ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Автор Съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Пристигна моята поръчка на двайстия ден след плащането но вместо размер S пристигна XS и сега започва ходене по мъките.Продуктът не е наличен вече и мой другар изпрати полара обратно за моя сметка естествено но какво ще се случи незнам .На ордера си пише ясно какво сме поръчали и нямам представа защо са згрешили и какво следва оттук нататък.
Сря Фев 22, 2017 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ganchosub



Регистриран на: 08 Сеп 2015
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам проблем със sportpursuit. Поръчах преди 40 дни, вчера ги питах по мейл какво се случва, казаха че си били получили поръчката обратно. Да видим какво ще стане по-нататък.
Сря Мар 08, 2017 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
24 литрова раница за €19 от тук
И други неща Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 26, 2017 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
няколко покупки от САЩ от iherb http://url.itbg.eu/732325 , пробвахме и се получава - ако пакета е 5-600 грама и не е много голям, не го изпращат в митница, а го доставят като обикновена поща в пощенският ви клон и си го взимаш като колетче без никакви такси. Става много удобно. Не ходиш да си губиш времето на митница, където има 20 лева такси за документи + плащаш и ДДС -то на стоката . Последно взехме https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Glucosamine-Chondroitin-with-MSM-180-Capsules/581 заедно с това като премия https://www.iherb.com/pr/Sierra-Bees-Organic-Lip-Balms-Unflavored-8-Pack-15-oz-4-25-g-Each/64361 само за 1 долар цялата опаковка . С допълнителните отстъпки си плащаш транспорта до БГ, нещата идват за седмица. Цените стават 3 пъти по-ниски от тези на същите продукти в България - платихме лв - 35.62 . Същият продукт тук , само глюкозаминът - 110 лв. http://url.itbg.eu/573389 . Не търговия е това в тези магазини, а дране на кожи. Когато внасяш нещо като фирма, цената на едро е до 40 % от цената на дребно. Та надценките които ни искат тук , са 500 % Shocked
Пет Апр 07, 2017 3:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Идван с въпрос в тази тема. Харесах си два чифта стелки тези и тези, но и от двете оферти не изпращат за България. От тук идва въпроса от къде да си ги поръчам, че намирам други интернет сайтове, но не знам колко са коректни?
Пон Юни 19, 2017 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Специално за доставка от UK можеш да ползваш превозвачи като например Gabieli, Гъбко и др. Аз лично имам отлични впечатления от Gabieli, правиш си регистрация при тях, взимаш ID и в Амазон.ук посочваш адресът за доставка на Gabieli в UK. От своя страна, доставката на Габиели до България отнема около 1 седмица, а специално за тези стелки цената от UK до BG ще е 2 лв.
Пон Юни 19, 2017 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение оДговор Отговорете с цитат
kaspar_kz написа:
Здравейте! Идвам с въпрос в тази тема. ...........


dostaviam.com - Имат адрес за получаване на закупените стоки в Англия и Германия и всяка седмица по няколко камиона пътуват за България. От Англия е 2 лв./кг., от Германия -двойно.
Вто Юни 20, 2017 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Също много коректни Отговорете с цитат
http://www.ggbg.bg/
Англия, Франция, Германия.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юни 20, 2017 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
С Габко до София към 568лв излизат.
https://rockrun.com/products/la-sportiva-nepal-extreme
Съб Юли 22, 2017 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goroth



Регистриран на: 08 Юли 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Привет,някой има мнение за марката Катманду? Интересува ме това яке http://www.kathmandu.co.uk/orcus-men-s-3-layer-waterproof-lightweight-jacket.html#BVRRContainer
Пет Окт 13, 2017 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Обувки Bestard Breithorn Pro на добра цена Отговорете с цитат
https://www.sportpursuit.com/catalog/product/view/id/206872
Съб Ное 25, 2017 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
qwerty7757



Регистриран на: 03 Яну 2016
Мнения: 14

Мнение Доставка от Норвегия Отговорете с цитат
Здравейте!Някой знае ли фирма която да доставя стоки от сайтове и магазини в Норвегия?
Вто Фев 06, 2018 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Дойде Саломоня, най-новият модел който го нямаше още в сайта на производителя - X ULTRA 3 MID GTX. Много масивна, но лека и пружинираща подметка. Ортолайт стелка, която все още е голяма рядкост при други производители . Непромокаем дуракоустойчив текстил нагоре и обработена с полиуретан кожа долу. Повече е за студено време и зимен, отколкото летен модел. И всичко това за 83 евра, на фона на самозабравили се с цените "промоции" в България по 350-400 лв.





За разлика от други марки с уж по-тежко име, средната му подметка е доста по-дебела и изкарва ходилото далеч от неравностите , ударите и стъпването на камъни не се усещат отдолу него. А еластичността и пружинирането му даже без Ортолайт- стелката е в пъти по-добро от подобни:

[/img]

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 17, 2018 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Дойде Саломоня, най-новият модел който го нямаше още в сайта на производителя - X ULTRA 3 MID GTX. Много масивна, но лека и пружинираща подметка. Ортолайт стелка, която все още е голяма рядкост при други производители . Непромокаем дуракоустойчив текстил нагоре и обработена с полиуретан кожа долу. Повече е за студено време и зимен, отколкото летен модел. И всичко това за 83 евра, на фона на самозабравили се с цените "промоции" в България по 350-400 лв.


За разлика от други марки с уж по-тежко име, средната му подметка е доста по-дебела и изкарва ходилото далеч от неравностите , ударите и стъпването на камъни не се усещат отдолу него. А еластичността и пружинирането му даже без Ортолайт- стелката е в пъти по-добро от подобни:



Понеже ползвам един два чифта на тая фирма, ни текстила им е дуракоустойчив и непромокаем, ни ортолайта е нещо особено. И точно тоя модел е зимен ама за зима в центъра на Петрич. За китайските продукти на тая фирма над 150 лева за кой и да е модел са много, за 60-70 евра бива.
Нед Фев 18, 2018 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
аngel написа:
Дойде Саломоня, най-новият модел който го нямаше още в сайта на производителя - X ULTRA 3 MID GTX. Много масивна, но лека и пружинираща подметка. Ортолайт стелка, която все още е голяма рядкост при други производители . Непромокаем дуракоустойчив текстил нагоре и обработена с полиуретан кожа долу. Повече е за студено време и зимен, отколкото летен модел. И всичко това за 83 евра, на фона на самозабравили се с цените "промоции" в България по 350-400 лв.


За разлика от други марки с уж по-тежко име, средната му подметка е доста по-дебела и изкарва ходилото далеч от неравностите , ударите и стъпването на камъни не се усещат отдолу него. А еластичността и пружинирането му даже без Ортолайт- стелката е в пъти по-добро от подобни:



Понеже ползвам един два чифта на тая фирма, ни текстила им е дуракоустойчив и непромокаем, ни ортолайта е нещо особено. И точно тоя модел е зимен ама за зима в центъра на Петрич. За китайските продукти на тая фирма над 150 лева за кой и да е модел са много, за 60-70 евра бива.


g.lubenov Smile тези са индийски, не са китайски, но това е почти едно и също. За пръв път виждам обувки, които са правени сякаш от робот - подметка, шевовете и кожата са като гласени от компютърна анимация, не изглеждат пипани от ръка. На всички е ясно, че 99 % от обувките вече се правят в Азия. В Европа освен Вестард / доста хора има недоволни и то тях, добре поне че имат сервиз / , няколко италиански производителя които правят вече само върховите модели у дома , обувки правят масово в Румъния, но романски стоки избягвам да купувам щот са много немарливи в работата си, съм се убедил от постоянни контакти в работата си с фирми от там. Аз лично от китайски обувки всякакви марки, не само Саломон / ама истински китайски от оторизиран доставчик, щото има и реплики - Саломон в Метро са такива , както и в пловдивски фирми , както и романският сайт Емаг , силно действащ в България - да не си попаднал на тях?/ проблем не съм видял. Много проблемни от самото им закупуване ми се случиха само италиански Лова, романски Мазало и виетнамски Милет. Саломон имам доверие да взема само през немски доставчик www.auspreiser.de или от Спорт бокс в София. Много разпространена марка са по света и ментета много.
Колкото до Ортолайта / стига да е истински / той не може да се оцени от човек без проблеми в ходилата. Като си здрав и млад, и с дървени налъми да си, не ги усещаш. Като почнат болки и да усещаш подметката като горещ тиган, чак тогава се разбират предимствата на Ортолайт и дебелата средна подметка на Саломон. До преди 5 години и аз не обръщах никакво внимание на стелките. Даже мислех, по-добре по-трърда подметка, да прави като масаж отдолу. Но....друго време дойде, твърдите подметки ми скапват ходилото за няколко часа и после една седмица се възстановявам.
Ла спортива, също вече пуска модели с Ортолайт, Footbed: Ortholite Approach 4 mm https://www.lasportiva.com/en/footwear-man/approach/tx4-mid-gtx Бих препоръчал на хора с проблеми в ходилата да ги пробват, преди да си купят нещо друго. Аз почти не нося ортопедичните стелки, Ортолайта върши същата работа поне в моят случай.
Странствуванията ми по нетрадиционни места в мраморният дял на Пирин, нямаше да са възможни без подходящите обувки не само за преодоляване на препятствия. При Саломон / не всички модели, внимателно ги подбирам на средна подметка и стелка / краката са без никакви болки и никакъв намек за плюска ден след ден в продължение на седмица, все едно съм спал в хотел. А едно изкачване го завърших след 3 часа с Милет, с подбити ходила. Нека некой 20 годишен да ходи 5 дни по тия места с неговите обувки, да спи в камъняка , и да каже накрая как ще са му краката . Щот едни млади пичове с много реномирани и скъпи обувки и чорапи, кат се засякохме на краят на Джамджиеви скали , ми се оплакаха само след едно преминаване от хижата долу до Вихрен, от нетърпими плюски, а това им бил първият ден в планината. Колкото и да се плюе по свинемон, по аналогия с ташевките, той е за мен единственият преминал изпитанието за обувка, която ти помага и ти дава повече възможности. По пътека с равно стъпване е лесно за всякаква обувка, като се усуква на всяка крачка постоянно в камъняк или има напрежение само в пръстите, или се стъпва само настрани на ходилото, тогава се разбира стойността на една обувка. И не само за едно преходче и после да не може човек да си стъпи на кунките, а за 3-4 дни нонстоп де не говорим какво става накрая. В това отношение, досега срещу Саломон от моят опит, не може да му стъпи и 20 % друга обувка на крайният резултат, цената не слагаме въобще в сметката.
Този модел Саломон описан горе, е по-масивен , не става за там .
Загледал съм от миналата година и едно моделче на Ла Спортива , но го нямаха в Спорт бокс мой размер, за да го пробвам има ли качествата на Саломона и щади ли ходилото : https://youtu.be/-u23vs2Mawo

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Фев 18, 2018 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Следваща
Страница 23 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov