ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристическа ЕКИПИРОВКА в БЪЛГАРИЯ. Дискусии.
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
didkopitko написа:
Какво ви е мнението за Скарпа като цяло? Колебая се между няколко Скарпи, една Салева и един Маммут?
SCARPA ZG Pro GTX например.


Скарпа и Мамут не стават. Ласпортива ако ти е удобна е най-добрия вариант .. Салева са по-добри от Мамут и Скарпа. Значи да ти го напиша така. Скарпа и Мамут НЕ купувай. Салева, ако ти хареса. Ласпортива ако ти става, силно препоръчително.


Скарпа скоро въведоха своя подметка, Presa, която от личен опит казвам, че е прекрасна. Не харесвам повечето вибрами, заради твърдостта им, Presa е точно по мой вкус. При Скарпа трябва да се гледа и калъпа - Mescalito примерно са за по-тесни ходила, Rush за по-широки.

Mammut по опит от познати - доста бързо се скапват. Салева от личен опит - по-тежки от необходимото и по-твърди подметки от необходимото за нашите ширини и планини.
Вто Ное 21, 2023 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Скалпа ZG Trek Gtx нося, трети чифт износвам. Като бонус на удобната и непързаляща се подметка, идва бързото и износване по камънаците. Трисезонна, зимата мръзна с тях. Подметките скапвам преди всичко останало по обувките.

ZG са с Vibram XS подметка ако не се лъжа. Аз преобладаващо търкам по камънаци, така че явно това не е моята подметка, благодаря за отзива.

Учудващо добре към момента на камънак понася ContaGrip на недолюбвания като че ли тук Salomon, както и Continental подметката на Adidas Terrex. Само от тези имам лично наблюдение.

Благодаря и на @kaloyanv и @loudidd за мненията. Ще потърся La Sportiva - ако ми пасне - добре. Гледах и една Scarpa с Presa подметка, но самият модел е по-скоро тип маратонка, може би я слагат в по-леките си обувки, което не че е лошо де...
Вто Ное 21, 2023 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам какъв им е точно вибрама на тия скарпи, ама не се пързаля никъде. Това ми е достатъчно, но това с обувките е много индивидуално - форма на стъпалото, походка, стъпка.
Саломоните - удобни са, по-бързо (от Скарпата) им се трие подметката по камъняка, разпарят се и по-лесно по коренищата на клекове и смрика.
Саломони имам няколко, от другите марки също. Ла Спортивата е най-устойчива, ама и най-голямото дърво, ако че е под глезена.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Ное 21, 2023 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:

Учудващо добре към момента на камънак понася ContaGrip на недолюбвания като че ли тук Salomon, както и Continental подметката на Adidas Terrex. Само от тези имам лично наблюдение.

Той производителя и на двете е дин и същ, тъй че са еднакви. Държат на камък като вендузи, ако не е много мокро. При много мокро нищо не държи, трябва да си се внимава.
Ей тоя Свинемон е най - уцелен , нищо че е невзрачен , и доста траен, изкарва до пълно изтриване на подметката. Сега съм на трети чифт, а другите след 15 год носене още са живи, но не стават за пред хора - седят на село за цепене на дърва и копане с бел.
salomon evasion 2 mid ltr gtx , едно парче велур , среднолека лятна. Много плътна и удобна за стъпалото, мека, прегъва се, но много стабилна :

Преди този модел беше с име Ескейп, малко по-лек.

Требе да се бяга от цветните Свинемони, съшити от много парчета, както и цветните свинемонски подметки, които се разслояват.
Този също е железен, но по-тежък:



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Фев 04, 2024 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
moreau



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Имам същите Соломонки (или почти същите), не помня точния модел. Това е обувката с най-лошо сцепление, която съм ползвал. Иначе са супер удобни, не пропускат, ползвал съм ги и за зимни преходи по Витоша. Относно Скарпа, ползвам само маратонки за трейл бягане и съм много доволен. Здрави, удобни и с отлично сцепление. Имам и с Vibram и с Presa, сцеплението е без грешка, особено на моделите с Presa, даже и на мокро.
Нед Фев 04, 2024 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
moreau написа:
Имам същите Соломонки (или почти същите), не помня точния модел. Това е обувката с най-лошо сцепление, която съм ползвал. Иначе са супер удобни, не пропускат, ползвал съм ги и за зимни преходи по Витоша. Относно Скарпа, ползвам само маратонки за трейл бягане и съм много доволен. Здрави, удобни и с отлично сцепление. Имам и с Vibram и с Presa, сцеплението е без грешка, особено на моделите с Presa, даже и на мокро.

Същият? - Кой точно същият Свинемон ? Има поне 20 приличащи на този модел, които не стават , с напълно различни подметки . Дай точно име и снимка.
Държа да поччертая, че точно този модел Свинемон, които съм дал, съм супердоволен - 10 точки от 10 възможни, затова съм потретил да го купя. А през краката ми са минали сума ти Кофлахи, Кастингери, Лови, Мамути, Васкес / които са много добра обувка, ама малко твърда, оценка 8 / , Милет / оценка 8, но като му смених стелката със свинемонска / , най доволен съм от този модел Свинемон. Пробвал съм да купя Ла Спортива и Салева - още като ги обуя, се усещат страшно тежки, неудобни и твърди като камък. Ако си на 20-30 години, може и да ги носиш, на дъртаци над 40 щи разбият краката.
За мен най-важното е след 1 ден ходене да няма натъртвания на стъпалото. При този свинемон ходя по 1 седмица без го усетя. Милет и Васкето мога да ползувам само по 1 ден, после почивка 1 седмица. Като си на 20 всичко е лесно Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Фев 05, 2024 12:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Страница 21 от 21

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov