ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Автор Съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Що ми се струва че в БГ т.нар. разпродажби са си редовните цени....Тия дрехи да не са от некакви извънземни матр'яли правени, да си ги носат.
Сря Сеп 02, 2015 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Salomon Mezari MID GTX Отговорете с цитат
Някой ползвал ли е Salomon Mezari MID GTX? Има ги в Метро на цена 142.80лв. което мисля ,че е доста добро предложение.

https://www.sportchek.ca/categories/men/footwear/hiking-outdoor-shoes/light-hiking-footwear/product/salomon-mezari-mid-gtx-mens-lite-hiking-shoes-331705988.html
Сря Сеп 02, 2015 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Insight"][quote="nabludatel50"]
Цитат:
На фона на 5.10, литоси и др. подобни са си абсолютно съответнстващи (ако не и под) цената. Вероятно с време и зор можеш да намериш и по-добри предложения, но да се изказваш негативно за продукт, на който си хвърлил едно око, не е много гот.
Цитат:

Прав си, че всички те много си приличат, и на мен не ми харесват от пръв поглед и не бих ги купил. Всеки има различно мнение по тия въпроси - едни търсят най-евтиното, сега гледах на Вихрен 50 % са обути с лидлски обущета, и си ходят хората.


Грешен ти е подхода, има материали, които ИЗГЛЕЖДАТ по един и същи начин, а нямат нищо общо.
Всъшност евтините ДИМИТРОВГРАДСКИ обувки-имитации съвсем целенасочено са направени да ти приличат на тези в Декатлон. ... на пръв поглед.



Във връзка с горното.
На пазара в Димитровград съм си купувал за мен и челядта, няколко полара - Кечуа, марка на Декатлон.
Цената им беше по 8 лева.
Продавача, мой познат обясни, че ги шият на ишлеме в Кърджали-бившата Арда, за Декатлон.
Носим ги вече 5-6 години.
При този факт, всеки сам да си прави изводите за имитациите, евтиниите и пр. Smile .
Чет Сеп 03, 2015 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
[quote="ieronimus"][quote="Insight"]
nabludatel50 написа:
Цитат:
На фона на 5.10, литоси и др. подобни са си абсолютно съответнстващи (ако не и под) цената. Вероятно с време и зор можеш да намериш и по-добри предложения, но да се изказваш негативно за продукт, на който си хвърлил едно око, не е много гот.
Цитат:

Прав си, че всички те много си приличат, и на мен не ми харесват от пръв поглед и не бих ги купил. Всеки има различно мнение по тия въпроси - едни търсят най-евтиното, сега гледах на Вихрен 50 % са обути с лидлски обущета, и си ходят хората.


Грешен ти е подхода, има материали, които ИЗГЛЕЖДАТ по един и същи начин, а нямат нищо общо.
Всъшност евтините ДИМИТРОВГРАДСКИ обувки-имитации съвсем целенасочено са направени да ти приличат на тези в Декатлон. ... на пръв поглед.



Във връзка с горното.
На пазара в Димитровград съм си купувал за мен и челядта, няколко полара - Кечуа, марка на Декатлон.
Цената им беше по 8 лева.
Продавача, мой познат обясни, че ги шият на ишлеме в Кърджали-бившата Арда, за Декатлон.
Носим ги вече 5-6 години.
При този факт, всеки сам да си прави изводите за имитациите, евтиниите и пр. Smile .

Това нищо не значи. Последните модели на световно известните допреди години кофлаци се правеха не в Австрия, нито никъде другаде по света, а само в Чепеларе. Това не ги правеше лоши. Изчезнаха заради тоталната промяна във виждането и идеята за височинна обувка. Заводът в Чепеларе работеше и ски с лиценза на Атомик. Вече нещата не са такива каквито бяха преди 30 години. Една стока вече няма значение в коя страна е произведена, а доколко съответният завод, произвел стоката под дадена /да кажем известна марка/ е спазил технологичните изисквания за производтвото й. В Габрово например до средата на 90-те се правеха военни кубинки, които в извънармейски условия издържаха с години. След това пак се правеха, но се късаха за няколко седмици. Много от сериозните марки раници, преди немски, американски или др. се правят във Виетнам, но това не ги прави лоши. Най важното е дали съответното местно ОТК е спало/затваряло си е очите/ или си е вършило работата. Има и нещо друго - проблемът с бракуваните емисии - по-евтинко, и хайде на пазаря в България, съответно без означение, че е бракувано, за да не се иска отбив от цената.
Чет Сеп 03, 2015 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
vladofff, споделям напълно съображенията ти.
Идеята ми беше, че евтино може да се намери добра екипировка за нашите планини, както и че не е задължително евтиното винаги да е некачествено.
Чет Сеп 03, 2015 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
ieronimus написа:
На пазара в Димитровград съм си купувал за мен и челядта, няколко полара - Кечуа, марка на Декатлон.
Цената им беше по 8 лева.
Продавача, мой познат обясни, че ги шият на ишлеме в Кърджали-бившата Арда, за Декатлон.
Носим ги вече 5-6 години.
При този факт, всеки сам да си прави изводите за имитациите, евтиниите и пр. Smile .


"Ишлеме" в моите представи означава - получаваш материали, превръщаш ги в (краен) продукт и ги връщаш обратно на доставчика на материалите... не виждам как продукта ще се окаже на пазара в Димитровград, при нормално работеща схема.

Дали от бившата Арда излизат ОФИЦИАЛНО продукти с марка Кечуа към други търговци, освен към Декатлон?

Щото ако говорим за "замъкнати" бройки, което не е необичайна практика в нашата родина, това обяснява ниската цена, ама за мен не би било критерий.


Последната промяна е направена от Insight на Чет Сеп 03, 2015 1:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 03, 2015 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Insight, и с теб също съм напълно съгласен Smile .
На въпросите ти не мога да отговоря, тъй като не съм разпитвал търговеца в детайли, а и надали би ми казал всичко Smile .
Поларите обаче са хубави Smile .

По-горе, поясних идеята на написаното от мен.
Поздрави Smile .
Чет Сеп 03, 2015 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Salomon Mezari MID GTX Отговорете с цитат
gandi написа:
Някой ползвал ли е Salomon Mezari MID GTX? Има ги в Метро на цена 142.80лв. което мисля ,че е доста добро предложение.

https://www.sportchek.ca/categories/men/footwear/hiking-outdoor-shoes/light-hiking-footwear/product/salomon-mezari-mid-gtx-mens-lite-hiking-shoes-331705988.html


Специално за този модел като ползуващ сходни модели на Саломон, мога да дам мнение конкретно : Не е добро предложение . Не е кожен и може да се ползува само по утъпкани пътеки лятото, иначе веднага се изтрива скай-ат, от който е направен, а има и много шевове на проблемните за късане места.. Силни страни са му това, че е проветрив и много удобен, гортекса и подметката са добри за лятото. Това е летен туристически кец. Ако се ползува като такъв предложението е добро.
Пет Сеп 04, 2015 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора! По принцип смятам да го ползвам за топлите месеци, и основно ме интересува дали ще издържи едно Ком- Емине и доколко са удачни за такъв преход?
Пет Сеп 04, 2015 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Съмнително е дали ще издържи. Иначе са много удобни. По-удачен модел е този, който аз ползувам. Издържа на Пирин 3 дни непрекъснато биене и потъване в остри камъни , въпреки че не е точно за този тип ходене Виа Ферата : http://www.bivouac.co.nz/salomon-mens-eskape-mid-gtx-boot-clearance.html го взех на промоция за 147 лв, която надали ще се повтори, от Спорт депо .
Целият е кожен, и не е пуснал още вода досега.
Пет Сеп 04, 2015 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ще издържи Ганди пък и да не издържи все пак са 140 лева за 700,00 км.
Пет Сеп 04, 2015 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ще издържи Ганди пък и да не издържи все пак са 140 лева за 700,00 км.

Правилно, все пак за 140 лв с гортекс трудно ще се намери нещо читаво. Ако не държиш на външния вид, който ще имат след ходенето / скаят казахме се жули и всяка следа остава / са О.К. Иначе за комфорт - нямат равни на удобство, особено и този модел гледам е със стелката ОРТо...., гарантирано няма да има плюски или умора в крака
Пет Сеп 04, 2015 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ходих да ги гледам в Метро и ми се сториха малко твърди и като ,че ли изработката не беше много качествена.Там предлагат и още един модел на Salomon някакви отзиви за тях?

http://www.sportsdirect.com/salomon-norwood-gtx-sn53-183650?colcode=18365003

Питам дали ще издържат защото миналия месец ходих на Ботев с едни стари маратонки Asics Gel и ми паднаха подметките. Laughing
Пет Сеп 04, 2015 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
gandi написа:
Ходих да ги гледам в Метро и ми се сториха малко твърди и като ,че ли изработката не беше много качествена.Там предлагат и още един модел на Salomon някакви отзиви за тях?

http://www.sportsdirect.com/salomon-norwood-gtx-sn53-183650?colcode=18365003

Питам дали ще издържат защото миналия месец ходих на Ботев с едни стари маратонки Asics Gel и ми паднаха подметките. Laughing


И аз ги загледах в Метро, но ми се сториха фалшификат. Не ги сравнявайте с други сайтове с оригинални , а гледайте точно това което е в Метро. По принципу на оригитналните на подметката има ясно лого отпечатано Shevron в триъгълниче, по средата на подметката, което тук не го виждам. На моите и двете има това лого и подметките са много добри. Може и да има разлика в горната част. В Декатлон Саломона го загледах внимателно и беше откровено менте, с пластмасова подметка. Внимавайте Cool
Пет Сеп 04, 2015 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Salomon Mezari MID GTX Отговорете с цитат
gandi написа:
Някой ползвал ли е Salomon Mezari MID GTX? Има ги в Метро на цена 142.80лв. което мисля ,че е доста добро предложение.

https://www.sportchek.ca/categories/men/footwear/hiking-outdoor-shoes/light-hiking-footwear/product/salomon-mezari-mid-gtx-mens-lite-hiking-shoes-331705988.html


Сега ми светна, че ги гледах преди 20 дни още в Метро, и високите и ниските модели на Саломон, това е някакъв Саломон като за Лидл като че ли правен - много тънка материя нещо като плат са шити, подметките им твърди, лъщят. Може за Метро да правят някакви евтини партиди. И мен ми хванаха окото отдалеч - истински кутии за опаковка, обаче като стигнах на 3 метра от тях, вече пролича имитацията . В Метро всичките им маркови стоки , са си такива. Само ски и ски -обувки съм видял оригинални. Извинявай, да не те подведа да си купиш нещо, което след 1 ден да стане на парцали. Аз не бих купил тези модели и за 50 лв, а 150 са супермного пари за такава стока.
Пет Сеп 04, 2015 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Следваща
Страница 13 от 21

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov