ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
Следете сайта на Larca:
www.larca.de
Поръчват големи количества от известни фирми и така свалят цената.

ПРОВЕРЕНО:
- Раниците в момента са производство на Deuter - марката е Larca,но вътре по етикетчетата пише Deuter.От фирмата го потвърдиха.Ta,ако сте фенове на марката, вземайте, без да се двоумите.
- Якетата са производство на Tatonka и Marmot.Никъде не го пише по етикетите, поне аз не видях. Но от Larca го потвърдиха.
- Месец март е много важен - супер яки намаления , от към 300 евро на 100!
- ако име фенове на Osprey - тук раниците винаги са 2 пъти по-евтини откъдето и да е другаде.
- Често пускат долно бельо, балаклави и т.н. на смешни цени. Стоката е италианска - Gronell, Fuse. Гарантирам за това.

НЕПРОВЕРЕНО:
- Познат от България си е поръчал оттам 2 якета и раница. Твърди, че доставката му е излязла 15 евро, чакал е 6 дни.
- има слухове, че някои от якетата са производство на Mammut.От фирмата обаче увъртат, нищо конкретно не ми казаха.

P.S.
Става въпрос за фирмената марка Tagoss.
Евтинийката се крие под линка Sparfestival :
http://www.larca.de/shop_sparfestival


Ти явно имаш положителни впечатления, но Larca имат дооооста лоши оценки от купувачите си. Напиши Erfahrungsberichte Larca и ще ти излязат. Даже само в ciao.de да погледне човек и може лошо да му стане от оценките. Аз не бих рискувала. Мисълта ми е-информирайте се първо и преценявайте.
Вто Яну 17, 2012 1:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:

Ти явно имаш положителни впечатления, но Larca имат дооооста лоши оценки от купувачите си. Напиши Erfahrungsberichte Larca и ще ти излязат. Даже само в ciao.de да погледне човек и може лошо да му стане от оценките. Аз не бих рискувала. Мисълта ми е-информирайте се първо и преценявайте.


Прочел съм ги всички, във всички форуми.Не твърдя , че всичко е супер. Изброил съм неща, които имам и са проверени. И надминават очакванията отвсякъде! Причината über die schlechten Erfahrungsberichte e,че хората гледат първо цената, после коментират Wink
Аз работя в сферата на търговията от 20 години, от тях 17 години в DACH.Поддържам лични контакти с доста хора от бранша, основно закупчици. И поназнайвам това онова Wink
Вто Яну 17, 2012 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
...
Прочел съм ги всички, във всички форуми.Не твърдя , че всичко е супер. Изброил съм неща, които имам и са проверени. И надминават очакванията отвсякъде! Причината über die schlechten Erfahrungsberichte e,че хората гледат първо цената, после коментират Wink
Аз работя в сферата на търговията от 20 години, от тях 17 години в DACH.Поддържам лични контакти с доста хора от бранша, основно закупчици. И поназнайвам това онова Wink

Колега, ще сме ти много благодарни, ако в тази тема март, както спомена, ни посочиш точните артикули, за които говориш.
С немския повечето наоколо сме скарани.
Това и е идеята Wink
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 17, 2012 1:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
...
Колега, ще сме ти много благодарни, ако в тази тема март, както спомена, ни посочиш точните артикули, за които говориш.
С немския повечето наоколо сме скарани.
Това и е идеята Wink
Croc

Това е и моята идея. Купуваме, ползваме и даваме мнение. Говоря за хората около мен. Иначе колегата/колежката е прав(а). Има неща абсолютни боклуци и трябва да се прегледа обстойно. Не всичко става.
Вто Яну 17, 2012 1:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
Ристо Туристо написа:
...
Колега, ще сме ти много благодарни, ако в тази тема март, както спомена, ни посочиш точните артикули, за които говориш.
С немския повечето наоколо сме скарани.
Това и е идеята Wink
Croc

Това е и моята идея. Купуваме, ползваме и даваме мнение. Говоря за хората около мен. Иначе колегата/колежката е прав(а). Има неща абсолютни боклуци и трябва да се прегледа обстойно. Не всичко става.


Хората не се оплакват от офертите или цените. Асортимента на магазина е доста голям и имат добри предложения понякога. Нито се оплакват от качеството на стоките или марката на ларка, а от обслужването. Калпазани, които много не спазват закона за защита на потребителите има навсякаде, даже и в Германия. Хората казват, че ако си купиш нещо Ларка и повече никога не ти се наложи да се свързваш с магазина всичко е топ, но да не ти се налага да върнеш нещо или да смениш ако е дефектно или просто си размислил веднага след закупуване,а за в срока на гаранцията да го върнеш за поправка или смяна може да забравиш. Понеже на мен ми се е налагало да връщам един спален чувал и да сменям едни обувки, защото реших да взема други, също така да пратя за поправка на Lowa едни обувки, които за нещастие успях да надраскам на едно желязо (това всичко в други магазини), знам че е много важно тези проблеми да бъдат решени от магазина бързо и безболезнено, защото все пак става въпрос и за доста скъпи стоки. Другото от което се оплакват е огромно забавяне на поръчки и то до Германия. Та когато прочета, че толкова хора се оплакват за такива неща предпочитам даже да платя малко повече, но да купя от друго място, за да съм сигурна, че няма да имам проблеми после. По същата причина предпочитам да пазарувам от чужбина, а не от България- примерно обувките се пращат на производителя за поправка, а не някой софийски обущар да се упражнява на тях и изобщо що се отнася до защита на потребителите и гаранции избора ми е един-чужбина. А по отношение на качеството на различните продукти в нета може да се намерят оценки почти винаги от хора, които са ги ползвали или тествани от специалисти и описани в статии в outdoor списания, което също намирам за доста полезно при пазаруването, за да не се прекара човек. В някои магазини оценките са даже на самите им страници. Във всеки случай-сполучливо и безпроблемно пазаруване на всички!
Вто Яну 17, 2012 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ROSOMAX написа:
KJUS,ARC,TERYX,BERGANS OF NORWAY,MAMMUT
http://www.outdoorsports24.com/OUTDOOR-WORLDS/ARCTERYX-Store/Mens-Fashion/Hardshells---82_580_583_585.html

И от мен: -35% на:
- Rab - http://www.outdoorwarehouse.co.uk/index.cfm?action=shop.category&bid=47AE73A3-FF29-08BD-48FD8CE9D046462E
- Montane - http://www.outdoorwarehouse.co.uk/index.cfm?action=shop.category&bid=47943F53-FF29-08BD-48910F6C9CA2B549
Приемат разплащане чрез PayPal Wink
- разпродажба на Deuter - http://www.cotswoldoutdoor.com/index.cfm/dep/online-sale/cat/deuter-online-sale/fuseaction/products.list/group/5300/level/2

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Яну 22, 2012 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
ivo@home написа:
Ристо Туристо написа:
...
Колега, ще сме ти много благодарни, ако в тази тема март, както спомена, ни посочиш точните артикули, за които говориш.
С немския повечето наоколо сме скарани.
Това и е идеята Wink
Croc

Това е и моята идея. Купуваме, ползваме и даваме мнение. Говоря за хората около мен. Иначе колегата/колежката е прав(а). Има неща абсолютни боклуци и трябва да се прегледа обстойно. Не всичко става.


Хората не се оплакват от офертите или цените. Асортимента на магазина е доста голям и имат добри предложения понякога. Нито се оплакват от качеството на стоките или марката на ларка, а от обслужването. Калпазани, които много не спазват закона за защита на потребителите има навсякаде, даже и в Германия. Хората казват, че ако си купиш нещо Ларка и повече никога не ти се наложи да се свързваш с магазина всичко е топ, но да не ти се налага да върнеш нещо или да смениш ако е дефектно или просто си размислил веднага след закупуване,а за в срока на гаранцията да го върнеш за поправка или смяна може да забравиш. Понеже на мен ми се е налагало да връщам един спален чувал и да сменям едни обувки, защото реших да взема други, също така да пратя за поправка на Lowa едни обувки, които за нещастие успях да надраскам на едно желязо (това всичко в други магазини), знам че е много важно тези проблеми да бъдат решени от магазина бързо и безболезнено, защото все пак става въпрос и за доста скъпи стоки. Другото от което се оплакват е огромно забавяне на поръчки и то до Германия. Та когато прочета, че толкова хора се оплакват за такива неща предпочитам даже да платя малко повече, но да купя от друго място, за да съм сигурна, че няма да имам проблеми после. По същата причина предпочитам да пазарувам от чужбина, а не от България- примерно обувките се пращат на производителя за поправка, а не някой софийски обущар да се упражнява на тях и изобщо що се отнася до защита на потребителите и гаранции избора ми е един-чужбина. А по отношение на качеството на различните продукти в нета може да се намерят оценки почти винаги от хора, които са ги ползвали или тествани от специалисти и описани в статии в outdoor списания, което също намирам за доста полезно при пазаруването, за да не се прекара човек. В някои магазини оценките са даже на самите им страници. Във всеки случай-сполучливо и безпроблемно пазаруване на всички!

Сори, че не отговорих по-рано. Просто не намерих за нужно да отговарям Wink И това всичко по една проста причина - тези неща се случват навсякъде, дори и в Германия!Мога да дам примери с мои приятели, които се съдиха с Globetrotter, например.За едно яке се проточиха нещата 2 години!
По-важно е друго - нямам сериозен доставчик до БГ.Иначе мога да залея форума с разни евтинийки, които обаче няма как да стигнат до България!"Обичайните заподозрени" искат поне 30 евро!Това си е бая пара, който квото ще да ми разправя!
Иначе съм имал такива случаи и съм писал заплашителни писма до фирмите.И са ми сменяли стоката.Но като живееш в Западна Европа е много лесно.Основната ми цел е да пиша за неща/промоции, от които може да се възползва всеки.И това ще стане като намеря добър доставчик!
Пон Яну 23, 2012 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
http://www.ellis-brigham.com/clothing---trek/berghaus/209805/men's-arisdale-jacket за мъжете
http://www.ellis-brigham.com/clothing---trek/berghaus/209809/women's-atira-3-in-1-gtx-jacket за дамите
Е това си е направо изгодно.Ебати намаленията!
Понеже получавам редовно newsletter-ите с намаленията от сайтове, които съм пазарувал навремето, ако модераторите нямат нищо против, мога редовно да ги поствам тук.Това е от днес.
Пон Яну 23, 2012 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
http://www.ellis-brigham.com/clothing---trek/berghaus/209805/men's-arisdale-jacket за мъжете
http://www.ellis-brigham.com/clothing---trek/berghaus/209809/women's-atira-3-in-1-gtx-jacket за дамите
Е това си е направо изгодно.Ебати намаленията!
Понеже получавам редовно newsletter-ите с намаленията от сайтове, които съм пазарувал навремето, ако модераторите нямат нищо против, мога редовно да ги поствам тук.Това е от днес.

Ееее - ти пък. Без да те агитирам направи това, което целях. Bleh Ти имаше същата инициатива в ПСС-форума, ама се отказа.
Croc

Max22 написа:
Мерсаж.

Идеята ми беше както вече писах на собствена глава да проверя фирмата в Англия, както и тази за доставките че са сигурни после да няма - "тоя глей как ни прецака".
Така, че Snow and rock мога да кажа, че са сигурни!


Ооо, чакай сега като се разтърсих видях, че все пак не са свършили.
Просто през Climb>Waterproof jackets не излизат.
Трябва да се отиде от менюто горе на All brands >B(Berghaus)> на трета страница е хубавеца, все още за 144лири.
Или направо линка: http://www.snowandrock.com/berghaus-men%27s-temperance-ii-gore-tex-pro-shell-jacket/berghaus----------------/ski-snowboard-outdoor-sports/fcp-product/26500 Wink

Аз ги намерих с Google- то.

Enjoy!


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 23, 2012 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение намаление Отговорете с цитат
Един магазин във Wiesbaden в Германия ще го местят на нов адрес и правят намаления, за да не си пренасят цялата стока. Магазина се казва Ерго. Ето им страницата https://www.ergo-outdoorshop.de/ . По принцип в магазина им има мноооого повече неща отколкото в интернет магазина им, така че ако ви интересува нещо по-конкретно просто пратете запитване до магазина и ще ви отговорят (бързо, точно и ясно, за разлика от България, където може да си почакаш за отговор на мейл).

@ivo@home За съжаление и аз не мога да дам доставчик освен Сити експрес за някъде 52 лева до 3 кила колет и ЮПС за някаде 43 евро до 5 кила. Давам тези сайтове, защото може хората да имат приятели в Германия или да си намерят някакъв друг начин за доставка. Аз лично почти всеки път като пътувам влача по нещо за някой приятел и самата аз имам приятели почти във всички срани в Европа,а също и в САЩ, така че с доставките нямам проблем. Даже да платиш на някой свъх багажа е по около 7 евро на кило, което пак е по-евтино от куриерите. А съм пращала и по автобусите няколко пъти. Не са ми отказвали шофьорите. Пак за 5-10 евро и малко увещаване се съгласяват хората. А и човек и със самите магазини може да коментира доставките. Доколкото знам на магазините им е по-евтино за пратките отколкото на частни лица.

А това с делото за якето просто ме уби! Surprised За 2 години до върховен съд трябва да са стигнали, а хората за къде къде повече пари сключват извънсъдебни споразумения, за да не се набутат със съдебните разходи, които са повечко от едно яке, като изключим адвокатските, които са още повече Laughing ! Както се казва must have been a hell of a jacket Clap хахаха...
Пон Яну 23, 2012 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: намаление Отговорете с цитат
Лахесис написа:
...

@ivo@home За съжаление и аз не мога да дам доставчик освен Сити експрес за някъде 52 лева до 3 кила колет и ЮПС за някаде 43 евро до 5 кила. Давам тези сайтове, защото може хората да имат приятели в Германия или да си намерят някакъв друг начин за доставка. ....

Аз мога - по предварителни данни 18 лв. за пратки до 7 кг.
Проучвам в момента нещата.
Като ги проуча в детайли ще напиша в първия пост.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 23, 2012 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
http://www.snowandrock.com/deal-of-the-week/promo/fcp-category/list?resetFilters=true&utm_source=homepage&utm_medium=banner&utm_content=general&utm_campaign=dotw от днес, до края на седмицата
Вто Яну 24, 2012 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Re: намаление Отговорете с цитат
Лахесис написа:

@ivo@home За съжаление и аз не мога да дам доставчик освен Сити експрес за някъде 52 лева до 3 кила колет и ЮПС за някаде 43 евро до 5 кила. Давам тези сайтове, защото може хората да имат приятели в Германия или да си намерят някакъв друг начин за доставка. Аз лично почти всеки път като пътувам влача по нещо за някой приятел и самата аз имам приятели почти във всички срани в Европа,а също и в САЩ, така че с доставките нямам проблем. Даже да платиш на някой свъх багажа е по около 7 евро на кило, което пак е по-евтино от куриерите. А съм пращала и по автобусите няколко пъти. Не са ми отказвали шофьорите. Пак за 5-10 евро и малко увещаване се съгласяват хората. А и човек и със самите магазини може да коментира доставките. Доколкото знам на магазините им е по-евтино за пратките отколкото на частни лица.

А това с делото за якето просто ме уби! Surprised За 2 години до върховен съд трябва да са стигнали, а хората за къде къде повече пари сключват извънсъдебни споразумения, за да не се набутат със съдебните разходи, които са повечко от едно яке, като изключим адвокатските, които са още повече Laughing ! Както се казва must have been a hell of a jacket Clap хахаха...

Има онлайн шопове, от които излиза изгодно, горе-долу,де - при поръчка за поне 100 евро транспортът е 8,50. Само дето БГ и Румъмия ги няма в списъка на държавите от ЕС Very Happy Ето един пример:
http://www.trekking-expert.de/shop/index.php Писах им мейл, ще видим какво ще кажат.Номера с изпращане по автобуса го правя от време на време, но само ако пътува някой приятел. Иначе намерих 2 български фирми, возят до София, тепърва ще се разбере за какви пари.

А това с якето е друга история. Момчето си пада малко гъзарче, демек, нещо от рода на "Моето яке е най-доброто, струва 1000 евро . А пък байкът ми е супер - стува 4000 евро" и т.н. Very Happy Very Happy Ставаше въпрос за яке на Kjus , намалено от 1200 на 900 и нещо си.Хората му предложиха да му заменят якето, даваха му и ваучер да си избере още нещо, но той се запъна като магаре на мост и реши да ги съди.Последва тази 2 годишна одисея със съдилищата, от която резултатът е повече от плачевен - взеха си якето , върнаха му парите, а за него останаха разходи за около 6000 хиляди Laughing Laughing Поне си взе поука и не прави повече такива дивотии.
Сря Яну 25, 2012 4:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
50% намаление:
http://www.cotswoldoutdoor.com/index.cfm/dep/online-sale/cat/haglofs-online-sale/fuseaction/products.list/group/5334/level/2?cm_mmc_o=4zbkltBfCjCm5wgbzkCjCZzTkBuljq_CjCRuuwyjfzT

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 25, 2012 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
50% намаление:
http://www.cotswoldoutdoor.com/index.cfm/dep/online-sale/cat/haglofs-online-sale/fuseaction/products.list/group/5334/level/2?cm_mmc_o=4zbkltBfCjCm5wgbzkCjCZzTkBuljq_CjCRuuwyjfzT


аз тази марка Haglofs не съм я чувала - някакви впечатления?

а тия намаления по света направо дразнят Laughing
отщява ми се да влизам в БГ магазини за екипировка и да виждам разни артикули които отлежават 2-3-4-5 години.....
Сря Яну 25, 2012 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Следваща
Страница 2 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov