ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чаирски езера
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Чаирски езера
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вярно Oops ... дааа, имаше и стара синя маркировка към Мугла, Тя тази дето слиза от Карлък към Мугла пак е синя ... чели сте явна за пататника на Софка Very Happy
Мдааа, при Росен алкохол не се продава ... бира също Croc ... но пък ако питаш, ще се намери
... па Ристо беше изел кифтетата по мацакурско и се наложи да ручаме кебапчета с малкия

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 13, 2012 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy ръкопляскания аве кифтета,кебапчета-едене да пада!да не стане като с бирите...
тази синя за която говоря слиза в махала касъка,не съм знаел за друга-иначе щеше да е по-удобна
Чет Юни 14, 2012 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Заплетофме са с маркировките май Very Happy ... има една стара, синя, по средата между Перелик и Карлък се отделя наляво, имаше табела преди ... и все по дерето излиза над бившето училище в Касъка. Другата е една нова и от Карлък се спуска на пътя от Ледницата за Касъка.
Другият път Мурсалица

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Юни 14, 2012 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Значи по старата сме тръгнали-голям фалSmileпаднали дръве и поляни по които се губи боята...за другата не знаех(картите-също!)
мурсалица е чаева чука,нали??
Пет Юни 15, 2012 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То затова там е за ценители - стои ли табелата т.с.Мугла ... дето е от времето, когато съм бил в ташкент Very Happy
Това с Чаева чука е така и не е така ... билото от Помакгидик (най-високата точка на пътеката от Ледницата за Мугла) до Настан и Тешел е Мурсалица.
От Помакгидик до Ешекулак е Карлък (дели са на два дяла - Карлък и Перелик).
Билото на Мурсалица е страхотно и обзорно за разходка

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Юни 15, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Табелата стои(малко килната,де)а по-надолу даже има още една(представяш ли си Very Happy )ама надолу..леле-мале...
мерси за инфото за Мурсалица-наистина от Карлъка се открива едно готино голо и обзорно било на северозапад-то ще да е...не съм ходил много по Родопите и има още доста какво да видя и обходя там Rolling Eyes значи както каза-другия път-Мурсалица!!!
Съб Юни 16, 2012 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Да се върнем на ЧАИРИТЕ.... Отговорете с цитат
Гледам, че темата е подхваната като за Чаирите пък вече наедряла и като за пътеводител, та рекох и аз да се похваля лекичко Very Happy . На 13 и14.06.2012 гостувахме на Роската и Софка за малко, под формата на планова отмора по време на разходката ни из Родопите. Пристигнахме от Ледницата през Мугла. 16.30 за ракията в Мугленско вече е доста късно, хората работят по въпроса още от преди обяда и към 12.30 вече са на по 2-3 "МАЛКИ МУГЛЕНСКИ" Laughing Laughing Laughing
За Чаирите какво ли ново да кажа. По традиция за това място и тия великолепни хора оценката е само от една дума - ЧУДЕСНО! Разкошна природа, прелестни места и чудесни хора, какво повече му трябва на човек... Мислех да взема да поотслабна по горите тая година, но баш на Чаирите тая работа хич не става Very Happy .....
За жалост езерата наистина си отиват и то доста бързо, видима е промяната от лани до сега. Пътя от Османов вир също става все по-проблематичен за използване и като нищо може да остане само през Мугла и покрай Чамла, а общината хич не я интересува Evil or Very Mad .
Иначе Чаирите не бих ги пропуснал в никакъв случай, пък и нали стигам до там все с "двойката" та пътищата и мостовете май малко трудно биха ме спряли Very Happy .

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Нед Юни 24, 2012 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки от миналата година, правени при връх Чал, източно от Триград. Срам и резил, но още не съм успял да направя цялостен албум от миналото лято, а след една седмица пак хуквам натам... Laughing

Изглед на югоизток - отбелязаните върхове отляво на дясно са: Карабурун (над Чаирите), Турлата, Каурчан, Фатматски камък и Шабаница.







Турлата, Каурчан и Фатматски камък





Каурчан (острото голо връхче долу вляво) и Фатматски камък (трапецовидната скала)




Интересен ми стана този камък. Има разни предания, свързани с цялата местност Каурчан. Някога там имало богато християнско село, а на връх Каурчан имало църква, която отвътре била цялата от злато и т.н. Предполагам, че и гледките както от Турлата, така и от Каурчан не са за изпускане. Ако ни остане време, като сме на Чаирите след две седмици, ще се разходим из местността Каурчан.
Съб Юли 14, 2012 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
На 2 май посетих това прекрасно кътче от Родопа планина !Красота, Въздух, Спокойствие - три думи само !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Май 07, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Златна есен на Чаирите: https://photos.app.goo.gl/H7AXqDEkXD32ThfC9


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 5:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Окт 26, 2013 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
васко55



Регистриран на: 16 Сеп 2013
Мнения: 2
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Чаирски езера-с. Мугла 2.30ч.пътеката е добре маркирана-синя,червена маркировка.В с.Мугла има водопад на Казанджи дере.До него може да се стигне,като се тръгне по стария път за с.Гьоврен на около 30мин. има стрелка зелена на цвят,за 30 мин.се стига до водопада. :
Съб Окт 26, 2013 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Златна есен на Чаирите: https://picasaweb.google.com/110077264394701844198/1920102013

Честито ти нов фотоапарат. Прекрасни са снимките!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Окт 26, 2013 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Зланта есен на Чаирите - допълнение Отговорете с цитат
Да допълня и аз с няколко реда и картинки, фоторазказа на Иво. На Османов вир групата се раздели по интереси на три части. Първата продължи до Триград с идеята за разходка Триград-Камарата-Турлата(подсичане на върха)-Каурчан-Чаирите. Иво отлично го е фотоописал. Втората имахме уговорка с Росен да ни качи с джипа до Горския дом (отдавна изоставена и неподдържана постройка с чешма до нея) и от там вече по традиционния начин, ще рече на кракомобила и по маршрут Горски дом-Каурчан(с изкачването му)-Пияната гора-Чаирите. Третата част в състав от един запален риболовец отиде с Росен направо на езерата, та да излови рибата колкото е останала там.
Това са малко от скалите на Тиградско ждрело при разклона на Османов вир:



Каурчан Иво го е наснимал идеално и с отлична машинка, та ще го пропусна. Върха е с обзор на всичките 360 градуса, а ние уцелихме и видимост, както казват авиаторите милион на милион. Нито следа от мараня или омара.
Поглед на юг към с.Кестен:



И на запад-югозапад към Триград (не че се вижда селото де):



И още малко тоя път на север:


Качването на Каурчан не е особен проблем – малко глиганинг в млада борова гора, малко делфин под и над паднали и накръстатени грамадни ели (и при това на бая стръмно място), малко драпане 4х4 и готово. А открилите се гледки изплащат всичко с лихвите. Слизането по традиция се оказа по-кофти, но пък не ни е за първи път я.
Пияната гора – неприятна изненада. Диваците с резачките са се подвизавали там, най-леснодостъпните дървета са изрязани и.... сигурно са забогатели страшно много баш от това място....
Една картинка от играта на слънцето:


Чаирските езера – тъжно, защото езерата явно си отиват(заблатяват се прогресивно и доста бързо). Това не е полянка, а съвсем истинско тресавище, пробвах го от любопитство:


И наред с това, разкошно и красиво място са Чаирите:





Мога само да съжалявам, че снимам само с един стар Сони Ериксон....
Вечерта както си му е реда и както в приказките става – всички се събрали, яли, пили и се веселили. А на сутринта.... е това Иво го е описал екстра и от мен само няколко картинки.
Пътя по Чаирдере:


Слончето:


Чаирско ждрело с фотографите:


Отново част от ждрелото:





Накрая охраната на оставеното МПС при ВЕЦа:

Кога ли ще се оборудвам и аз с нормална техника за сниманеее.....

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Нед Окт 27, 2013 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:

Честито ти нов фотоапарат. Прекрасни са снимките!

Благодаря! В сравнение със старата огледалка малкият звяр се справя много по-добре. Даже няма база за сравненние, ама то и матрицата му е голяма, колкото на огледалка нисък клас (без да слагам в тази сметка старата огледалка Олимпус). Честно казано писнало ми беше да ми тежи нещо на врата, като чели съм впрегнат кон. Аз не претендирам да съм кой знае какъв фотограф, а просто запечатвам спомени, тъй че това Нексче ми върши перфектна работа.

Е-e-e, gundu, направо счупи всички свои рекорди за фоторазказ. На втората снимка си хванал Драмския път (в средата на кадъра, малко под най-ниската част на граничното било). Минахме по него лятото на път за Кожари. Май е по-добре от дерето над втори портал. Има много поляни наоколо, преди да се качиш на оня кръстопът.
Качването на Каурчан трябва да го повторим някой ден. Дори може да се качим два пъти (поне аз де, ако теб те домързи два пъти за един ден). Виж сега програмата е желязна. Сутринта от Чаирите минаваме през Каурчан на път за с. Кестен. Снимаме на запад. След това отиваме на гости на баба Юла. След обяд правим снимки от Каурчан на изток. Абе откачена работа... Много се размечтах. Laughing Laughing Laughing
Пон Окт 28, 2013 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P.Stoychev



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Приказка е да..


Вто Окт 29, 2013 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov