ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Автор Съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За vladoff : Не знам, мисля че стъпвам правилно: доколкото може водоравно и никога с върха напред и надолу. И все пак успявам да се хлъзна върху дребните камъчета. Това за походката би било интересно, ако има кой да ме заснеме и после съответния специалист - какъвто в БГ няма, да анализира ситуацията. Не обичам да слизам и сигурно има защо...
Когато се слиза са ми казвали, че стъпалото трябва да е водоравно - хубаво, но когато наклонът на терена е 45 градуса примерно или около него, как така става това хоризонтално полагане на стъпалото? Аз го решавам частично като стъпвам на една страна, когато може и пак не е приятно.
Мисля, че не се хлъзгаш, защото се чувстваш уверен и не допускаш, че може да се хлъзнеш.
Аз много внимавам и много си избирам пътя, щото очаквам да се хлъзна.
Това сигурно се отразява на походката.
Закрих и сезона на Рила днес, така че ако искаш да ми демонстрираш нещо на живо в онзи район, можеш да ме поканиш някой хубав слънчев ден през 2016 г. Smile

_________________
Всичко е възможно.
Нед Окт 18, 2015 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:

Закрих и сезона на Рила

Жалко, аз пък мисля да го открия от другата седмица. Нември-Декември, без сняг или с малко сняг са най-доброто от Рила - пътеките са леко заледени и по този повод няма никой, можеш да се чувстваш кат бай Ивана Рилски у тях си. Преди време успях по трасето ЦПШ-Йончево- Страшно-Голям Купен-Ловница-Бак-Хижата - ЦПШ за цял ден да не срещна никакви хора.
Нед Окт 18, 2015 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако няма сняг бих ходила, но от утре започва да вали, а има ли сняг - не е за мен. Зимно само на Витоша и то в хубаво време. Колкото е красиво, толкова е и опасно особено за неподготвени хора като мен. От утре ще вали сняг на Рила - затова на можещите и знаещите приятна разходка в зимната планина!

_________________
Всичко е възможно.
Пон Окт 19, 2015 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Загледах в Метро, и преди бях писал за тях, извадили са доста модели и ниски и високи, някакъв странен Саломон - със заоблени отзад подметки което не е характерно, твърда пластмаса на грайферите,съшити от много и странни парчета изкуствени материи. И скъпи - ниски маратонки - 180 лв. Да не се излъже някой. В немският е.бей има голям избор, а и в магазините на вносителя в момента изчистват наличностите за да заредят с нови модели и има 30% намаление, освен че са оригинални са и по-евтини.


Даже днес имах работа в Метро и пак им хвърлих едно око, и ги пробвах да проверя точен ли ми е номера ако си поръчам от Германия някоя ниска маратонка, че там има много изгодни предложения за Саломон. Точен е, обаче тук цената маратонка скапан модел е 180 без ДДС, 215 е със !? Обирче в стил Метро - баламосват те с промоция на 5-10 стоки, а останалото както може Shocked Там веднага на касите си проверявам и покупките, че един път в Горна Джумая ме метнаха - взесто 1 стока за 30 лв, ми писали 3 броя.
Вто Окт 27, 2015 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Аз да напомня..!Ако някой види някъде обувки голям номер(uk12,5), нека съобщи тук!Половин година не мога да си намеря обуща..!Баси и държавата... Rolling Eyes
Вто Ное 03, 2015 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
БА СИ И КРАЧЕТО....... Very Happy шегувам се Very Happy
Вто Ное 03, 2015 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
47 и нещо, точно 12.5 Юн.К номер имаще Саломон Куест 4 Д много добра проверена обувка , намалена от 400 на 272 лв. , на Симеоновско шосе. Не знам дали не е свършила вече промоцията.
Вто Ное 03, 2015 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
http://100obekta.com/shop/aku-suitera-injctet-gtx/
Някакво мнение за този модел?
Мисля да ги нося и в града, освен в планина.
Съб Ное 07, 2015 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
http://100obekta.com/shop/aku-suitera-injctet-gtx/
Някакво мнение за този модел?
Мисля да ги нося и в града, освен в планина.


89 лв на примоция в Спорт депо. Имат всякакви номера

Нед Ное 08, 2015 3:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Ексцентричността в раздела за екипировка достига нови измерения. Човек пита за AKU Suiterra Injected GTX с Gore-Tex и Vibram, а в отговор получава GriSport DAKAR V.21 с Gritex и гума, без връзка към източника и със снимка в такъв



вместо в такъв



размер. Произведени в Украйна. Къде ли се намира тя в йерархията на държавите според индустриалната благонадеждност? Rolling Eyes
Пон Ное 09, 2015 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
...

89 лв ...
Колега, айде по-сериозно.
Виждам подхвърлена малка снимка на обувка, магазин и някаква цена на неизвестен модел обувка, която съм сигурен, че дори не е от класа на тази от запитването... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 09, 2015 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
А теб кое те кара да си мислиш, че обувката на наблюдателя е с различен клас от оная в запитването. Че от тва Аку напоследък много рекламации заваляха...
А, и да запитам, къде ми изчезна мнението, че акото прилича на обущата на робокоп?
Или и акото е свещена крава като борел булнес, за които се говори като за умрял - или добро, или нищо?
А това от малката снимка ми прилича на Гриспорт, познавам ли или ме лъжат очите?
Пон Ное 09, 2015 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
http://sportdepot.bg/bg/product/grisport_obuvki_dakar_v_21_gritex-3040500585-MD1jYXRlZ29yeSZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTc3JmNhdGVnb3J5SWQ9NTI.html
Пон Ное 09, 2015 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
nabludatel50 написа:
...

89 лв ...
Колега, айде по-сериозно.
Виждам подхвърлена малка снимка на обувка, магазин и някаква цена на неизвестен модел обувка, която съм сигурен, че дори не е от класа на тази от запитването... Rolling Eyes


Малко уточнение : снимката е малка защото другия им размер е много голяма и ще се получи нещо като реклама. Дадох така информацията , да я имат предвид и други потребители , защото с потребителя neillmakoli си разменихме инфо за възможни решения за обувките които търси и в ЛС. Обувките ги видях и никак не са лоши - Гри спорт DAKAR V.21 GRITEX, 89 лв с ДДС, стават и за града и са ИЗГОДНИ - основното търсено в темата.
Да допълня vladofff "че акото прилича на обущата на робокоп? Или и акото е свещена крава като борел булнес " За качествата им други да кажат, но тези две марки винаги са ме отблъсквали още от пръв поглед, с липса на всякаква наченка на дизайн. Все пак бих искал като погледна в краката си, да виждам нещо освен изгодно , и горе-долу естетично за да не се стряскам после насън Very Happy Arrow

Пон Ное 09, 2015 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Или и акото е свещена крава като борел булнес " За качествата им други да кажат, но тези две марки винаги са ме отблъсквали още от пръв поглед, с липса на всякаква наченка на дизайн.



Като качество BOREAL са си ОК , а пък и някак дизайнерски си ми изглеждат моите Laughing



_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Пон Ное 09, 2015 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 12 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov