ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Осветление
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Осветление
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Така е, то и за това скъпите имат DC/DC конвертер, наличието му се познава със сигурност по това, че се захранват с 2 батерии АА, примерно. Но не е задължително. По-ниското номинално напрежение на акумулаторите в сравнение с алкалните батерии се компенсира до някъде от по-ниското вътрешно съпротивление на източника, особено при никел-кадмиевите!
Пон Яну 28, 2008 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
абе тия часове не им вярвайте прекалено много, издържат доста - да, но последните 20-30 ако не и повече процента ще свети колкото за Бог да прости ...

Хихихи... И аз имам същите наблюдения.

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Пон Яну 28, 2008 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
larana



Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 12
Местожителство: Смолян

Мнение Отговорете с цитат
BlackAdder написа:
Ами да, 10-12м светло петно пред мен си е бомба, няма какво повече да искам. Както и де е поръчах примуса и като дойде ще видим.


Доволен ли си от Примуса, че и аз съм се ориентирал да си взема такъв?

Днес 07.04.2008г. ми пристигна по куриер Prime Lite T (с Luxeon диод) и като го сравнявам с едно фенерче свети доста по-добре, така че съм доволен. Взех го от Стената намален на 50% . В сайта между другото са направили грешка - писали са го, че е с халогенна лампа:
http://stenata.com/?itemID=397&groupID=&categoryID=113&brandID=&start=&max=20&order=&direction=&search_submit=&search_word=
Сря Апр 02, 2008 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя - много съм доволен до сега от тоя челник - па гледам и награди е печелил тоя модел точно...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 04, 2008 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tenebrum



Регистриран на: 14 Яну 2009
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Някой ако може да каже ,трябва ми осветление за палатка ,вечер примерно като се стъмни да си пускам някаква лампа която оба4е да е по издържлива.Знам 4е има такива с акумолаторни батерии дето се зареждат.Даже съм виждал и такива със свещ отвътре ,но не мога да намеря магазин от каде да си купя. Question

_________________
Общуването с величието на природата-това е за мен туризмът!
Сря Яну 14, 2009 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Челник не ти ли върши работа?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 14, 2009 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tenebrum



Регистриран на: 14 Яну 2009
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Трябва ми нещо да свети в палатката -лампа.Имам челник ,просто да не седя на тъмно вечерта.Само свещ не искам защото мога да си запаля палатката.

_________________
Общуването с величието на природата-това е за мен туризмът!
Сря Яну 14, 2009 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
tenebrum написа:
Трябва ми нещо да свети в палатката -лампа.Имам челник ,просто да не седя на тъмно вечерта.Само свещ не искам защото мога да си запаля палатката.

Дидо не е от вчера по палатки - закачаш челника в центъра отгоре на палатката и готово. Моята си има специална мрежичка и връзка за тая работа.
И аз като тебе търсех ламБа - сега си се оправям с челника - едно кило по-малко тежест не е като да не е от значение.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 14, 2009 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tenebrum



Регистриран на: 14 Яну 2009
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Да като се замисля прав си .Благодаря ,не се бях замислял за това.Просто ще трябва да взема повече батерии.Няма смисъл от лампа която ще ми тежи .Не се бях сетил. Smile

_________________
Общуването с величието на природата-това е за мен туризмът!
Сря Яну 14, 2009 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ако решиш да ръсиш пари за Petzl - не си вземай Tikka моделите с плъзгач дето е копчето за включване. Направено е много некадърно, допират се две обикновени пластини - след време се получава нагар там и светлината почва да премигва.


Потвърждавам... моя вече се размига Confused
Сря Яну 14, 2009 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление оправията е доста засукана като се размига - изкъртва/изрязва се плъзгача и се присажда обикновено микроключе. Тегава работа е, но в такъв вид челника ми работи от доста време насам ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 14, 2009 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За съжаление оправията е доста засукана като се размига - изкъртва/изрязва се плъзгача и се присажда обикновено микроключе. Тегава работа е, но в такъв вид челника ми работи от доста време насам ...


Щом има решение - няма страшно Wink
Сря Яну 14, 2009 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
dido написа:
Ако решиш да ръсиш пари за Petzl - не си вземай Tikka моделите с плъзгач дето е копчето за включване. Направено е много некадърно, допират се две обикновени пластини - след време се получава нагар там и светлината почва да премигва.


Потвърждавам... моя вече се размига Confused


Моят също мига.
Знам и за друг(гаранционен), който е върнат на продавача за смяна заради това мигане, но още не е доставен обратно при купувача.
Чет Яну 15, 2009 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Според мен такъв с плъзгач (от най-евтините модели), винаги ще мига заради калпавото проектиране. Ако е с бутон няма да го има тоя проблем. Т.е. решението е да се замени за по-скъп модел с бутонче.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 15, 2009 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Може и така да е, но не смятам че челник на приблизителна цена 50лв, без почти никакви екстри за евтин.

Лошото в случая е, че май има оакване в производството или технологията, за което в крайна сметка плаща потребителя.

Това са просто факти Idea
Чет Яну 15, 2009 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov