ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки.Моля за помощ

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки.Моля за помощ
Автор Съобщение
kebo



Регистриран на: 14 Ное 2011
Мнения: 2

Мнение Избор на обувки.Моля за помощ Отговорете с цитат
Здравеите :D
Знам ,че има доста изписано за обувките , но конкретно за моят случеи не мога да се оправя с избора.
Необходи ми са ниски обувки(за предпочитане) , но може и високи . да са сравнително леки и да са естествено удобни. дали ще имат мембрани за вода не е толково от значение . НАЙ-ВАЖНО Е ДА НЕ ПАРЗАЛЯТ(максимално сцепление) . Ще се използват основно в градска среда и да кажем 10 пъти в зимният сезон за разходка до вилата . Има вероятност доста от вас да ми се подиграват в темата но проблема ми е сериозен. обувките са за баща ми , които на 50 години вече е инвалиден пенсионер. освен другите гадости има и остеопороза на двата крака , като единият даже от коляното надоло е и крив.миналата зима от глупави подхлъзвания е све с нещо счупено.поради тази причина съм решил тази зима вмести с обувки "убийци " от 30 лева да му купя едни що годе добри за около100-120 лева.знам че са малко за този тип обувки но за съжаление толкова мога да отделя.имало Хед в метро за 120 лева и бил против пързаляне на лед (ала бала ми се струва това) . Ако може да ми помогнете в избора ма модел ще съм ви много благодарен.имам възможност да си ги поръчам и от ибей но все пак трябва да знам какво търся.набелязал съм някои , но няма да може да ги премери , така че това ми е краен вариант. акоможе да ме насочите ктм някоя марка ще е идеално , а ако я има и някъде в Пловдив ще е страхотно .
Благодаря ви предварително :))))
Пон Ное 14, 2011 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Няма обувка с гумена подметка, която да не се плъзга в града. Там има сняг, лед, кал, криви плочки и бурдюри насред равен тротоар и други капани. Не си харчи парите за да плащаш лъжливи реклами.
Има три решения за малко пари - споменатите фабрични котки, фабрични или поставени от теб шипове на обувките, и вълнена или друга текстилна подметка.
Вълнената подметка е най-доброто - може да е терлик, чорап, нещо като втора обувка - изборът е твой. Предполагам, че има и фабрични обувки с влакнести подметки, но купуването и доставката от Русия, скандинaвска страна или друг крайно северен/южен район излизат от рамките на "евтино".

набързо виж какви котки намерих
http://www.killerhats.com/igp-200.html
http://www.non-slip-ice-grips.co.uk/
Пон Ное 14, 2011 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Проблема е по скоро медицински (както е описан)така ,че първо се консултирай със специалист(ортопед или нещо такова). относно какви обувки са най-подходящи.Може би да са с определена форма. P.S. Ако баща ти ще катери Мусала следвай предходните мнения.
Пет Ное 18, 2011 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kebo



Регистриран на: 14 Ное 2011
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти отново.
Съжалявам че пиша толкова късно но не бях на линия :)
Доктора е казал да носи каквото му е удобно.нямало значение от обувката.
Това с котките не е лоша идея.
какво ще кажете за това
http://sportdepot.bg/products/turizam-turistichesko-oborudvane/turisticheski-obuvki/turisticheski-obuvki-muzhe/34850-mujki-turisticheski-obuvki
Съб Ное 19, 2011 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Котки в европейска фирма. Модели от бойното поле, така да се каже - всеки носи такива в джба си там.
http://www.xxl.no/sko/skotilbehoer/brodder-og-pigger
Пон Яну 30, 2012 4:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov