ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки според терена и времето на използване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки според терена и времето на използване
Автор Съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
dim33 написа:
... Adidas Terrex Agravic TR GTX. ...

Тъкмо щях да допълвам темата за подметки с най-добро сцепление и си ме преварил.
И така, имаше едно време една американска фирма за еспадрили, едни от най-добрите еспадрили провеше... Пет-десет и казваха. Закъса, купиха я ... Адидас. Определено не за да продължат с еспадрилите. От тогава еспадрили май вече не се правят с надпис пет-десет. А я купиха не заради еспадрилите, а заради една специална тяхна разработка на подметки - пишеше на тях Стелт. Освен еспадрилите, които и до сега си нося, имах и такива маратонки. От много носене се скапваше всичко над стелт-подметката, която стоеше така, сякаш нищо и няма и никога не е носена. Сега гледам, че на терекса слагат точно нея. Уникална подметка, на мокро се държи както на сухо и зацепва изключително. Като изключим какъв боклук се монтира върху стелта понастоящем /то и преди маратонките на пет-десет си бяха боклук/, който има такава стелка с основание може да се похвали, че носи една от най-добре зацепващите, предлагани понастоящем на пазаря...


Изпробвал съм дори и на мокри камъни и ми се стори доста добре сцеплението, но просто нямам база за сравнение. Ще ми се да намеря обувки със същото сцепление, само че да са по-леки и не толкова твърди по-възможност. За по-горе споменатите модели имаш ли наблюдения или за друг конкретен модел на която и да е марка?
Чет Дек 29, 2022 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
moreau



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
- Scarpa Golden Gate Kima RT
- Scarpa Spin Ultra
- Salomon Speedcross 5
- Hoka Speedgoat 5
Дали подобни модели са подходящи за мен и дали изобщо се ориентирам правилно ако може да дадете мнение ще съм благодарен.[/quote]

Ползвам първите два модела и съм много доволен. Кимата е по-скоро за технични терени и скайрънинг, малко по-твърда се усеща подметката, но за преходи 30-40км не е проблем. Сцеплението е без грешка, дори и на мокро, модела е точно за терен тип пирински камънак. Относно Spin ultra, разликата е в по-меката пяна в подметката, модела се препоръчва за по-дълги ултри тип Ж100 поне, след 30-50км не се усеща никакво натоварване на ходилата /аз дори избягах един градски маратон с тях Very Happy /. Сцеплението е може би една идея по-слабо от Кимата, но аз съм доволен, дори при по-технични и бързи спускания. Този модел на Хока е топ, но не е за технични терени, аз също мисля да се сдобия с един чифт скоро. За Соломона нищо не мога да кажа. Бих препоръчал Спин ултра, като по универсален модел.
Чет Дек 29, 2022 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Как се държи подметката vibram на мокър камънак ?
Взех си едни с такава подмедка и като ги разхождах тези дни по улиците на София много се хлъзгат на мокър асфалт и някои плочки.
Вто Фев 28, 2023 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Вибрам има сигурно десет чешита, но като цяло се хлъзга на мокър камък.
Вто Фев 28, 2023 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Саломон само с тази подметка е читав за незимните модели, ЕДНОКОМПОНЕНТНАТА на Шеврон.

Имат и високи модели, аз съм многа даволен от salomon evasion 2 mid ltr gtx , едно парче велур , среднолека лятна :

подметката му :


От серия саломон QEST - Прайм 1,3 и 4. Последният е най-масивен и много здрав, правят го от 20 години, също всички QEST - Прайм 1,3 и 4 са с еднокомпонетна подметка, друга е от Шеврон, с по-големи грайфери . Тези подметки - Шеврон и Куест , издържт до пълно изтриване, без да губи много от зацепването :

Другите Свинемони не струват. Шарените многослойни подметки Свинемон се разпадат след 150 дни ходене - да кажем до 3 години.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Фев 28, 2023 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Вибрам има сигурно десет чешита, но като цяло се хлъзга на мокър камък.

Де**ба, толкова ги избирах и за подметките не помислих.
Вто Фев 28, 2023 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Всяко зло – за добро, както е казал народът. Smile

По-нехлъзгавият вибрам е по-мек и се износва по-бързо, по-хлъзгащият се вибрам се износва по-бавно.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Фев 28, 2023 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Всяко зло – за добро, както е казал народът. Smile

По-нехлъзгавият вибрам е по-мек и се износва по-бързо, по-хлъзгащият се вибрам се износва по-бавно.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Каквото, такова!
Търсех по-твърда подметка за да не ми се набиват краката по камъните, ама....иначе е много удобна.

Вто Фев 28, 2023 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Абе ако мислиш за Соломона, не е баш перфектен по камънака. Аз лично четейки тук Ангел си взех едни ниски, с които карам колело и едни високи. Ами хлъзгат си се и то яко особено ниските, но пък са ми удобни и това ми е по-важно. Ще ги нося докато се скъсат, а ниските започнаха да сдават багажа.
Беше писано мисля от Владов за едни модели на Адидас (екс 5.10) ще пробвам тях за колело и уж са с някаква супер нехлъзгаща се подметка. Намират се за около 50-60 евро някои модели.
Сря Мар 01, 2023 1:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Соломона се пързаля повече, трети чифт търкам вече , всичко друго ми допада -цена, лекички, удобни като маратонки са, ако оправят и хлъзгането малко, ще са ОК.
Сря Мар 01, 2023 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Абе ако мислиш за Соломона, не е баш перфектен по камънака. Аз лично четейки тук Ангел си взех едни ниски, с които карам колело и едни високи. Ами хлъзгат си се и то яко особено ниските, но пък са ми удобни и това ми е по-важно. Ще ги нося докато се скъсат, а ниските започнаха да сдават багажа.
Беше писано мисля от Владов за едни модели на Адидас (екс 5.10) ще пробвам тях за колело и уж са с някаква супер нехлъзгаща се подметка. Намират се за около 50-60 евро някои модели.

Гледай подметката горе, тя е водеща за хлъзгането и издържливостта на Свинемона. Аз имам постоянно 4 - 5 модела свинемони - и ниски за града, и ниски и високи за ходене. Удобството е важно за мен, като терлъци са.
НЕ може обувките да са вечни като Голф 2, хората искат да правят оборот. Фърлят се , нови, фърлят се и те така.
Двама сърбе, единият от село, дошъл 1985 г. на гости на роднина у Франкфурт . Разхождат се около банките, и по едно време, случайно, някаква нещастно флюбена секретарка се хвърлила от 30-тия ет. и размазала наблизо.
- Ща е ово ? пита ужасен селският
Отвореният мислил, па окнал:
- Ово е немачки стандарт, брато. Ебе и фърга

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Мар 01, 2023 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Е точно де, гледах преди и взех баш такива дето си пуснал Evasion 2…. Той и Ведрин не беше много доволен май. А не е като да са по 50 лв чифта, но как и да е. Ще ги износя Соломонките и ще видя какво ще е следващото.
За здравина съм супер доволен ит Бестард-а , но не всички модели са ми удобни.
Сря Мар 01, 2023 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Е точно де, гледах преди и взех баш такива дето си пуснал Evasion 2…. Той и Ведрин не беше много доволен май. А не е като да са по 50 лв чифта, но как и да е. Ще ги износя Соломонките и ще видя какво ще е следващото.
За здравина съм супер доволен ит Бестард-а , но не всички модели са ми удобни.

Evasion на Саломон има 20 вида и модела, 99% не стават. Дал съм точните модели и подметки , трябва да се спазва името до последната буква, за да си доволен . Прати снимка какво си взел, ако не е трудно Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Мар 01, 2023 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Ехх, Ангел неверни Smile
Чел съм внимателно
Едните са Evasion 2 MID LTR GTX високи, точно като на снимката по-нагоре
Другите са Evasion 2 LTR ниски. На връх Тумба, есен по камъните бях все едно по лед. Но както казах основно с тях карам колело и ще ги доизнося( те и без това имат разкъсани шевове) и ще търся други
Сря Мар 01, 2023 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Ехх, Ангел неверни Smile
Чел съм внимателно
Едните са Evasion 2 LTR високи, точно като на снимката по-нагоре
Другите са Evasion 2 LTR ниски. На връх Тумба, есен по камъните бях все едно по лед. Но както казах основно с тях карам колело и ще ги доизнося( те и без това имат разкъсани шевове) и ще търся други

А, неверни, знаеш ли някои каки как ми завъртат главата Very Happy Вервам им, ама на другия ден викам - Аз бях пиян, нищо не помня от вчера Smile
Майтапа настрана, просто исках да зная кое не е читаво. Предполагам, че са ниските Evasion 2 LTR . Там шевовете са много . Аз тях ги ползувам за градски, имам 2 чифна , само са различни по цвят . Тежките кожени с гумено бомбе, не струват, разпадат се отпред след 3 години.

Обаче на Evasion 2 LTR високи, съм изходил общо 3 чифта от 2005 година, неунищожими са. Скоро изхвърлих първите 2, изтриха им се подметките до дъно. Но бяха ценни, в кал до колене да разхождам кучето, че то не обича да върви по пътеки и паваж.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Чет Мар 02, 2023 10:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 02, 2023 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следваща
Страница 16 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov