ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Автор Съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Палатка в Лидъл
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23323.htm
1,5кг - 3000мм воден стълб


Удобно ножче
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23319.htm

Котлон
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23321.htm
Пет Мар 29, 2013 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Палатка в Лидъл
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23323.htm
1,5кг - 3000мм воден стълб


Удобно ножче
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23319.htm

Котлон
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23321.htm


Някой да каже мнение за котлона и палатката... Критично, разбира се, не очаквам да ги похвалите.. Smile
Пет Мар 29, 2013 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Приятели, спали в такива палатки от миналогодишната серия, се оплакваха от прекалено много конденз.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Мар 29, 2013 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тази палатка става човек да иде някъде с приятели на пикник, иначе с еднослойна палатка в планината
требе и шнорхел. Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Мар 29, 2013 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако времето е топло и сухо не е проблем, ние спахме в подобна палатка като ходихме на Олимп. Ако вали обаче няма никакви шансове човек да остане сух. Така че палатката не е лоша, просто зависи как ще се ползва.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 29, 2013 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Преди малко си купих въпросната палатка от Лидл Laughing Пълна е с остатъци от конци, шевовете не са най-красивите, които съм виждал Laughing и дъното не изглежда да е много водонепропускливо Laughing Има 3 години гаранция, но в упътването за експлоатация има толкова условия как да се ползва, че не знам дали някой има шанс при рекламация. Циповете не изглеждат надеждни, а и май си пише, че гаранцията не ги покрива. Още не съм я разпъвал, за да кажа още нещо лошо Laughing Иначе я измерих на везната в магазина, наистина тежи 1540 гр целия пакет с все торбичката, сгънат, пакета е малък и спокойно влиза във всякаква раница и водния стълб е 2000 мм, а не 3000. Но, както казаха тук вече, за сухо време ще да става, а ако е мокро, или ще се спи другаде, или ще се мъкнат и найлони Laughing За 39 лв никой не очаква чудеса все пак Laughing
Пон Апр 01, 2013 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Да наистина е 2000мм водния стълб - просто на снимката в сайта им не се чете хубаво.

Извинявам се, ако съм подвел някой с грешно инфо.
Пон Апр 01, 2013 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Удобно ножче
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-5379C4F0-123139B1/lidl_bg/hs.xsl/index_23319.htm


По принцип наблюденията ми са, че от тези промоции в Лидл, човек може да си вземе сносни неща за добри пари, но с това ножче са се поизложили.
Не съветвам никого да си дава парите за него. Още миналата година като ги пуснаха за пръв път ги разгледах и изработката не ми хареса.
Вярно 8 лв. - какво му плащаш. Но ако идеята е да си вземеш нож, удобен за работа, със стабилно заключване, лесен за заточване и поддръжка, за 20-30 лв. отгоре има далеч по-добри варианти.
Пон Апр 01, 2013 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
От другата седмица в Лидъл пак ще има туй-онуй Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-4E878AA8-379BD430/lidl_bg/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=23637
Пет Апр 12, 2013 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Днес се разходих до Лидл да видя тия обувки по 39 лв, че по 24-ти май мислим да правим с едни приятели пеша Връшка чука-Ком по границата за 5 дни и в чудо съм се видял какви обувки да измисля за тоя сериозен поход, а си нямам никакви, освен сандали и летни маратонки... Confused
Ами, видях ги... и си оставих още време за размисъл Laughing Лекички едни такива, с приятен за окото ми цвят... Не видях да се различават по нещо от работните обувки без метални вложки, каквито имам и които съсипах след малко носене и много мазане с какво ли не, уж за да не пропускат вода. За тия пише, че не пропускат, ама аз не вярвам хич Laughing А и някак много свободно ми стоят на крака... Не знам... Не ми се дават много пари за добри обувки, ама не знам и тия дали няма да се скапят бързо-бързо, още преди да стигна до Ком... Rolling Eyes
Все пак не съм ги отписал напълно, щото ми се върти идеята да ги взема, да им махна измислените стелки и да им сложа едни спортно-ортопедични, каквито съм виждал веднъж в Кауфланд за 16-17 лв. Може пък и да се получи нещо от тая симбиоза и да успея да стигна до Ком без големи поражения Wink
Пон Апр 15, 2013 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Днес се разходих до Лидл да видя тия обувки по 39 лв, че по 24-ти май мислим да правим с едни приятели пеша Връшка чука-Ком по границата за 5 дни и в чудо съм се видял какви обувки да измисля за тоя сериозен поход, а си нямам никакви, освен сандали и летни маратонки... Confused
Ами, видях ги... и си оставих още време за размисъл Laughing Лекички едни такива, с приятен за окото ми цвят... Не видях да се различават по нещо от работните обувки без метални вложки, каквито имам и които съсипах след малко носене и много мазане с какво ли не, уж за да не пропускат вода. За тия пише, че не пропускат, ама аз не вярвам хич Laughing А и някак много свободно ми стоят на крака... Не знам... Не ми се дават много пари за добри обувки, ама не знам и тия дали няма да се скапят бързо-бързо, още преди да стигна до Ком... Rolling Eyes
Все пак не съм ги отписал напълно, щото ми се върти идеята да ги взема, да им махна измислените стелки и да им сложа едни спортно-ортопедични, каквито съм виждал веднъж в Кауфланд за 16-17 лв. Може пък и да се получи нещо от тая симбиоза и да успея да стигна до Ком без големи поражения Wink


Не стават според мен Smile
От тазседмичното предлагане в Лидл само чорапите стават за сериозна планина, другото е за до Златните мостове от време на време Smile

Аз имам само добри впечатления от този модел обувки на Stenso http://stenso.net/arizona-ankle-01-49-144.html (с бомбе, но много леки, 3 години са видели много и само над 2000м.н.в. и чак сега имат леки перспективи да се разлепят на свивките). Пускат вода, разбира се Smile
Вто Апр 16, 2013 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Въх, ми че аз точно тоя модел на Стенсо съсипах с многото мазане с какво ли не!... Rolling Eyes Преди 3 години си ги взех за 55 лв и от Кръстец до Котел ми направиха такива пришки отдолу на ходилата, че ги отписах за по-нататъшно ползване. Миналото лято ги изпрах, та да ги ползвам поне за работа, ама те взели, че не изсъхнали хубаво, когато съм ги прибрал в мазето и бяха мухлясали... Sad Ама щом ти имаш положителен опит опит с тях, значи стават Laughing
Вто Апр 16, 2013 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Въх, ми че аз точно тоя модел на Стенсо съсипах с многото мазане с какво ли не!... Rolling Eyes Преди 3 години си ги взех за 55 лв и от Кръстец до Котел ми направиха такива пришки отдолу на ходилата, че ги отписах за по-нататъшно ползване. Миналото лято ги изпрах, та да ги ползвам поне за работа, ама те взели, че не изсъхнали хубаво, когато съм ги прибрал в мазето и бяха мухлясали... Sad Ама щом ти имаш положителен опит опит с тях, значи стават Laughing


С нищо не ги мажа, ползвам ги само и единствено за планина и са се съхранили Smile
Иначе са ми много удобни, но крака различни.. Smile
Вто Апр 16, 2013 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:

Аз имам само добри впечатления от този модел обувки на Stenso http://stenso.net/arizona-ankle-01-49-144.html (с бомбе, но много леки, 3 години са видели много и само над 2000м.н.в. и чак сега имат леки перспективи да се разлепят на свивките). Пускат вода, разбира се Smile


Имам същите, но без бомбе. За пролетно-лятно-есенни условия са много добри, а според съотношението цена-качество са направо отлични! Рядко съм си вземал обувки, които да са ми "лягали" безпроблемно на краката още при първото обуване.
Във влажно време (роса, мъгла, лек дъждец и т. н.) не пускат вода и до днес. Не съм газил вода и сняг, така че не мога да кажа нищо за евентуална тяхна по-сериозна водоустойчивост.
Вто Апр 16, 2013 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
В Лидъл пак има някой неща
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=23781
Пон Апр 22, 2013 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Следваща
Страница 4 от 21

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov