ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дискусия за Wikipedia за планинската екипировка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дискусия за Wikipedia за планинската екипировка
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6378

Мнение Отговорете с цитат
Може би си пропуснал, но вече имаме такова публично уики - http://wiki.bgmountains.org/

Тестово е, началната страница е празна за момента щото няма съдържание. Понаправил съм само портала за Пирин като за тест. Може да се регват узери, да се променя, добавя и прочее. Пробвай се там най-добре. Лиценза е Creative Commons - за хората, които се притесняват за авторските права и т.н.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 25, 2011 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
В момента няма плъгин за сцепване и сливане на мнения от различни теми. Затова всякакво структуриране би трябвало да се отложи докато не се вкара плъгина.

Чакам го отдавна, за да събера всички пуснати теми за книги в едно, ама ... чакам си Cool


Обещаха да има скоро, да видим.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 25, 2011 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Каква е причината да не се ползва Уикипедия в оригинал?
Пет Ное 25, 2011 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:

След този ХУБАВ ПРИМЕР темата за палатки е изчерпана. Ако направим същото за раници, обувки, облекло и т.н, форумът екипировка ще се събере върху една страничка и ще бъде пълени завършен.

Съгласен. Теглото е важно също.
Сега остава някой да я пусне тази тема, да я дообработим/допопълним, да се изчисти и да я боднем ВАЖНА, на мястото на другата?
Ама нещо инициативност - Ц, инак критикарство на чужди инициативи - ДА.
Айде, де - колко теми чакат.
Пък може накрая да направим една обща тема, след като станат множко? Избор на екипировка за планина, примерно.
Question

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пет Ное 25, 2011 8:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Ное 25, 2011 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
А, спазваме дисциплина , че пак ще заиграе гумата. Та затова така.

Това го цитирам, за да се запази. Ще го играем на инат, а?
Много си полезен и конструктивен. Rolling Eyes
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Ное 25, 2011 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6378

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Каква е причината да не се ползва Уикипедия в оригинал?


Уикипедия в оригинал е ОК разбира се, за общогеографските неща - планини, върхове. Но подробно описание на маршрут, ГПС трак, извадки от карти, детайли за марки и модели обувки, палатки, чували и прочее - не и е това амплоата.

Напоследък има тенденция за формиране на локални тематични уикита, които предлагат много по-детайлна и задълбочена информация от общата Уикипедия. Както е нашия случай Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 25, 2011 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Що се отнася до екипировката, на мен ми се иска да намеря информация в такава уикипедия от гледна точка на предназначението. Например, една палатка, за колко човека е, виждам от сайта; дали е здрава откривам от стотици отзиви в нета; но искам да мога по характеристиките да определя коя е най-подходяща за времето и терена, които са моята цел. За съжаление и в сайтовете на производителите тази информация е най-оскъдна.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Ное 28, 2011 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Що се отнася до екипировката, на мен ми се иска да намеря информация в такава уикипедия от гледна точка на предназначението. Например, една палатка, за колко човека е, виждам от сайта; дали е здрава откривам от стотици отзиви в нета; но искам да мога по характеристиките да определя коя е най-подходяща за времето и терена, които са моята цел. За съжаление и в сайтовете на производителите тази информация е най-оскъдна.

как бе - то па е толкова лесно.
За зима, за топло полугодие.
За носене на гръб и за къмпингуване /с кола/.
Инак - двуслойна.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 29, 2011 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
как бе - то па е толкова лесно.
За зима, за топло полугодие.
За носене на гръб и за къмпингуване /с кола/.
Инак - двуслойна.

За осемхилядници правят специални, гледам вървят от 750$ нагоре. Едни палатки правят срещу непоносими ветрове, други срещу непоносими дъждове. Иска ми се да знам какво ми стига за моя терен, да не се притеснявам от климата и да не взема нещо от 4 кг ако мога и от 1.60 кг.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вто Ное 29, 2011 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
В момента няма плъгин за сцепване и сливане на мнения от различни теми. Затова всякакво структуриране би трябвало да се отложи докато не се вкара плъгина.

Чакам го отдавна, за да събера всички пуснати теми за книги в едно, ама ... чакам си Cool


То аз не съм голям специалист, но да споделя моите впечатления от един друг форум, където участвам.
Там има отцепване на мнения от една тема. От тях се създава нова тема. Тази нова тема може да се обедини с друга тема. Или две съществуващи теми могат да се обединят в една. Във форума, за който говоря, когато се сливат две теми, мненията се подреждат хронологично. Понякога от това също може да настъпи каша. Какво имам предвид?
Ето един умален модел на две теми и как биха изглеждали след сливането им. Разбира се примерът е дървен, но дава що годе илюстрация, за какво става въпрос.


Вто Ное 29, 2011 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6378

Мнение Отговорете с цитат
Има го плъгина от 2 дена насам, ползваме го вече за постепенно въвеждане на някакъв ред у форума.
Бачка точно както си го описал.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 29, 2011 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тези дни съм доста зает и отвеян, но като ми остане малко свободно време ще пусна линк за викито което аз започнах да правя.

Нещо си мисля, че останах не разбрахн в идейте си за това ще пооказвам вместо да казвам.


dido не разбрах това вики за какво ми го даде не мисля да се регистриран там не виждам защо да го правя при положение че имам вики и след като си свърша едита може с копи пейст да се прехвърли.А и друго си е да си и маш руут :все пак Smile

П.С Описанието на характеристеките на палатката което дадох в по горен мой пост е едва 30 процента от това което смятам за необходимо да се знае за една палатка Smile Така че очаквайте пълната версия Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Ное 30, 2011 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Жалко.
Не виждам индикация, че вие двамата/дидо и психосапиенс/ - можещи и знаещи хора ще направите нещо заедно. Всеки дърпа чергата към себе си. Типичния егоцентризъм на българина.
Много ми е интересно как ще се развият нещата с Wiki.
Успех!
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 30, 2011 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не ме разбра,

Нищо не дърпам към себе си, просто ми е по-лесно да едитвам в моето вики и да пращам после да се добавя в онова другото...а и риска от омазване на схемата така е минимален.
А и другата ми идея която искам да пробвам е да пусна акаунта за моето вики тука всеки да може да едитва в него БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ един вид като чернова /аз ще си го бекъпвам инкрементално по часове / и после пак да се качва в другото.


Повтарям: Все ми е тая на кой му е по-голям, крайният резултат трябва да е сайт/форум/вики в което като влезна да ми е приятно да чета и да се образовам а не да псувам и да хокам заради липсата на инфо или друго.
Просто идеята за планинарско вики се роди в главата ми още от момента в който си купих палатката и чак после видях след като изчетох целият форум ,че има и други желаещи за това.


(Х)Ристо не се учудвай все пак сме българи - т.е силни сме по единично и не сме добри в общото не виждам за кво да си кривя душата и да бягам от същноста си като важен е крайният резултат.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Ное 30, 2011 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
...

За начало - едно ЛС на dido /или обратното/ и пообсъдете. Wink
Па като се преборя с мене си за Wiki, ще се включа.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 30, 2011 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 4 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov