ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Една малка Витоша
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Една малка Витоша
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Една малка Витоша Отговорете с цитат
Малка, защото ми се налагаше да се върна бързичко по задачки в Софията. Освен това се наложи да се нахакаме баш на мегдана на Алеко и нямаше да имам никакво време да стигна до Черни Връх. Но въпреки цялата гмеж от скиори, сноубордисти и някакви хора, качили се до Алеко само за да пият по едно кафе - разходката си беше забавна Wink

Друго, че вчера установих, че докато не се стопи снега аз от тая страна на Витоша няма да стъпя, то бива хора, хора, ама това на нищо не прилича. И друг път сме се качвали през зимата от Драгалевци, но такова чудо не е било.

Снимките ми са кофти, но сапунерката ми толкова си може Wink А и нещо ме е хванал колосалния мързел и не ми се занимава с фотошопа Smile

В 7.30 се бяхме вече позиционирали в Хладилника. Планът за деня беше крайно неясен - 4 човека тръгваме пеш от Драгалевци, някакви хора после идват с открития лифт, други хора карат ски на Алеко... срещата ни с всички тези лица не беше уточнена и щяхме да мъдрим в движение кой къде ще видим. Аз исках и до Черни връх да идем, но впоследствие ми просветна, че няма да имам никакво време Sad

Качването нагоре си беше качване като качване - оценихме подобаващо важната роля на дърветата за запазване на вертикалното положение на индивида. Аз оцених новите ми щеки като чифт помощни крака, защото собствените ми такива само пречеха. Определено ми трябват нови обувки като за през зимата, тея вече само за кънки мога да ги ползвам Evil or Very Mad С драпане, охлювска походка три напред - две назад и яко набиране на щеките все пак се движех нагоре де Wink

Времето беше - хм, странно - стана ни жега, после заваля нещо, после спря, по едно време мернахме и слънчице. Всичко това преди Бай Кръстьо. Там подкрепихме стомасите със сандвичи и поехме в гората, така както си драпахме и излезнахме вече на открито изведнъж ни свари една симпатична мъглица. А зад нас един младеж гръмко псуваше: "Абе нема ли малко равно бе, мамка му да е*а!" Сори, братле, планина му викат хората. После тоя младеж беше оплезил яко език, пуфтеше, а една девойка от неговата групичка му носеше раницата (освен нейната си) - истински кавалер. Rolling Eyes



След има-няма 15тина минутки обаче мъглицата се разнесе и небето се усмихна.





Тук някъде наближихме Алеко и хубавите неща горе-долу приключиха. А и ние като едни гении незнам защо решихме че трябва да походим по шосето. Щяха да ни сгазят. На Морени все още се търпеше:



Обаче маааааааалко по-нагоре:



А на Алеко:



Лудница и хаос! Колоната с колите беше безкрайна, на Алеко деца врещят, ски, сноуборди, едни девойки предлага наляво-надясно да правят на населението тестове за СПИН... ад направо. В цялата навалица, след 2-3 телефонни разговора успяхме да се намерим с дружката скиорка. После и девойките с лифта пристигнаха, единодушно решихме да се отдалечим максимално от цялата тълпа и хванахме гората.





По едно време мъглицата пак ни хвана:



Но и избягахме, а отстрани се тълпяха облаци:



Аз гледах жадно, жадно коловете към Черни връх, но нямаше как - много се бях замотала горе и без това, оставих народа да хапва садвичи върху една морена и си хванах лифта Sad хубава разходка, нооооо... много, много народ.
Нед Яну 20, 2008 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хм! Голяма навалица, голямо нещо. Трябва да се преориентираш от другата страна на Витоша. Там все още се търпи, мхм. Think

Между друго, снимките не са чак толкова лоши както ги опреличаваш. Според мен си са хубави.Smile
Нед Яну 20, 2008 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ем, да - друго си е от юг, но сега просто идеята беше да се срещнем с другите хора на Алеко - нямаше начин Wink

А за снимките - аз съм малко като японски турист - щракам на поразия, без много-много да гледам какво снимам. Все нещо излиза накрая Laughing Просто нямам око за тая работа Wink
Нед Яну 20, 2008 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Брех тая Витоша бе, тия като изтървани. Аз последно ходих миналата сряда нагоре към Черни връх, срещнах само един човек по пътя нагоре. Долу имаше разни скиори верно, ама чак такава гмеч... Very Happy
Вто Яну 22, 2008 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy
аз пък ходих миналата неделя, голяма навалица пак беше... ма явно не чак толкоз, колкото при теб. Преди голямата навалица и Алеко, свърнахме в друга посока.
извод - или ходиш от другата страна на Витоша или ходиш през седмицата Very Happy
А оназ мъгла на снимките... леле колко близо е
Вто Яну 22, 2008 1:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Нямаше как да избегнем блъсканицата. Срещата ни беше на мегданя, че девойките, които се качиха с лифта само до там можеха да се ориентират.

А мъглата - просто я виждахме как идва и ни обгръща, после си продължаваше в другата посока Laughing
Вто Яну 22, 2008 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Позволих си да копирам една от твоите снимки Gamina във форума на ПСС и след това последваха много бурни дискусии на тема с кола или без кола на Витоша, може да ги прочетете тук - http://www.pss.bglink.net/forum/viewtopic.php?t=1302&postdays=0&postorder=asc&start=3600
Вто Яну 22, 2008 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Добре си сторил. Трябва това нещо да се коментира - не се знае накъде ще избие, ама...
Вто Яну 22, 2008 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Spas написа:
Позволих си да копирам една от твоите снимки Gamina във форума на ПСС и след това последваха много бурни дискусии на тема с кола или без кола на Витоша, може да ги прочетете тук - http://www.pss.bglink.net/forum/viewtopic.php?t=1302&postdays=0&postorder=asc&start=3600


Съгласна, съгласна Wink
Вто Яну 22, 2008 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Gamina,
аз ще взема да се възползвам от твоята темичка и ще пусна снимки наготово от моята разходка. Миналата седмица ме домързя да описвам ходенето.

А относно ходенето на Витоша... аз съм "за" стигането до горе с автобус, лифт или пеша от Бояна, Драгалевци, Симеоново и каквото още има като населено място в подножието на планината.

Снимки















До скоро дъра-бъра
Сря Яну 23, 2008 1:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ех, че хубави!

А като гледам първата : http://photo-zona.net/images/user3594/album12301/large/1201039581_tzzz8237__MG_4202.jpg - леле колко народ е имало и тогава Rolling Eyes
Сря Яну 23, 2008 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Една мъглива Витоша Отговорете с цитат
Чудех се дали да пускам изобщо тия снимки, защото не се вижда нищо на тях Very Happy Добре, че има друга тема, в която да ги пусна!
http://picasaweb.google.com/psoboleva/Cherni_vryh_Jan_2008

Снимките на Гамина явно са от събота, защото положението в неделя беше мноооооого по-мъгливо.
Тая ми е любимата:


Искахме след Алеко да минем по билото и да слезем в Кладница, но, при такава липса на видимост и без ГПС, се отказахме. Слязохме си по коловете към Златните Мостове - > Княжево.
(Не се чудете, че Жоро е с алпийски котки - току-що се беше сдобил с тях и ги тестваше Smile )
Чет Яну 24, 2008 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат

Това беше днес - 24.01, 15.00 часа на Алеко
Чет Яну 24, 2008 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брей! Супер фотка!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Яну 24, 2008 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Брей! Супер фотка!

С просто око се виждаха три слънца, мъглата го правеше невероятно
Чет Яну 24, 2008 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov