ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристически ДРЕХИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристически ДРЕХИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Човек, те хората чупят щеки за 80 лв на първо излизане. На това бих казал боклуци!
И аз не съм си счупил ТСМ-ките, макар че са на N godini. Колко пъти са заклинвани, не съм броил. Реших да ги оставя в заслужена почивка(и резерва Wink)
Идва водопадено време, ще видим как се огъват новите, като заклиня щека в някое дере.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Фев 18, 2014 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
И това с щеките по 80 лева е нещо абсолютно непонятно за мен.
Оставям настрана факта, че за немалко хора и те са в графата "ефтинджоси".
Абе за всеки влак си има пътници.
Казах по-горе за щеките на Лидъл - ОК са, просто за мен са малко скъпи, защото такива могат да се намерят и по-евтино.
Останалото в последната им партида не беше добро. Иначе имам чорапи, челник и якенца оттам - перфектни.
А от Лидъл в Германия си взех преди 11 години комплект ветро- и водоустойчиво колоездачно облекло, не е мръднало и се справя перфектно със задачите си.

Апропо, имам познат с лаптоп от Лидъл, за осем години не е имал никакъв проблем с него.
Така че всичко е до стока и късмет.
Вто Фев 18, 2014 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бихте ме насочили към марка (магазин) тънко яке (ветровка) с качулка и висока яка, но да не е супер тънко, до 50-60лв.
Виждал съм в Хумана пускат чат-апт такива, но рядко ми се случва да мина от там - но ще следя (даже и нови съм срещал).


ПП: Взех днес чорапи от Лидл , за 6лв (60% полиамид, 36% памук; 4$ еластан) - дано да дишат. Неса нито тънки нито дебели.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Чет Мар 20, 2014 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Този модел се предлага в 4 цвята и доставката е безплатна

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=13
Пет Мар 21, 2014 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
До колко грама е добре да са - защото не винаги ще се носи по предназначение, харесах във втора употреба едно Lafuma, (France), 10лв- доста ново изглежда, Гортекс (къде са я побрали тази мембрана?) Имаше мрежа отвътре и качулка, двоен цип, върху тях перо с френски цип... та за това 630гр тежеше. Ако не харесам друг него ще взема, нямаше вентилационни отвори.
Днес ще разгледам и в други такива магазини - кои марки бихте ме насочили да гледам?

Това на Ташев от един слой ли е (без мрежа)?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Мар 26, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
За такъв бюджет търси нещо втора употреба-има доста добри попадения ако се разтърсиш.
Това яке та Ташев е перфектно за сваляне на килограми. Тъй нареченият сауна ефект. Smile
По възможност гледай якето, което купуваш да е без разни мрежи отвътре. Wink
Сря Мар 26, 2014 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
За такъв бюджет търси нещо втора употреба-има доста добри попадения ако се разтърсиш.
Това яке та Ташев е перфектно за сваляне на килограми. Тъй нареченият сауна ефект. Smile
По възможност гледай якето, което купуваш да е без разни мрежи отвътре. Wink

Аз пък мислех, че с мрежа е по-добре, от към незапаряване - избягвам ефекта "топене". Онази ветровка трябва винаги да е с някаква блуза отдолу.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Мар 26, 2014 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
От този месец се предлага официално в БГ.
Дишаща материя, произход Северна Ирландия.
Mac in a Sac
Линкът отваря представянето на продукта.
Сря Мар 26, 2014 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
От 03.04 в Лидъл има доста неща.
Чет Мар 27, 2014 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
taurus написа:
joropc написа:
За такъв бюджет търси нещо втора употреба-има доста добри попадения ако се разтърсиш.
Това яке та Ташев е перфектно за сваляне на килограми. Тъй нареченият сауна ефект. Smile
По възможност гледай якето, което купуваш да е без разни мрежи отвътре. Wink

Аз пък мислех, че с мрежа е по-добре, от към незапаряване - избягвам ефекта "топене". Онази ветровка трябва винаги да е с някаква блуза отдолу.


Мрежата се слага на двуслойните мембрани, доколкото знам, за да не се наранява мембраната отвътре и няма нищо общо с ефекта "топене". Според мен е само беля работа. Когато едно яке е абсолютен дарак, нищо не те спасява - все едно си с мушама.

Тъй наречената "ветровка" трябва да пази само от вятър, но не и от дъжд. Е, имат DWR промазка, но това е само за леко ръмене. Основната функция на ветровката е да диша и то в пъти повече отколкото повечето мембрани. Хубава ветровка започва от 120-150 лв. нагоре. Има модели на Rab и Montane от Pertex.
Лично аз вече, когато не вали дъжд, не обличам класическо яке с мембрана - тъй нареченият хардшел. За зимата открих чудото на природата Windstopper, за лятото - ветровката.
Чет Мар 27, 2014 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Най-добрата оферта за мериносова тениска (70/30 Мерино - синтетика) е в Декатлон,цена 27,20лв. Нямат ги налични в магазина, а само на склад, но можете да ги поръчате без проблем. Имат малко манекенска кройка и ако искате да ви стои по-свободно изберете един размер отгоре.

В сравнение с Icebraker мерино (100%) тази е по-финна, но леко боцка. В Декатлон има и по-скъпи 100% мерино блузи, но за цената си тази няма конкуренция.

http://www.decathlon.bg/teniska-techwool-50-mc-sinya-id_8299031.html



Edit:

Положително завърши първият тест на тениската. След няколко часово потене в жегата и последващо съхнене, съм доволен от резултата, а именно пълна липса на аромати Laughing Скоро ще поръчам още една. Горещо препоръчвам с пет ръце Cool

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Нед Май 18, 2014 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BearG



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 13
Местожителство: Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Прясно, прясно, скачайте без да се безпокоите Wink http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-ortovox-la-grave-%D0%BC

П.С Тези дни мисля да си поръчвам, ако има някой от троян и ще си взима нещо от този магазин, може да се комбинираме
Сря Юли 16, 2014 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
BearG написа:
Прясно, прясно, скачайте без да се безпокоите Wink http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-ortovox-la-grave-%D0%BC

П.С Тези дни мисля да си поръчвам, ако има някой от троян и ще си взима нещо от този магазин, може да се комбинираме


А, ако бяха и налични .....

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Сря Юли 16, 2014 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BearG



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 13
Местожителство: Априлци

Мнение Отговорете с цитат
asen4ooo написа:
BearG написа:
Прясно, прясно, скачайте без да се безпокоите Wink http://www.stenata.com/bg/products/product/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-ortovox-la-grave-%D0%BC

П.С Тези дни мисля да си поръчвам, ако има някой от троян и ще си взима нещо от този магазин, може да се комбинираме


А, ако бяха и налични .....



Сега видях, има една налична М-ка, чакам да ми дадат размерите, дано ми станат Rolling Eyes
Сря Юли 16, 2014 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Stanev написа:

http://www.decathlon.bg/teniska-techwool-50-mc-sinya-id_8299031.html




Ходих да търся по-горната тениска, но поради липсващи наличности взех това:
http://www.decathlon.bg/teniska-mc-techtil100-siv-mel-id_8299857.html
Някакви отзиви? Реших си, че ако не става ще я ползвам за фитнеса. На пипане е приятна като материя.
Пет Авг 15, 2014 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov