ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки според терена и времето на използване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки според терена и времето на използване
Автор Съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
За мен Lowa е доста по-известна и доказана марка от другата, затова бих се спрял на нея.
Пон Яну 29, 2018 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
И аз бих избрал Lowa-та.
Пон Яну 29, 2018 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Пешо, тези за Грузия ли ще са? Shocked

Дахщайн-не!
Пон Яну 29, 2018 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Единственото хубаво нещо на Дакщайна е мембраната "Event", която най-вероятно е по-добре от "Gore-Tex", но предвид многото тексгил и цялостното непрофесионално изпълнение на по-ниските класове обувки на Дакщайн, бих казал че Lowa е по-добрия вариянт от двата.
Друг е въпроса, че Lowa също имат доста текстил, било то висоготехнологичен и износоустойчив. Като цяло за тази цена качеството не е достатъчно и при двете марки, дори с отстъпките.
Има други производители с по-нормални цени и по-добро и професионално изпълние, примерно това:
http://outsider-bg.com/produkt/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-fitwell-spirit/
[url][/url]
Вто Яну 30, 2018 3:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
до Петър
Конкретните модели са практически идентични. Бих препоръчал проби на място, но за единия модел наличната номерация е 45,5 и 46.
Като конструкция, материали, възможности за изолация - близки са. Като опит на производителите - също (2 години е скромна разлика). Цената може да е фактор, но бих се съсредоточил върху комфорта при носене.
Memento vivere, нали Smile
Вто Яну 30, 2018 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм за Фитуела. Обух ги ей така, за проба - страшно удобна и лека обувка. Като ми се наложи да купувам такова нещо, сериозно ще си помисля дали да е друга.
Сря Яну 31, 2018 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър Марков



Регистриран на: 29 Яну 2018
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за споделения опит!
Дакщайна отпадна

До neillmakoli за Грузия може би други Cool
До rumen radev по-дбре е, но другото те държи трезвен и по жив
Wink

До SHOGO благодаря за предложението и мнението на vladofff - може би глупав въпрос, но FITWELL SPIRIT ми изглежда дамски модел

_________________
"MEMENTO MORI"
Чет Фев 01, 2018 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Е, само заради закачката се изкуших - имам приятел, с когото поздравът ни е mori vs vivere. Иначе, акцентирах върху commodum - все пак веднъж се живее Smile
Няма значение, успех при избора, щастливо и пълноценно потребление!
Чет Фев 01, 2018 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Петър Марков написа:
.... може би глупав въпрос, но FITWELL SPIRIT ми изглежда дамски модел

Не мой така, от незапомнени времена се знае - за момиченцата розовичко, за момченцата синичко...
Чет Фев 01, 2018 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaspar_kz



Регистриран на: 22 Окт 2016
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Искам да попитам ползвателите на този модел чепици Salomon дали са с дебела подметка за ходене по планината?
Пет Мар 02, 2018 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
travelmaggie



Регистриран на: 06 Мар 2018
Мнения: 20
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
надявам се тези съвети да са от полза на всички!

https://travelmaggie.com/articles/7-saveta-pri-izbor-na-turisticheski-obuvki

Поздрави!

_________________
TravelMaggie - Да пътуваме заедно!
https://travelmaggie.com/
Вто Апр 24, 2018 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
travelmaggie написа:
Здравейте,
надявам се тези съвети да са от полза на всички!

https://travelmaggie.com/articles/7-saveta-pri-izbor-na-turisticheski-obuvki

Поздрави!

Не че искам да ти давам акъл, но по мое мнение не това са най-съществените неща, които решават какви ще са обувките. Темата е дълга, направо огромна и затова ми е трудно да дам обобщаващи съвети, пък и били те например 7 на брой. Обобщаващи съвети е като "всесезонни гуми" за колата - всеки що-годе запознат шАфьор добре знае, че такова животно нема, а такива гуми са еднакво лоши и лятото и зимата...
Сря Апр 25, 2018 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колеги някой/я с много добър немски? Ако може да види в този сайт http://www.wigglesport.de каква е гаранцията на обувките? Благодаря!

_________________
Всичко е възможно.
Сря Юли 04, 2018 7:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, писах си с центъра за обслужване на клиенти на сайта и казаха, че гаранцията е 2 г. Има доставка до БГ, която е различна според дните, за които искате да дойде. Дано тази информация ви е полезна.

Днес ми дойдоха обувките - точно както и казаха. Всичко на външен вид е ок. Номерът е както на предишните ми саломонки и тези са ми точни. С доставката до БГ ми излязоха 203,50лв. Хубавото е, че ако им има нещо по тяхна вина, те ще поемат куриера от БГ, а не както е с Габко - ако трябва да върнеш те изпращат куриер до Габко - там няма кой да им ги даде, защото те обратен курс не поемат и така се налага ти да изпращаш за твоя сметка обувките обратно. Фирмата си измива ръцете, защото казва: "Аз ви изпратих куриер до адреса, на който ви ги бяхме изпратили." В този сайт пише колко ще ви струва доставката, различна е в различните дни, не знам защо. Забавих се с поръчването и както беше 7евро и нещо, на другия ден стана 8.43 евро. Предния път изгорях, този път имаше опция до БГ и се възползвах.На който както му харесва. Остава да ги тествам на терен ивремето ще покаже дали тези купени от Германия , са по-здрави от тези в БГ, още повече че гаранцията до преди има няма 2 г. беше само 6 мес. в Спортбокс.

_________________
Всичко е възможно.
Чет Юли 05, 2018 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SimonaT



Регистриран на: 08 Юли 2018
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Добро утро!От съвсем скоро започнах да ходя често по планина и съм супер начинаеща, но нямам подходящи обувки и тези които имам са обикновени спортни обувки и не са ми удобни много за планинатаSad
Може ли да ми препоръчате хубави обувки за планина и да не са прекалено скъпи.Мога да отделя малко над 100лв, мерси много!
Вто Юли 17, 2018 7:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 10 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov