ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Не е точно отзив, но да споделя. Въпросната вечер направих поръчка на два чифта обувки. Регистрирах се, избрах си марка, модел, цветове, номерация, платих ги с кредитната карта (не съм фен на master card, но от службата такива ни раздават)... и тук почва интересната част. Въобще не получих известие по мейла, че съм си купил нещо. Гледах в спам папката - мейл йок В историята на поръчките седеше празно. Нищо дори не загатваше, че съм си купил нещо. А иначе паричките седяха блокирани по картата ми. Интересното е, че дори не трепнах Smile Вярно сумата не е малка - 360 лв, но въпреки това запазих олимпийско спокойствие.

Тази вечер докато ръчках из сайта попаднах на следния текст: Du hast keine eMail Bestätigung erhalten?

Bitte prüfe in deinem Konto die genaue Angabe deiner eMail Adresse. Eventuell ist Deine Zahlung abgebrochen worden - wir prüfen das gerne. Wende dich in diesem Fall bitte umgehend über das Kontaktformular.

В превод: Ако не получа потвърждаващ мейл, да им пиша. Имали навика да проверяват ... Тъкмо запретнах ръкави да им покажа завидни знания по немски и ... взеха, че ми върнаха парите. Не че се оплаквам, но ... дали да рискувам да пробвам пак покупка от там или направо да ги търся на друго място?

Пише, че щом не си получил мейл, може плащането да е било прекъснато, т.е. може просто нещо с плащането да не е сработило. Защо не им пишеш или не се обадиш да ги питаш какво е станало пък после да решиш дали да поръчваш? Тъкмо ще видиш колко им е добро обслужването на клиенти. А Ристо е прав за paypal. Като го предлагат е по-добър вариант за плащане заради допълнителната защита.
Сря Дек 04, 2019 1:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Днес се заиграхме с колегите да видим, защо са ми върнали плащането. Ей така от спортна злоба. Проследихме транзакцията и ... минала е без никакви проблеми. Просто магазинът ми е върнал парите съвсем доброволно. При опит да си добавя отново обувките в кошницата и ... ми изписа да си гледам работата. Единият от моделите вече не се предлага от магазина. Не че няма номера, а моделът въобще го няма. Рязко загубих интерес. Язък за барута ...

Така и така съм тръгнал да се оплаквам - в същия ден поръчах чорапки за съпругата ми (Мерино, точно тези които тя искаше. Щеше да е изненада) от Бг сайт. Е те направо ми се обадиха и ми казаха, че точно нейните чорапки ги нямат в наличност. Марко Тотев познавате ли го? Ако има състезание за каръци ще съм втори, защото съм карък Laughing

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Дек 04, 2019 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Днес се заиграхме с колегите да видим, защо са ми върнали плащането. Ей така от спортна злоба. Проследихме транзакцията и ... минала е без никакви проблеми. Просто магазинът ми е върнал парите съвсем доброволно. При опит да си добавя отново обувките в кошницата и ... ми изписа да си гледам работата. Единият от моделите вече не се предлага от магазина. Не че няма номера, а моделът въобще го няма. Рязко загубих интерес. Язък за барута ...

Така и така съм тръгнал да се оплаквам - в същия ден поръчах чорапки за съпругата ми (Мерино, точно тези които тя искаше. Щеше да е изненада) от Бг сайт. Е те направо ми се обадиха и ми казаха, че точно нейните чорапки ги нямат в наличност. Марко Тотев познавате ли го? Ако има състезание за каръци ще съм втори, защото съм карък Laughing

Е това е да искаш да си изхарчиш парите, а цялата вселена да е срещу теб. Laughing на жените никога не ни се случва Razz за нас Коледа е магическо време-прави парите ни магически да изчезват.
Чет Дек 05, 2019 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Латексчето е права ....това им се получава на жените без грам засечка. Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Дек 05, 2019 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Днес се заиграхме с колегите да видим, защо са ми върнали плащането. Ей така от спортна злоба. Проследихме транзакцията и ... минала е без никакви проблеми. Просто магазинът ми е върнал парите съвсем доброволно. При опит да си добавя отново обувките в кошницата и ... ми изписа да си гледам работата. Единият от моделите вече не се предлага от магазина. Не че няма номера, а моделът въобще го няма. Рязко загубих интерес. Язък за барута ...

Така и така съм тръгнал да се оплаквам - в същия ден поръчах чорапки за съпругата ми (Мерино, точно тези които тя искаше. Щеше да е изненада) от Бг сайт. Е те направо ми се обадиха и ми казаха, че точно нейните чорапки ги нямат в наличност. Марко Тотев познавате ли го? Ако има състезание за каръци ще съм втори, защото съм карък Laughing

Къв карък - глупости.
Това не са били вашите обувки/чорапи от този сайт просто...
Ако бяха, щеше вече да са на път.
Незнам, ама аз още преди сигур 7-8 години този сайт го сложих на игнор - предчувствие някакво е било.

Концентрирайте спортната злоба в търсене и поръчване на същите стоки от другаде.
Поздрави

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Дек 06, 2019 7:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Е това е да искаш да си изхарчиш парите, а цялата вселена да е срещу теб. Laughing на жените никога не ни се случва Razz за нас Коледа е магическо време-прави парите ни магически да изчезват.


Тази сутрин крача към работа и се смея на поста ти. Сигурно някой ме е помислил за луд и че се смея сам. По-точно нямаше как да го напишеш. Просто е самата истина Smile

Ристо Туристо написа:
Концентрирайте спортната злоба в търсене и поръчване на същите стоки от другаде.
Поздрави


Както е казал Кобрата - продължаваме напред. Благодаря на всички за съпорта.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Дек 06, 2019 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Lowe Alpine Cerro Torre TFX 65:85

https://www.ebay.co.uk/itm/Rucksack-Lowe-Alpine-Cerro-Torre-TFX-65-85-only-1-trip/401997712676?hash=item5d98ee4d24:g:s0wAAOSwW-hd9PCC
Сря Дек 18, 2019 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
hlebarov написа:
Lowe Alpine Cerro Torre TFX 65:85

https://www.ebay.co.uk/itm/Rucksack-Lowe-Alpine-Cerro-Torre-TFX-65-85-only-1-trip/401997712676?hash=item5d98ee4d24:g:s0wAAOSwW-hd9PCC

Това е търг - да се знае!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Дек 18, 2019 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Тази година за послушните деца Дядо Коледа дойде по-рано.

Първо е минал през яслата на макия ми син - Борис. Вчера мина през детската градина на големия ми син - Йордан. Днес дойде и при съпругата ми вкъщи и донесе това:



Ани е вклюбена в тях, много приятно се изненада и са точно това, което иска. Тя не може да ходи с високи обувки.

А за мен? Ами ... май ще чакам да дойде Дядо Мраз. Поръчах ги на 9-ти този месец и днес получих писмо, че ще дойдат ... скоро.



Поръчах ги от https://www.outnorth.com/

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Дек 20, 2019 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Този Сальомон за съпругата е трепач. Взимай си високият модел за теб. Защо поръчвате от Англия и Скандинавия ? Колко струва транспорта на тази поръчка по фактурата, например ? .... вкарай стоката си във www.auspreiser.de и това , което ще видиш е , че :
1. е значително по-евтина
2. доставките оттам идват за макс. 8-9 работни дни
3. доставката до превозвача е безплатна

Дойчланд, DE

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Дек 21, 2019 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Точно от там съм ги намерил. Доставката до България навсякъде се заплаща и е между 8 и 10 евра.

За мен съм решил, че искам същия модел, но висок. Само чакам да изкочи. В Спорт пирсуит имаше висок от този модел, номера ... но разцветката бе ужасТ. Беше по-евтин от тези - 74 евро. И все пак не иска да ми седят като подарени. За сега имам време и не бързам. Бързам само за зимните обувки, че Ботев и Мальовица ме чакат Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Дек 21, 2019 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Доставката до България навсякъде се заплаща и е между 8 и 10 евра
Да , ако плащаш директно на продавача. По нагоре в темата има доставка през Габко, или други фирми. Доставката до София е от 2.40 лв.на килограм. с ДДС от Англия, 3, 60 лв. от Германия лв на килограм.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Дек 21, 2019 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Този Сальомон за съпругата е трепач. Взимай си високият модел за теб. Защо поръчвате от Англия и Скандинавия ? Колко струва транспорта на тази поръчка по фактурата, например ? .... вкарай стоката си във www.auspreiser.de и това , което ще видиш е , че :
1. е значително по-евтина
2. доставките оттам идват за макс. 8-9 работни дни
3. доставката до превозвача е безплатна

Дойчланд, DE

Земи направи едно ръководство като моето в първия пост...
Ще го вмъкнем в него или нова тема, както решиш.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Дек 21, 2019 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Very Happy твоето описание е като по учебник, и аз от него се учих при първата покупка .Само бих допълнил няколко общи неща .
1. Първа стъпка / първа кръв ? / на човек решил да пазарува от чужбина - Англия или Германия .
- Да си направи регистрация в Габко, което Ристо много точно е обяснил. Разликата с това да сте клиент в България е , че вие като клиент сте същото физическо лице, но вече сте с адрес в Германия или Англия - реално адресът на офиса на Габко е вашият нов адрес на получател. Стоката ви се получава в Габко и оттам се транспортира в групаж, с още стотина клиенти- плъшока накуп, за БГ. Предимството - много фирми в Германия пишат безплатен транспорт - това означава , че транспортът е безплатен вътре в Германия, но не и до България. Безплатно е до офиса на Габко в Германия , оттам Габко ги транспортират в БГ. Това не е малко . Вие сами не може да разделите транспорта на етапи - веднъж в Германия, втори път до БГ.Като сме в България - третият свят, транспорта до третия свят директно от купувача е скъп. Габко е създадена за това - обира предимството на вътрешния транспорт, което продавачът предоставя като екстра вътре в Германия , и групира накуп по 10 тона партакеши за България - Габко печели, но и вие печелите.


2 .Копира точното име на продукта, ама съвсем точното име на продукта / иначе не става / , добавя се и номера му . Пример : копирам Salomon X Ultra LTR GTX 46 2/3 и се вкарва в немската търсачка на цени www.auspreiser.de която при отваряне, има само това - поле за вкарване на това име. Името трябва да е точно, търсачката не възприема продукта по подразбиране, ако има и една грешка в наименованието. От каталога на производителя става най-бързо и точно, без грешка. При правилно въведено име в търсачката излизат поне 20-30 предложения на цени на всеки въведен продукт , за доставчик от Германия и Австрия, като отпред са най-изгодните предложения. Спестихме маса пари при закупуване на нови обувки и др. нещица, поне по 30-40 %. Търси се предложение с безплатен транспорт вътре в Германия, за да се използува Габко.
В Англия почти винаги има + 7 - 10 паунда вътрешен транспорт, което товари много цената.

3. Бай дь уей, забелязах в момента цените са високи. След празниците ще паднат с 30 % и повече.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Дек 21, 2019 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Ристо Very Happy твоето описание е като по учебник, и аз от него се учих при първата покупка .Само бих допълнил няколко общи неща .
1. Първа стъпка / първа кръв ? / на човек решил да пазарува от чужбина - Англия или Германия .
- Да си направи регистрация в Габко, което Ристо много точно е обяснил. Разликата с това да сте клиент в България е , че вие като клиент сте същото физическо лице, но вече сте с адрес в Германия или Англия - реално адресът на офиса на Габко е вашият нов адрес на получател. Стоката ви се получава в Габко и оттам се транспортира в групаж, с още стотина клиенти- плъшока накуп, за БГ. Предимството - много фирми в Германия пишат безплатен транспорт - това означава , че транспортът е безплатен вътре в Германия, но не и до България. Безплатно е до офиса на Габко в Германия , оттам Габко ги транспортират в БГ. Това не е малко . Вие сами не може да разделите транспорта на етапи - веднъж в Германия, втори път до БГ.Като сме в България - третият свят, транспорта до третия свят директно от купувача е скъп. Габко е създадена за това - обира предимството на вътрешния транспорт, което продавачът предоставя като екстра вътре в Германия , и групира накуп по 10 тона партакеши за България - Габко печели, но и вие печелите.


2 .Копира точното име на продукта, ама съвсем точното име на продукта / иначе не става / , добавя се и номера му . Пример : копирам Salomon X Ultra LTR GTX 46 2/3 и се вкарва в немската търсачка на цени www.auspreiser.de която при отваряне, има само това - поле за вкарване на това име. Името трябва да е точно, търсачката не възприема продукта по подразбиране, ако има и една грешка в наименованието. От каталога на производителя става най-бързо и точно, без грешка. При правилно въведено име в търсачката излизат поне 20-30 предложения на цени на всеки въведен продукт , за доставчик от Германия и Австрия, като отпред са най-изгодните предложения. Спестихме маса пари при закупуване на нови обувки и др. нещица, поне по 30-40 %. Търси се предложение с безплатен транспорт вътре в Германия, за да се използува Габко.
В Англия почти винаги има + 7 - 10 паунда вътрешен транспорт, което товари много цената.

3. Бай дь уей, забелязах в момента цените са високи. След празниците ще паднат с 30 % и повече.

Този сайт беше нов за мен.
Аз го правя в idealo.de и idealo.co.uk

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Дек 21, 2019 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Следваща
Страница 27 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov