ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Стоки за туризъм от ЧУЖБИНА. Дискусии.
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Е това е да искаш да си изхарчиш парите, а цялата вселена да е срещу теб. Laughing на жените никога не ни се случва


На мен ми се случи отново! Този път от sportpursuit.com. На 17-ти декември си поръчах термо бельо от мерино(горно и долно), шапка от мерино, балаклава от мерино и ръкавици с 2 пръста (пух).След като в четвъртък ми писна да чакам доставката им писах писмо. В отговора им писали, че куриера им ги бил върнал по неясна причина. Щели да ми върнат парите. Да съм си поръчал нещата отново. Днес ми върнаха парите. Реших да си направя повторно поръчката и познай ... цените вече са съвсем други Sad Явно ще си нося старите неща. Продължавам да дебна ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Фев 10, 2020 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Лахесис написа:
Е това е да искаш да си изхарчиш парите, а цялата вселена да е срещу теб. Laughing на жените никога не ни се случва


На мен ми се случи отново! Този път от sportpursuit.com. На 17-ти декември си поръчах термо бельо от мерино(горно и долно), шапка от мерино, балаклава от мерино и ръкавици с 2 пръста (пух).След като в четвъртък ми писна да чакам доставката им писах писмо. В отговора им писали, че куриера им ги бил върнал по неясна причина. Щели да ми върнат парите. Да съм си поръчал нещата отново. Днес ми върнаха парите. Реших да си направя повторно поръчката и познай ... цените вече са съвсем други Sad Явно ще си нося старите неща. Продължавам да дебна ...

Тези НЕ са ТВОИТЕ/ВАШИТЕ термобеля, бре - иначе щеше да са по вас вече Wink
Дебни за твоите/вашите. Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 10, 2020 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:


На мен ми се случи отново! Този път от sportpursuit.com. На 17-ти декември си поръчах термо бельо от мерино(горно и долно), шапка от мерино, балаклава от мерино и ръкавици с 2 пръста (пух).След като в четвъртък ми писна да чакам доставката им писах писмо. В отговора им писали, че куриера им ги бил върнал по неясна причина. Щели да ми върнат парите. Да съм си поръчал нещата отново. Днес ми върнаха парите. Реших да си направя повторно поръчката и познай ... цените вече са съвсем други Sad Явно ще си нося старите неща. Продължавам да дебна ...

Еее, точно отворих да видя кой магазин те беше прекарал преди Коледа, че си харесах едни обувки и ми се стори същия магазин (не е, се оказа след проверката тук) и виждам, че пак са те прецакали. Laughing Казаха ти май да дадеш на жената да ти пазарува. Майтапът настрана. Това вероятно се е получило, защото в Германия никой нормален човек не си раздава телефонния номер наляво надясно и никоя куриерска фирма не го иска. Оказа се, че Рапидо, което е Спиди, които съм коментирала вече, и които изпълняват поръчките на DPD и DHL искат телефонен номер, за да ти доставят пакета. Бях си поръчала нещо от bergfreunde.eu. Хората го пратиха веднага. Чаках аз пакет, чаках...няма. Помолих Бергфройнде да ми пратят номера на товарителницата. Оказа се, че колетът бил от 2 седмици май в офиса на Рапидо. Въпреки че адресът ми е точен, името ми стои на звънеца на входа, куриерът изобщо не се е мръднал до моя адрес, за да ме потърси. Нямат практика да доставят, ако няма телефонен номер на пакета, на който могат да те намерят. Това го разбрах след позвъняване и луд скандал в Рапидо. Питах какво щеше да се случи, ако още си мислех, че не е доставен от Германия и не бях проверила в Рапидо. Щели да го върнат ми казаха и то без изобщо да са се опитали да ми го доставят. Миризливци са си и това си е. Сигурно при теб се е случило същото. Много тъпо, че така се е качила цената. Няма ли начин да видиш историята на доставката? Ако не друго, аз поне бих им направила пак скандал и бих се оплакала в DHL. Те вероятно не знаят с каква тъпанарска фирма работят или поне Рапидо като ги мързи и искат телефон да кажат на DHL и за чуждестранни доставки да се изисква. Да не говорим, че ако те са прецакали нещата, трябва да поемат разликата в цената между намалената, на която си поръчал и нормалната сега...ех мечти за един по-добър свят Think
Сря Фев 12, 2020 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sev



Регистриран на: 01 Дек 2011
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Рапидо, при проверка на тракинг номера от DHL в сайта на Рапидо https://www.rapido.bg/traking-tovaritelnitsa-dandd
На пратката се присвоява още един номер, този път от рапидо, влизам в он-лайн чат на последните, и моля операторката да добави моят телефон към пратката, като давам и двата тракинг номера , които изглеждат така - CF219718000DE (33500043) .
И вече чакам куриера да ми се обади.
Сря Фев 12, 2020 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Sev написа:
За Рапидо, при проверка на тракинг номера от DHL в сайта на Рапидо https://www.rapido.bg/traking-tovaritelnitsa-dandd
На пратката се присвоява още един номер, този път от рапидо, влизам в он-лайн чат на последните, и моля операторката да добави моят телефон към пратката, като давам и двата тракинг номера , които изглеждат така - CF219718000DE (33500043) .
И вече чакам куриера да ми се обади.

А, това е полезна информация и ще трябва и аз да правя така, ако не искам всеки път нервно да проверявам в офиса ли е пакетът и да ходя да си го взимам от там.
Има и друг момент обаче. На мен не ми е приятно да си раздавам номера за щяло и нещяло. Искам като нормалните хора да дойдат до нас, да ми донесат колета, както е редно да стане. Като не те намерят ти се лепи бележка или се пуска в пощенската кутия, че са идвали на еди коя си дата, не са те намерили и ще дойдат на другия ден между толкова и толкова часа. Като не те намерят втория път ти оставят бележка, че пак не са те намерили и можеш да си получиш пакета в еди кой си офис. Те за да икономисват сигурно плащат на раздаден колет и затова куриерите гледат да си вържат гащите и като имам да получавам пратка си говоря повече с тях по телефона отколкото с майка ми. То се почва едно...ще дойда днес между 10 и 12. В 11:45 ми звъни пак-ама можело ли по-късно. А утре? После ми се звъни още веднъж малко преди да дойде. Само да сляза пред входа не звънят, но пък като слезеш никога не са си приготвили колета (то има обикновено 5 в камионетката) и ми се задава тъпият въпрос-А ти (дори не Вие) какво чакаш? На което обикновено вече тотално раздразнена отговарям с-ами колет. Следва още по-тъпото: да бе, ама какво, на което достойният отговор може да бъде само-каквото съм си поръчала.
И още нещо- когато не си с български номер примерно, никога няма да ти се обадят на него, така че и да си го дадеш, Рапидо отказват даже да си го запишат.
Сря Фев 12, 2020 12:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sev



Регистриран на: 01 Дек 2011
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Никога не са идвали при мен на адреса, не могат да го намерят, аз слизам и ги търся къде са спрели буса, който обикновено е на 100-200 метра от адреса.
Сря Фев 12, 2020 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз обикновено давам служебния си адрес. Пиша и коя е организацията за която работя. На сградата има огромни сини букви и лого. И слепец ще види, че там трябва да донесе нещата.

Иначе като поръчвам от Алито разни неща и не ме намерят - Български пощи ми оставят съобщения и ходя на място да си ги взимам.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Фев 12, 2020 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Лахесис"]
Svetlix написа:

Помолих Бергфройнде да ми пратят номера на товарителницата. Оказа се, че колетът бил от 2 седмици май в офиса на Рапидо. Въпреки че адресът ми е точен, името ми стои на звънеца на входа, куриерът изобщо не се е мръднал до моя адрес, за да ме потърси. Нямат практика да доставят, ако няма телефонен номер на пакета, на който могат да те намерят. Това го разбрах след позвъняване и луд скандал в Рапидо. Питах какво щеше да се случи, ако още си мислех, че не е доставен от Германия и не бях проверила в Рапидо. Щели да го върнат ми казаха и то без изобщо да са се опитали да ми го доставят. Миризливци са си и това си е. Сигурно при теб се е случило същото. Много тъпо, че така се е качила цената. Няма ли начин да видиш историята на доставката? Ако не друго, аз поне бих им направила пак скандал и бих се оплакала в DHL. Те вероятно не знаят с каква тъпанарска фирма работят или поне Рапидо като ги мързи и искат телефон да кажат на DHL и за чуждестранни доставки да се изисква. Да не говорим, че ако те са прецакали нещата, трябва да поемат разликата в цената между намалената, на която си поръчал и нормалната сега...ех мечти за един по-добър свят Think


Бергфройнде не слагат телефон на пратката (за разлика от epic tv например). DHL/Rapido ако няма телефон на пратката не доставят. Това го разбрах още на първата си поръчка от бергфройнде преди 2 години. Тогава просто следях движението на пратката и звъннах в DHL. Там ми казаха , че без номер телефон не доставят Wink
Или доставят на добра воля. Последните няколко пъти от бергфойнде идват с Рапидо, дори и без телефонен номер на пратката, но просто куриера ни знае по именно във фирмата и за това Very Happy
Сря Фев 12, 2020 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Та в продължение със сагата ми със СпортПирсуит ...

Супер неочаквано ми пристигна пратката, която се надявах да не идва. В петък вечерта получих известие, че имам пратка в Български пощи. Реших, че са ми снимали и ми се развали настроението. После се сетих, че колата не е на мое име и няма как известието да дойде на този адрес. Като отидох и веднага познах пликът. Женицата, която ме обслужи каза, че пратката е тук от 26-ти януари.

Вече си имам термо ръкавици с 2 пръста (тъкмо на време) и балаклава. Интересното е, че ми върнаха парите за тази пратка. Понеже съм съвестен човек - писах им, че пратката е дошла. Не ме мислете за глупак, просто съм си такъв.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Мар 14, 2020 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Та в продължение със сагата ми със СпортПирсуит ...

Супер неочаквано ми пристигна пратката, която се надявах да не идва. В петък вечерта получих известие, че имам пратка в Български пощи. Реших, че са ми снимали и ми се развали настроението. После се сетих, че колата не е на мое име и няма как известието да дойде на този адрес. Като отидох и веднага познах пликът. Женицата, която ме обслужи каза, че пратката е тук от 26-ти януари.

Вече си имам термо ръкавици с 2 пръста (тъкмо на време) и балаклава. Интересното е, че ми върнаха парите за тази пратка. Понеже съм съвестен човек - писах им, че пратката е дошла. Не ме мислете за глупак, просто съм си такъв.



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Мар 14, 2020 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Поръчах си яке на Patagonia през Bergfreunde.eu. Магазинът е немски и има много интересни неща. Доставката над 100 евро е безплатна до България. За мое огромно учудване пратката дойде за по-малко от седмица дори сега, когато много от границите са затворени. Европът ми го доставиха на служебния адрес.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Мар 24, 2020 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
https://www.ergo-outdoor.de/shop/a/angebot/
Рових за някои неща и видях, че в този магазин има някои интересни единични бройки на още по-интересни цени. Магазинът е сигурен. Пазарувала съм от физическия им магазин няколко пъти. Може някой да попадне на каквото му е трябвало Wink
Пет Май 15, 2020 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица поръчах за приятелкатата една раница дойтер от тук- https://www.twinseasons.de

Немците я изпратиха на същия ден и стигна бързо. Днес ходихме до гъбко да я вземем. Магазина е точен. Като се добави и транспорта с гъбко(доставката в Германия излезна безплатна), разликата спрямо местната цена е към 80 лв.
Сря Юни 10, 2020 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
След Brexit-a стана малко трудно с доставките на промоционални и/или евтини стоки.
Някой има ли опит с доставчик, подобен на Гъбко, от Испания, Франция или други държави? Германия е ясна.
Онлайн магазини, а-у?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Мар 21, 2021 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
От Испания карат ggbg.bg. Гледам че и курсовете им от Англия продължават.
Пон Мар 22, 2021 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Следваща
Страница 28 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov