ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки според терена и времето на използване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки според терена и времето на използване
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Твърда е Fuora-та, но най-големия и недостатък не е нито твърдостта, нито ръбовете на грайфера (бързо се заглаждат), а това, че се хлъзга много на влажно и мокро. За такива условия направо не става подметката.

Имах случай преди няколко години - моткам се с приятел из Пирин, мокър клек и камъни. Той ходи нормално, аз се хлъзгам и падам през две крачки. Човека ми вика - явно са ти стари обувките, купи си такива като моите - нося ги шеста година (някакви маратонко-подобни бяха). Изненада се като му казах, че обувките ми са на второ излизане. Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 10, 2015 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
E , добра среща беше..... дано не съм Ви отегчил, Гамина, аз съм си малко един досаден Наблюдател. Нямаше хора в магазина и затова си позволих 2-3 минути да разговарям.
Марката Бестард както казахме е много сериозна , а определено никоя друга марка обувки в България няма такова пълно представяне, едно към едно с това което е и в големите развити държави.. ...
Нормално е някоя фирма, която е по-силна, да вземе бизнеса на друга която не е на нивото на марката.
Сега да започваме разходка и после стягането си с Красавица за Рила, по тъмно трябва да сме вън от града...
Пет Юли 10, 2015 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, има хора, които явно добре балансират и си ходят с него. Аз след горчив опит с Vibram Summit на едно Vasque въобще не се и замислих коя подметка да избера (то това Vasque си беше производствена грешка цялотo).
На Spider K вибрама е Werewolf, дава вид на по-мек (по-мек вибрам/bg3/whatever - по-добро сцепление, което пък няма нищо общо с твърдостта на подметката).

Наблюдател, аз се извинявам, че бях малко ядосана от Агенция Митници сутринта, та не бях и много в настроение за разговори Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юли 10, 2015 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Gamina, перфектна беше, като излязла от спа процедури.
Пет Юли 10, 2015 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alex..



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, понеже вече живея в Тенерифе, а тук има стотици пътеки, къде лесни, къде трудни, ще трябва да си купя някакви хубави обувки, че не става с каквото имам, както до сега. Вчера бях на един 15км поход с едни кецове и щях да се убия поне 10 пъти..
Смятам да ходя 1 път седмично на преходи от 10-20км. Пътя е различен, стръмен, от каменист с пясък, до нормален черен път с шума. Най-важното е, че тук температурата е от 18-20 градуса зимата, до 25-27 градуса лятото, та не искам дебели обувки и това ми е най-големият проблем. Искам да не ме сваряват, а повечето, които гледам са много дебели и груби.
Не съм имал обувка с GORE-TEX и не знам колко е ефективен. Има доста марки, та не знам към кои да се насоча. Тези дни попаднах на намаления на планински модели на timberland, изглеждат добре, но не знам колко са читави като марка.
Набелязах SALOMON XA BLYDE и Merrell Vertis и ми се струват удачни за това, което търся.
Ще се радвам на всякакви съвети относно купуването на летни планински ниски обувки, не държа на някакви специални подметки и материали, важното е да е удобна и да не е много груба. Ако нося раница, то тя е много лека 5кг макс, та за това не държа, а и не искам да са високи обувките, при тези температури тук.
Нед Юли 12, 2015 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Твърда е Fuora-та, но най-големия и недостатък не е нито твърдостта, нито ръбовете на грайфера (бързо се заглаждат), а това, че се хлъзга много на влажно и мокро. За такива условия направо не става подметката.

Имах случай преди няколко години - моткам се с приятел из Пирин, мокър клек и камъни. Той ходи нормално, аз се хлъзгам и падам през две крачки. Човека ми вика - явно са ти стари обувките, купи си такива като моите - нося ги шеста година (някакви маратонко-подобни бяха). Изненада се като му казах, че обувките ми са на второ излизане. Cool


Странно - аз имам обратното впечатление от Брайтхорн про (които са с такава подметка). Вярно, че все още не съм ходил по черните камъни от Полежан към Газей в дъжд с тях, но пък точно там пълзях и не можех да се изправя, защото много се хлъзгах със "зимния" Булнес с подметка Boreal Mount FDS-3, която иначе е доста мека....
Нед Юли 12, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alex..



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
След доста лутане и гледане, днес си взех Berghaus Benefaction II Shoe, най-много ми допаднаха от пробваните.
Пон Юли 13, 2015 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VOKRAMES



Регистриран на: 23 Юли 2015
Мнения: 4
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Досега не бях кой знае какъв планинар, ама апетита ми за планина рязко нарастна в последно време, та искам да си спретна някакъв начален сет. Някой да има впечатления от обувките на Planika? По-специално, моделите Brana и Jalovec. Бяха споменати из темите, но нямаше подробности. Благодаря
Чет Юли 23, 2015 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Отново с голяма благодарност, към верният Саломон Ескейп ГТХ старият модел от снимката, планиски кец перфектен за топлият сезон за планините в България. Този път вкарах в работа старият ми чифт, на 7 години , подметките се изтриват вече, кърпен е щото се насече много от камъняка , по-зле е като от този на снимката. В камънак, катерене в скреж на скали на 2500 м, стръмни пасажи мокра от роса трева , не трепна и за миг не се стигна до неуверена стъпка. Много точно хващане от обувката на крака и глезена, постоянно ходене с много тежка раница - даже две раници след като поех и тази на жена ми / знаете как е Rolling Eyes След два дни бъхтане - никакво напрежение в ходилата и краката. Пружинира омекотяващата вградена стелка Ева ли беше , като да е купен вчера. С голям съпорт и от чорапите - Bribgedale.

http://nabl50.snimka.bg/mountain/salomon-eskape-gtx.875923.35862317 . Новият модел е още по-добър. Между другото забелязах, че в сайта на Саломон пише дурабъл- нещо като дуракоустойчиви. Малко производители го заявяват.
Вто Авг 11, 2015 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Колебая се между този модел на Саломон и Салева Файъртейл. Викаш Саломонките са железни? Тези новите от колко време ги имаш?
Вто Авг 11, 2015 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Всичко друго си взимай само не румънски деривати на Салева, по-неудобна обувка не съм пробал. Колкото са ефектни отвън толкова не стават за нищо. Има много желаещи да ги продадат, след като са ги поносили един ден. Новият модел на Саломон Ескейп го купих на зверска промоция от Спорт депо само за 147 лв намален от 295, последна бройки, май няма да продават повече марката Саломон и затова. Разликата между двата модела Ескейп е голяма http://nabl50.snimka.bg/details/salomon-eskape.873769.35749694 . Виж по-надоу в темата за изгодни обувки съм писал за него .
Къде сго има този модел на Саломон , мисля че го спряха вече? Бих си купил още един, съжалявам че не си взех два тогава.
Вто Авг 11, 2015 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Не са румънски,а виетнамски. Саломонките ги има за около 200 лева в ибей.
Вто Авг 11, 2015 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Както и да е не стават , Салева правят обувки само от 2-3 години ако не се лъжа, ходи да ги пробваш в Адветчър спорт да ги усетиш колко са неудобни, твърди като кютуци даже и маратонките им . Но хващат окото с външен вид. Трябва точно да си знаеш и номера - той е роазличен при различните фирми, дебелината и големината към пръстите също. Ако имаш време, преди да поръчваш каквото и да е - Салева или Саломон, отиди и си уцели номера. Саломон вносителя е на бул. Симеоновско шосе. Като си знаеш номера поръчваш . Един път така не ми станаха, от една фирма , един и същи модел и номер, донесоха ми ги а те по-малки. Тогава не можеше да се връщат.
Вто Авг 11, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Новият модел на Саломон ескейп ГТХ също е виетнамски и е много добър. Щом е 200 лв го взимай и ще усетиш разликата от всичко, което си носил.


Последната промяна е направена от аngel на Вто Авг 11, 2015 6:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 11, 2015 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ти пък как отсичаш, че не стават. Носил ли си този конкретен модел, та говориш така?
Вто Авг 11, 2015 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 4 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov