ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки според терена и времето на използване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки според терена и времето на използване
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах ги и ми беше достатъчно. Ти си решаваш Smile
Вто Авг 11, 2015 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Интересно, не съм виждал да ги има тука.
Вто Авг 11, 2015 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах доста обувки в магазина на Салева тук и по-неудобни да са ми от раз и да усетя, че подметката е твърда и ще уморява - не ми се е случвало така да съм убеден още веднага . Нов модел, няма го досега - те сменят едно цветче на некое парче плат и веднага обявяват нов модел, чудо на техниката и филми веднага се започват как ще умрете , ако го нямате това изделие... Ако имаш време, отиди на двете места и пробвай обувките без да купуваш. Мини и през Бестард, ако търсиш обувки а не кецове за планина.
Вто Авг 11, 2015 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Абе търся си кецки за планина и ходене по града от време на време. За това съм се спрял на тези два модела.
Вто Авг 11, 2015 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Както и да е не стават , Салева правят обувки само от 2-3 години ако не се лъжа, ходи да ги пробваш в Адветчър спорт да ги усетиш колко са неудобни, твърди като кютуци даже и маратонките им . Но хващат окото с външен вид. Трябва точно да си знаеш и номера - той е роазличен при различните фирми, дебелината и големината към пръстите също. Ако имаш време, преди да поръчваш каквото и да е - Салева или Саломон, отиди и си уцели номера. Саломон вносителя е на бул. Симеоновско шосе. Като си знаеш номера поръчваш . Един път така не ми станаха, от една фирма , един и същи модел и номер, донесоха ми ги а те по-малки. Тогава не можеше да се връщат.

Салева правят обувки поне от 80-те години.
Отделно туристическата обувка трябва да е твърда. На стоте километра на Стара планина бях с маратонки. Нямах нито пришки, нито мазоли. Но за първи път ме заболя коляното от 18 години насам и пак от толкова глезена под същото коляно беше оттекъл.
За да избегнете грешка в номера гледайте японската номерация, тя е в мм, е понякога я шляпват и в см. Аз лично карам да ми мерят стелката от големия пръст до края на стелката, като най-сигурен вариант. (малко по диагонал идва)

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Авг 11, 2015 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Това с меренето е ясно, ама като гледам в БГ това дето съм го харесал е 300 лева, от немско излиза 260. Напрао не ми се дават за маратонки, аз мога да си взема Бестард за 300, ма па от друга страна да се мъкна по града с такива обувки си е грехота Laughing
Вто Авг 11, 2015 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Дидоген : Салева правят обувки поне от 80-те години.
Отделно туристическата обувка трябва да е твърда. На стоте километра на Стара планина бях с маратонки. Нямах нито пришки, нито мазоли. Но за първи път ме заболя коляното от 18 години насам и пак от толкова глезена под същото коляно беше оттекъл.
Писах че може и да се лъжа за годините от които Салева правят обувки, не си спомням в герм. магазини да е имало такива. Каски и въжета само, после котки. Дидоген, може и да е от годините. И аз така почнах.....всяка декада нещо ново, а -ааа то тука можело нещо да боли, не е така както беше на 30......после 40 Shocked Но щом можеш да издържиш 100 км по Стара планина значи си О.К. Smile
Саломона са си достатъчно твърди, поне от лични наблюдения. Освен това, Контагрипа се изхабява поне два пъти/ да не кажа 3 / по-бавно от Вибрам, проверено вече на 2 Конта/ 1 Васке срещу 6 Вибрама. Вибрам в градски пясък/мръсен лед в София ще си замине за един сезон. Пак Вибрам проверено много по се хлъзга на лед или мокро от Конта. Бестард си е за планината, да не стане така за 3 месеца обувката да е чисто нова,а да няма подметка Rolling Eyes
Салевата, са и много циркаджийски, за градски условия. Смешно изглежда в града човек накичил се с паунски обувки, особено в очите на жените.
Има в момента много хубави промоции на Лова в Спорт депо под 250 лв с гортекс , които проверено също са много добри, издъжливи кожата не се цепи и променя, словашки удобни кецове и тур.обувки, ако е притеснително дали номера ще пасне.
Не бих препоръчал да се взима Салева, Трезета които имат евтини варианти без гортекс или с някакви измислици-уж негови заместители. Чичо Гор затова го е патентовал Wink Като се купува от тези марки, да е поне с гор. Аз вече и обикновени зимни градски обувки взимам само с гор - разликата е огромна .
Сря Авг 12, 2015 5:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ще взема да отида до Софето да ги видя и пробвам тия чепици дето ми харесват, така и така съм на 2 часа път само. Но цената на Салевата ми е прекалена за това дето го искам, Саломона ми се струва по-удачен вариант за моите нужди.
Ескейпа дали го има тука?
Сря Авг 12, 2015 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Човек като седи без работа, а седи на компа по цял ден като мен и се присети да драсне някое мнение...За първи път влязох в сериозната Рила с едни ниски обувки на Regatta и качих Мальовица по класиката. Надолу ми се скапаха краката. После се навряхме с жената в магазина на Саломон (алея Яворов) и като ни направиха сериозна отстъпка за около 380 лв. купих два чифта (тя още си ги носи 7 год.)
Но си купихме и чорапи със сребурни нишки и бла, бла. Още си ги нося...На другият ден направихме 12 часа в Рила от х. Пионерска и гадното спускане от Скаквица до Зелени преслап...Е после изпих Перното в хотела на Паничище...Станах фен на Саломон, минавам често и ровя в коша. Така си взех за 100 лв. чисто зимен модел...До преди 2-3 г. когато след Момини двори (Джангал) се хлъзнах на трева и lubitel ми каза, че съм за нови обувки. От един склад в Петрич, където работи на жената лелята за 75 лв. си взех QUECHUA FORCLAZ 600. Еми за тези пари паметник да му издигнат на който ги продава...Еднодневни 15 часови преходи в Пирин и Рила без проблем...Естествено със специалните чорапи, които съм купувал в Алпи и Саломон за по 15-16 лв...
Миналата година в магазина на ул. "Гурко" един The North Face намален от 300 лв. на 100 лв. - тип висока маратонка с всички шукарии (вибрам, антишок, горатекс)...Разшляках ги за 2 лета, а това още не свършило. Много са леки, удобни но по рилско-пиринския камънак чак грайферите взеха да се подцепват...На слизане от Гредаро взеха да ме пързалят и lubitel повтори казаното след Момини двори (Джангал).
Миналата седмица (нали съм бързак из София с колелото) минах през магазина на Саломон (имаше промоция на ниски 48 номер) и се заговорихме с единия консултант, който разбира повече...Каза, че всеки трябва да се съобразява и с теглото си...Моделът ..........4d е много хубав но по принцип всички се оплаквали, че Саломон се пързалят по мокри камъни повече. И вика как да се съчетае мека подметка, която ще залепва по камъка и да не се прецаква с години Smile И като оптимална цена за сериозна обувка на оптимална цена ми се струва, че е модела Alpina на lubitel за около 210 лв...

https://www.extreme-bg.com/turisticheski-obuvki-hiking-shoes-alpina-vento-mid

Приличат много на прословутият модел на Бестард с който видях, че ходи и Speedy..
Сря Авг 26, 2015 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдавах и още един ефект при обувките :
1. Имам една италианска Лова, не си знае годините. От едно парче кожа е, но това я прави много твърда и при всяка стъпка, това парче кожа трябва да се огъне някъде - къде, къде в случая точно на горната част на кокалчетата явно става напрежението, видимо кожата не се огъва, не се е нацепила , но веднага ми прави плюски, а съм съвсем непретенциозен към мазоли и такива неща.
2.Загледах хора с други подобни обувки от едно парче вожа Laughing - на всяка стъпка обувките образуват нещо като паласка на хълбок, отстрани и отгоре се издуват, после обратно се свиват. Това сигурно се отразява- вътре някъде нещо се трие.
3.Саломонката седи като излята -много комфортно, но плътно и здраво държи крака и глезена, но никъде нито издува, нито после прибира. Това явно се дължи на процепите в кожата, които поемат този луфт. http://www.bivouac.co.nz/salomon-mens-eskape-mid-gtx-boot-clearance.html Въпреки шевовете и процепите, модела е даден по паспорт като водо и дуракоустойчив и се държи така установих го вече 8 години. А друг модел най-скъпия Саломон от едно парче кожа, нов съм го виждал постоянно седи нагънат като хармоника, там където става сгъването.
Извод - за топлото полугодие според мен по- подходящи са обувките от много парчета кожа и друг матриял. Те и проветряват много добре. Но трябва шевовете им да са здрави, не като ромънските разплитащи се изделия.
Конкретно за Алпина, доста оплаквания има че цялата им гама са слаби и бързо се късат, просто шито, скалъпено и толкоз.
Чет Авг 27, 2015 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
http://camouflage.bg/mil-tec-thermostiefel-boots
Някой има ли мнение за тези обувки?
Сря Окт 07, 2015 6:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bgpride



Регистриран на: 06 Окт 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, тази година най-накрая се реших да си взема някакви читави зимни обувки, че ми писна да джапам във вода в досегашните обуща...
Не съм много наясно , защото и за двете марки, на които се спрях чета добри отзиви, та се надявам на малко помощ Smile

Първият модел , който си харесах е - http://sportdepot.bg/bg/product/la_sportiva_obuvki_trango_s_evo_gtx-2010200018-MD1ncm91cCZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTc3JmNhdGVnb3J5SWQ9NTImZ3JvdXBJZD0xNDg.html

Другият модел е - http://www.k2outdoor.bg/product/ff-trek-alpine

И двата ги дават за висока планина, което ме устройва , защото догодина живот и здраве мисля да ги разходя до Алпите.
Пет Ное 06, 2015 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
bgpride написа:
Здравейте, тази година най-накрая се реших да си взема някакви читави зимни обувки, че ми писна да джапам във вода в досегашните обуща...
Не съм много наясно , защото и за двете марки, на които се спрях чета добри отзиви, та се надявам на малко помощ Smile

Първият модел , който си харесах е - http://sportdepot.bg/bg/product/la_sportiva_obuvki_trango_s_evo_gtx-2010200018-MD1ncm91cCZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTc3JmNhdGVnb3J5SWQ9NTImZ3JvdXBJZD0xNDg.html

Другият модел е - http://www.k2outdoor.bg/product/ff-trek-alpine

И двата ги дават за висока планина, което ме устройва , защото догодина живот и здраве мисля да ги разходя до Алпите.

За ла спортивата имаше някъде повдигана тема - на едного му убивала на пръстите, та се писа че е катерачен модел за по-студено, което означава, че ако ги вземаш за да ходиш повече отколкото да катериш с тях, най-вероятно няма да са ти особено комфортни, и открито май ще ти убиват на пръстите, защото умишлено са правени по-тесни там. Бестардът май и той клони към тая разновидност. Така, че го имай предвид. Виж по каталозите за тези модели какво пише като предназначение - ако е приоритетно клайминг, а не да кажем монтаниъринг, може и да не са най доброто за тези пари и поставена от теб цел.
Пет Ное 06, 2015 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bgpride



Регистриран на: 06 Окт 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Дам, явно не са за моите скромни цели Smile
Може ли да препоръчате нещо в ценовия диапазон до 350 + - лева за зимни преходи из нашите планини и евентуално осъществяването на една мечта на Алпите Smile)

Това дали е добър вариант ? https://www.extreme-bg.com/zimni-turisticheski-obuvki-alpina-lhotse-winter-sympatex-vibram-trekking-hiking-shoes
Пет Ное 06, 2015 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
bgpride написа:
Дам, явно не са за моите скромни цели Smile
Може ли да препоръчате нещо в ценовия диапазон до 350 + - лева за зимни преходи из нашите планини и евентуално осъществяването на една мечта на Алпите Smile)

Това дали е добър вариант ? https://www.extreme-bg.com/zimni-turisticheski-obuvki-alpina-lhotse-winter-sympatex-vibram-trekking-hiking-shoes

На пръв поглед изглежда много добра обувка.
Пет Ное 06, 2015 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 5 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov