, 2013 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Някои лични впечатления:
Работна обувка Arizona Ankle 01 (без бомбе) за 58 лева - чудовищен тормоз в продължение на година и половина както като работна (за ходене по полето в жега, дъжд и кал), така и като туристическа трисезонна (но без сняг) във всичките ни планини на всякакви височини. В крайна сметка резултатът е - няма нито един поддал шев, частите от плат са абсолютно здрави, върху набука се появи лека пукнатина там, където е лявото ми кутре. Към днешна дата пропускат вода при проливен дъжд и газене в локви. Дебелата и мека подметка ги прави незаменими за ходене по асфалт и по-твърди настилки. Прилично сцепление на мокри камъни. По отношение на комфорта - никакви забележки; лягат на крака от първия ден, мазоли не образуват, отговарят си на номерацията. Оригиналните връзки се съсипаха бързо, за 1.20 лв проблемът бе решен.

Личен опит с по-лачени чепички (цена от по-ниска към по-висока):
1) Lytos Rocker (100 лева): леки, удобни и стабилни, но ... отлепен гумен борд при пръстите и на двете след едно слизане от Мургаш към Врачеш.
2) Alpina Vento Mid (200 лева): върнати след първия ден (22 км ходене), отлепени подметки и на двете обувки, при това на едно и също място.
3), 4), 5) и т. н. ... нямам личен опит по една простичка причина - БГ търговците МАСОВО не зареждат и не поддържат асортимент от големи номера обувки, т. е. 48+. Отделно от това днешните номерации нямат никакво отношение към реалната номерация. Някога носех 46-ти номер, постепенно кракът ми "порасна" до към 49-50. Наскоро си правих ортопедични стелки, оказа се, че кракът ми продължава да е с дължина/ширина като за 46, но ... в този момент носех сандали 50-ти номер.
В крайна сметка днес 13-14 по английската номерация (48-49 по "нашата") не ми стават, такъв е случаят и със Salomon, и с Lowa, и с някои други марки, за които въобще в БГ могат да се открият подобни номера. По разбираеми причини (не съм врачка, за да знам с кои ще имам успех) не пазарувам онлайн.
Пон Авг 05, 2013 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Доста намаления на обувки

http://sportdepot.bg/bg/turizam-obuvki/turisticheski_obuvki/sport-24_77_52

Отделно има и на други туристически продукти.
Пон Авг 05, 2013 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VeselinD



Регистриран на: 28 Юни 2012
Мнения: 41

Мнение Не си купувайте Trezeta CHINOOK MID NV от СпортДепо Отговорете с цитат
Купих си ги тази пролет за летни обувки, подведен от рекламата за дишаемост и вентилация... нищо подобно, в края на всеки ден носене по сух терен чорапите ми бяха направо мокри
Сря Авг 07, 2013 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Същата работа с моите Merrell Chameleon 4 Mid Waterproof - наистина не пропускат вода, но за сметка на това спарват. Е, не е болка за умиране, но не трябва да става така.
Сря Авг 07, 2013 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно дишаща обувка няма, всички спарват повече или по-малко, а и това до най-голяма степен зависи от краката на носещия ги. Аз за себе си още не съм открила технология, която да ми реши проблема с потенето на краката и миризмите. Пробвах и чорапи с cupron - на втория ден ги бях вмирисала, при други хора след 4 дни носене бяха като току-що изпрани. Шанс Wink

_________________
www.summitsweb.com
Сря Авг 07, 2013 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Абсолютно дишаща обувка няма, всички спарват повече или по-малко, а и това до най-голяма степен зависи от краката на носещия ги. Аз за себе си още не съм открила технология, която да ми реши проблема с потенето на краката и миризмите. Пробвах и чорапи с cupron - на втория ден ги бях вмирисала, при други хора след 4 дни носене бяха като току-що изпрани. Шанс Wink


Споделям.
Все пак предпочитам кожените обувки. Всеки път когато почивам се събувам пък било и за 5 минути - кожата съхне и съответно се втвърдява, а иначе има голяма опасност от протриване.
Сря Авг 07, 2013 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Обувките ми са Netwalk български,много съм доволен.Не пропускат вода,леки са,имам ги от една година .Все някога трябва да се почистят вътре,покрай глезена влизат прахоляци и мръсотия .
Пет Авг 16, 2013 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам Нетуолк от 2007 и да ви кажа - още ги нося, само че в сухо време, щото се сцепи подметката. Very Happy
Пет Авг 16, 2013 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Новите ми трисезонни обувки са Boreal Atlas. Това са най-удобните обувки,които съм имал. Продават ги в магазини "Стената ". Имал съм обувки Salomon,бяха удобни,но доста кекави. Носил съм и Asolo,но те имат много шевове,които са слабото място.
Пон Авг 26, 2013 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 3 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov